Aktif Eğitim-Sen’den eğitim sendikalarını ziyaret

Aktif Eğitim-Sen’den eğitim sendikalarını ziyaret
Aktif Eğitimciler Sendikası Malatya Başkanı Fatih Yanardağ, sendika yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen ve Eğitim Bir-Sen Sendikaları'nın il temsilciliklerini ziyaret etti.

Fatih Yanardağ, ziyaretlerde yaptığı koınuşmada, sendikalaşmanın önemine değindi. Sendikal mücadelenin yapılması zor bir uğraş olduğunu ifade ederek, dayanışma ve işbirliği içerisinde daha güzel çalışmalar yürütülebileceğini belirten Yanardağ, eğitimcilerin özlük haklarında iyileştirmelerin olması ve eğitimcilerin haksızlıklar karşısında kendilerini savunabilmesi sendika üyeliğiyle mümkün olabileceğini söyledi.

Yanardağ, şöyle devam etti: “Öğretmenlerimiz görevlerini gerektiği gibi yerine getirebilmeleri için gerekli bilgi ile araç ve gereçlerle donatılmaları ve yaşam standartlarının yüksek düzeyde tutulması şarttır. Öğretmenlerimizin emeklerinin karşılığı için aldıkları ücretler geleceklerini de güvence altına alacak birikim yapmalarını sağlayacak düzeyde olmalıdır. Unutulmamalıdır ki her bireyin anne ve babası kadar etkilenerek örnek rol aldıkları kişiler öğretmenlerdir. Bu nedenle her ailenin çocuğunu küçük yaşta emanet ettiği öğretmenlerin hiçbir ekonomik ve sosyal sorunu olmamalıdır. Ekonomik ve sosyal sorunu olmayan öğretmenlerin psikolojik yapılarının daha güçlü ve sağlam olacağı ortada olan bir gerçektir.Bu gerçekten hareketle çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin güçlü bir psikolojiye sahip olmaları amacıyla özlük haklarını düzeltmek, ekonomik ve sosyal haklarını güçlendirmek zorunlu bir görevdir. Bugüne kadar ücretleri yeterince arttırılmayan ve özlük haklarını düzenlemeyen öğretmenlerin tüm sorunlarının çözüldüğü bir gelecek özlemini duyuyoruz.”

Ziyaretler sonrasında tüm sendika yöneticileri yapılan bu ziyaretlerden duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler. CİHAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.