Başkan Kul EPDK da Görüşmelerde Bulundu

Başkan Kul EPDK da Görüşmelerde Bulundu
Samsun'un Terme ilçesi Kozluk Mahallesi Akçay mevkiine yapılması planlanan termik santralin ilçesine kurulmaması için görüşmelere devam eden...

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul son olarak EPDK Başkan Yardımcısı Ahmet Ocak'ı ziyaret etti.
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul Tim Avrasya Yatırım Danışmanlık İnşaat Madencilik ve Enerji Üretim Şirketi tarafından Terme ilçesi Akçay mevkiine Umut Enerji Üretim Santrali ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak ve bölge halkının hassasiyetlerini aktarmak üzere EPDK Başkan Yardımcısı Ahmet Ocak'ı makamında ziyaret etti.
EPDK'ya Santrali yapacak olan şirket tarafından Terme İlçesi Akçay mevkii sınırları içerisinde santral kurulması amacı ile herhangi bir başvurunun yapılmadığını ifade eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul “Bizler bölge halkı olarak tek vücut halinde santral kurulmasına karşıyız. Yaptığımız görüşmelerde kaygılarımızı ve bölge halkının hassasiyetlerini ilgili kişi ve kurumlara aktarıyoruz. Şirket tarafından henüz EPDK'ya resmi müracaat yapılmadığını öğrendik. Santrale karşı duruşumuz ve tavrımız kararlı bir şekilde devam edecek. Terme'de bu yatırımın para dışında açıklanacak mantıklı bir sebebini görmüyorum. Doğru yatırım doğru yerde yapılırsa doğru sonuçlar verir, yoksa yarar yerine zarar verir ve herkes kaybeder. Santral konusunda şirketi ve kamu kurumlarını sağduyulu davranmaya davet ediyorum.” Dedi.
Bölgeye kömürlü santral kurulmasını “altın vuruş” olarak nitelendiren Terme Belediye Başkanı Şenol Kul “Terme ilçemizi Karadeniz'in turizme açılan kapısı yapma bilinci ile çalışmalar yaparken bu kapının sonsuza kadar zincirlenmesini istemiyoruz. Bölge halkı kararını verdi. Termik ilçesi değil turizm şehri olmak istiyoruz. Kömürlü santral işletmesinin bölgemizde faaliyet göstermesi Terme için altın vuruş olur. Bu sebeple artık bu konunun ilçemizin gündeminden tümü ile kalkması gerektiğini düşünüyorum. “ Dedi.
EPDK Başkan yardımcısı Ahmet Ocak bölge halkının hassasiyetlerini dikkate alarak çalışma yapacaklarını ve ziyaretleri nedeni ile Başkan Kul'a teşekkür etti.
Erdal Ündücü

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum