5 BİN 751 SÜRÜCÜYE 'GÜVENLİ SÜRÜŞ' EĞİTİMİ VERİLDİ

5 BİN 751 SÜRÜCÜYE 'GÜVENLİ SÜRÜŞ' EĞİTİMİ VERİLDİ
Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre 2018'de 2 bin 701, 2019'da ise 3 bin 50 sürücü "En Çok Kaza Yapan Araç Sürücülere Yönelik Güvenli Sürüş Kuralları Eğitim Projesi" kapsamında eğitime alındı

Son iki yılda "En Çok Kaza Yapan Araç Sürücülere Yönelik Güvenli Sürüş Kuralları Eğitim Projesi" kapsamında 5 bin 751 sürücüye eğitim verildi Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Türkiye'de karayolu trafik güvenliğinin sağlanması, ülke genelindeki trafik kazaları sonucunda ortaya çıkan can kaybı ve yaralanmaların en aza indirilmesi amacıyla 2018'de İçişleri Bakanlığınca "En Çok Kaza Yapan Araç Sürücülere Yönelik Güvenli Sürüş Kuralları Eğitim Projesi" hayata geçirildi. Bu kapsamda, ülke genelinde en çok kazaya karışan sürücülere ait bilgiler Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinden temin edildi ve bu kişiler eğitimlere alındı. Eğitimlerde, temel trafik kuralları, gece ve gündüz sürüş teknikleri, frenleme ve yakın takip kuralları, yorgun ve uykusuz araç kullanmanın trafik güvenliğine etkisi, temel manevra kuralları gibi konularda sürücülere teorik eğitimler verildi.

en.jpg

Eğitimlerde sürücülere, daha önce meydana gelen örnek kaza görüntüleri izletilerek bilinçlenmeleri sağlandı. Projenin başladığı yıl 2 bin 701 sürücü, 2019'da ise İstanbul'da 2 bin 60, İzmir'de 342, Bursa'da 114, Kocaeli'de 242, Antalya'da 17, Adana'da 29, Sakarya'da 51, Tekirdağ'da 17, Samsun'da 137 ve Konya'da 41 olmak üzere 3 bin 50 sürücü "güvenli sürüş" eğitimi aldı. Proje kapsamında bu yıl da çok kaza yapan sürücüler için "güvenli sürüş" eğitimleri devam edecek.

Muhabir
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.