Başkan Kul Kent Konseyi Toplantısında Konuştu

Başkan Kul Kent Konseyi Toplantısında Konuştu
Terme İlçesi Kent Konseyi 2. genel kurulunu yaptı. Tüm üyelerin hazır bulunduğu genel kurula katılan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ilçenin birçok gündemine ait önemli açıklamalarda bulundu.

Terme ilçesi Kent Konseyi 2. Genel Kurul Toplantısı Terme Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme Kent Konseyi Başkanı Mustafa Güler ve genel kurul üyelerinin katıldığı toplantıda Başkan Kul açılış konuşması yaptı.
Kul "Farklı Görüşlerden Faydalanmak İstiyoruz"
Başkan Kul Terme'de yaşayan herkeste "Terme'liyim" anlayışının oluşması gerektiğini ifade ederek, Kent Konseyinin ilçe için çok önemli bir misyon yüklendiğini belirtti. Ortak aklın her zaman yanında olduğunu söyleyen Başkan Kul "Terme Kent Konseyi yaptığı çalışmalarla, ürettiği projelerle, kent yönetiminde bize ışık tutacaktır. Ortak amacımız Terme'de farklı görüşlerden faydalanmak istiyoruz." diye konuştu.
TERMENİN GELECEĞİ İÇİN 3 T
Bugüne kadar halının altına süpürülmüş tüm sorunları gün yüzüne çıkararak hizmet yapmaya çalıştıklarını ve ilçenin sorunları ile yüzleştiklerini açıklayan Başkan Kul özellikle karar alma süreçlerinde halkın olmasını istiyoruz dedi. Terme gündemini uzun süredir meşgul eden kömürlü termik santral ile ilgilide açıklamalarda bulunan Başkan Kul “Terme'nin geleceği için 3 T diyorum. 3 T nin içerisinde Tarım var Turizm var ve Ticaret var. Bölgemizde santral kurulması halinde bunların olamayacağına inanıyoruz. Hep beraber elbirliği ile santrali kurdurtmayacağız.” Dedi.
ŞEHİRCİLİK İLKELERİNDEN TAVİZ VEREMEYİZ
Terme'de yaşayan insanların baş tacı olduğunu vurgulayan Başkan Kul, vazifelerinin modern, kolektif hayatın yegane gereği olan şehircilik ilkelerini taviz vermeden uygulamak olduğunu sözlerine ekledi. Kolektif hayatın, birlikte yaşamanın kurallarının önemine değinen Kul Birlikte yaşamanın kurallarına hepimiz uymalıyız. Siz değerli hemşerilerimize, sivil toplumun bütün katmanlarıyla, temsilcileriyle, Kent Konseylerinin kuruluş amacında, ruhunda olan o anlayışa riayet edeceğiz. Engellilerimizden, eğitim açısından dezavantajlı kesimlerimize kadar, Terme'nin modern şehircilik konusunda yaşadığı zafiyetlerle ilgili sorunlara değin her şeyi dikkate alacağız.” İfadelerini kullandı.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.