BAŞKAN ŞAHİN,‘BAFRA’DA KIZILIRMAK ÜNİVERSİTESİNİ KURACAĞİZ’

BAŞKAN ŞAHİN,‘BAFRA’DA KIZILIRMAK ÜNİVERSİTESİNİ KURACAĞİZ’
İMKB Şehit Erol Haspulat yatılı bölge okulu Müdürü Cavit Ovalı'nın daveti üzerine Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin...

Okul idaresi ve öğretmenleri ziyaret ettik ve Bafra'da Kızılırmak üniversitesini kuracağız ”dedi.

Okul İdarecileri ile kahvaltıda bir araya gelen Başkan Şahin,Aynı zamanda öğrencimiz olan Okul Müdürü Cavit Ovalı ve Müdür Yardımcısı Hasan F. Alemisoğlu ile görüştük” dedi.

'DİYALOĞLAR HALİNDEYİZ'
Çalışmalarımızı ve projelerimizi 4 ana başlık altında goplamamız Gerekirse; Bafra'mız tarım merkezi olarak zengin bir ovaya sahip olduğunu belirten Başkan Şahin “Hemşehrilerizin tarımdan daha çok nasıl verimi arttırabilirler diye bunlarla ilgili nasıl hibeler kazandırırız diye çalışmalar Başlattık.Nasıl çiftçimizin önünü Açarız diye çeşitli görüşmeler ve diyaloglar halindeyiz. Organize sanayimizin 1'nci Etabın da 15 faal işyerimiz 4 tane inşaat halinde 7 tanede başvuruda bulunmuş firmamız var. Bizler buraya yatırımcı getirmeye çalışıyoruz Bafra'mızda istihdam sağlamak için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz” diye konuştu.

'ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDİYORUZ'
Organize sanayisinin 2. Etabında ise 1000 dönümlük bir arazi de tıbbi cihaz üretimi için firmamızla diyaloglar halinde olduklarını ifade eden Başkan Şahin “ Belli bir aşamayı geçtik ve bakanlığımızdan bir takım yazışmaların ve raporların sonuçlanmasını bekliyoruz inşallah Bafra'mız için çok büyük bir istihdam sağlayacak bir projemiz. Diğer taraftan sera OSB çalışmamız devam ediyor. Bafra'mız turizm noktasında çok zengin bir kültüre sahip, bununla ilgili tanıtım çalışmalarımız ve turizm noktasında çeşitli çalışmalarımız var Bafra mızı cazibe merkezi haline dönüştüreceğiz ”dedi.

'ÖĞRENCİLERİN İSTEKLERİNİ NOT ALDIK'
Eğitim anlamında Bafra'mıza önemli yatırımlar yapılmaya devam edildiğini vurgulayan Belediye Başkanı Zihni Şahin.”Geçtiğimiz günlerde Turizm Fakültemizi açtık. Öğrencilerimiz eğitimlerine başladılar. Aşcı ailesine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Bafra'mıza başka fakülteler kazandırmaya devam ediyoruz.ve amacımız Bafra da Kızılırmak üniversitesini kurmaktır.Başkan Şahin Okul yönetimi ve öğretmenlerle fikir alışverişinin ardından 4/ a sınıf öğretmeni Berna Veral ve 4/a sınıfı öğrencileri ile bir araya geldik. Çeşitli konularda bir eğitimci olarak öğrencileri bilgilendirdik Öğrenciler bir takım istekler de bulundular öğrencilerin isteklerini not aldık ve en kısa zamanda gerçekleştirmek için söz verdik” diye konuştu. Okul Müdürü Cavit Ovalı,” Belediye Başkanımıza davetimize icabet ettiği için teşekkür ederiz” dedi.

Köksal ÖNER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.