9 JANDARMA PERSONELİNDEN İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI

9 JANDARMA PERSONELİNDEN İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI
Amasya'da Kovid-19'u yenen 9 jandarma personeli, Samsun'daki Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğünde immün plazma bağışında bulundu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi tamamlanan 9 jandarma personeli, "immün plazma" tedavisi için bağış yaptı.Amasya İl Jandarma Komutanlığı, kentte görevli jandarma personeline Kovid-19 testi yaptırdı.Test sonuçlarında bir teğmen, bir uzman jandarma ve 7 jandarma erin Kovid-19 testi pozitif çıktı.Jandarma personeline, 14 günlük izolasyon ve tedavinin ardından yapılan testlerin sonuçları ise negatif çıktı.

9 JANDARMA PERSONELİNDEN İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI

Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğünün Samsun'un Canik ilçesindeki kan alma merkezine gelen askerler, immün plazma bağışında bulundu.Bölge Kan Merkezi Müdürü Muhsin Yıldırım,  yaptığı açıklamada, immün plazma tedavisinin, Kovid-19 tedavisi devam kişilere uygulandığını hatırlattı.Kovid-19'u yenen kişilerin, bu virüse karşı vücutlarında oluşan antikorları plazma bağışıyla aldıklarını anlatan Yıldırım, "İmmün plazmayı tedavileri devam eden kişilerin istifadelerine sunuyoruz.

9 JANDARMA PERSONELİNDEN İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI

Bu anlamda Kızılayın ülke genelinde immün plazma bağış noktalarından bir tanesiyiz. Biz İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde, iyileşen kişilere ulaşıyoruz. Onların tedavi sonrasındaki sürecini değerlendirip bağışa uygunsa randevularını oluşturuyoruz. Burada bağışları alıyoruz. İyileşen bir kişi toplamda 3 defa plazma bağışı yapabiliyor. Her yaptığı bağışta 2 hastada kullanabilecek miktarda immün plazma alıyoruz." diye konuştu.

9 JANDARMA PERSONELİNDEN İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI

- "Kızılay olarak plazma bağışında insanlık kazanacak diyoruz"

Türkiye'de koronavirüsle her yönüyle mücadele edildiğine işaret eden Yıldırım, "Kızılay olarak plazma bağışında insanlık kazanacak diyoruz." ifadesini kullandı.Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:"Sen iyileştin, iyileştirme sırası sende. Bu çerçevede Kovid-19 tanısı alan, iyileşen ve uygun şartları taşıyan kişileri immün plazma bağışı için Bölge Kan Merkezimize davet ediyoruz. Bugünkü bağışçılarımız Amasya ilinden geliyorlar, Amasya İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki askerlerimiz. Askerlerimiz Kovid-19 tanısı aldıktan sonra gerekli tedavilerini aldılar, iyileştiler ve bağış için yeterli süre geçtikten sonra bugün burada immün plazma bağışı için geldiler. Toplamda 9 askerimizden immün plazma bağışını gerçekleştiriyoruz."

9 JANDARMA PERSONELİNDEN İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI

9 JANDARMA PERSONELİNDEN İMMÜN PLAZMA BAĞIŞI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.