44 YIL SONRA YENİ BİR SAYFA AÇTIM..

44 YIL SONRA YENİ BİR SAYFA AÇTIM..
İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen "Aile Akademisi" eğitim programına katılanlara belgeleri düzenlenen törenle verildi. Eğitim alan aile bireyleri evlerinde huzurun mutluluğun arttığını belirtti.

HUZUR VEREN EĞİTİM
Huzurlu ve mutlu bir aile temelini oluşturmak için İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Aile Akademisi" eğitim programına katılan bayanlara belgeleri Tarihi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet evinde İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından verildi. Kadıfekale, Unkapanı ve Yaşardoğu mahallerine kişisel gelişim uzmanı Psikolog Ramadan Balkı tarafından verilen eğitim sonucunda ev hanımlarının hem aile içinde ki hem de sosyal yaşantılarında büyük değişiklikler görüldü.
Aile Akademisi eğitiminin hayatına olumlu katkıları olduğunu belirten Güner Pazarlı, "30 yıllık evliyim böyle bir eğitim programına katılmaktan dolayı çok şanslı olduğumu hissediyorum. Eğitim programlarının sürekliliğinin sağlanmasını istiyorum." dedi.

LAFCI AİLESİ ARTIK DAHA MUTLU
Düzenlenen eğitim programında eşi Burcu Lafcı'da büyük değişimler gördüğünü anlatan Ayhan Lafcı, "Eşim İlkadım Belediyesi'nin düzenlediği eğitim programına katıldıktan kendisinde çok büyük değişikler gördüm. Ev içeresindeki davranış değişiklerini fark ettim, çocuklularla olan diyalogları ve iletişimi bambaşka bir seviyeye geldi. Eşim artık evde daha sabırlı daha sakin, bu durum hem beni çocuklarımı etkiledi. Mutlu bir ailemiz var. Huzurluyuz böyle bir eğitim programı düzenleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a teşekkürlerimizi sunuyorum." diye konuştu.
Burcu Lafcı ise, "Aldığım eğitim sonucunda kendimde büyük değişikler gördüm. Artık çocuklarıma ve eşime hayata daha pozitif bakıyorum. Bende ki değişiklik aile içi mutluluğumuza ve huzurumuza büyük katkıları oldu." şeklinde konuştu.
"HAYATA YENİ BİR SAYFA AÇTIM"
Bu kurs sayesinde hayatına yeni bir sayfa açtığını söyleyen 44 yaşındaki Keziban İleri, "Ömrüm boyunca bir çok kursa katıldım hayatımı hep başkalarına adadım bu zamana kadar hayatımda çok büyük fedakarlıklar yaptığımı fark ettim, bu kurs sayesinde kendimi tanıdım. Kendime çevreme, aileme ve yakınlarıma nasıl davranmam gerektiğini öğrendim kendim ve aileme daha çok vakit ayırıyorum. 44 yaşındayım bir 44 yıllı kapattım artık yeni bir 44 yıla merhaba diyerek hayatıma yeni bir sayfa açtım. " dedi.

AİLE MİLLETİN TEMELİDİR
Aile eğitimine büyük önem verdiğini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Aile Milletin temelidir. İnanç ve kültürümüzde aile en önemli sosyal müessesedir. Aileler mutlu ve huzurlu olursa millette güçlü ve kuvvetli olur." dedi.
Program sonunda eğitime katılan bayanlara İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından belgeleri verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.