1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ÜNYE’DE KAN BAĞIŞÇILARINA MADALYA VERİLDİ
ÜNYE’DE KAN BAĞIŞÇILARINA MADALYA VERİLDİ

ÜNYE’DE KAN BAĞIŞÇILARINA MADALYA VERİLDİ

Türk Kızılay Ordu Kan Bağışı Merkezi ve Türk Kızılay Ünye Şubesi iş birliği ile Türk Kızılay'a gönüllü ve düzenli kan bağışı yapan 105 kişi için madalya töreni düzenledi.

A+A-

Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenli kan bağışçılarımız için Ünye İlçesinde madalya töreni gerçekleştirildi. Yapılan törende yaptıkları bağışlarla desteklerini her daim sunan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Yalı ve Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Bölge Müdürü Dr Muhsin Yıldırım’ın   katılımı ile kurum ve kuruluşların değerli yöneticilerine ve değerli kan bağışçılarına madalya almayı hak eden 2 kişiye altın, 11 kişiye gümüş, 92 kişiye bronz madalya takdim edildi.

img-1340.jpg

‘7/24 SAAT DURMADAN ÇALIŞIYORUZ’ 
Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi (Samsun) ulusal mevzuatlar doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’nın kendisine verdiği yetki ile sorumluluk sahasında özveriye çalıştıklarının altını çizen  Türk Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Raportörü Erdoğan Kısacık,” Başta Samsun olmak üzere Amasya, Ordu, Sinop ve Tokat illerinde kan bağışı kabul faaliyetleri yürütmekte ve bu illerdeki sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastaların kan ürünleri ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi(Samsun) 159 personel, 39 araç ile Ordu, Samsun ve Tokat’ta bulunan Kan Bağışı Merkezleri ile geçtiğimiz sene düzenlenen 2 Bin 811 adet kan bağışı kabul çalışmasında 102 Bin 3 ünite kan bağışı kabul etmiş ve sorumluluk sahasındaki kan ürünü kullanılan 44 sağlık kuruluşunda tedavi gören kişilerin kan  ürünü ihtiyaçlarını Kızılay’a ait araçlarla ilgili sağlık kuruluşlarına ulaştırmıştır. Kan hizmetleri faaliyetlerinin en önemli unsuru kan bağışçılarıdır, kanı verecek bağışçılar olmazsa yapılan yatırılmaların hiçbir anlamı bulunmamaktadır. Bu sebeple Türk Kızılay’ı olarak gönüllü ve düzenli kan bağışlayarak hiç tanımadığı insanların hayatlarının kurtulmasına vesile olan bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi

img-1358.jpg

‘TÜRK KIZILAY’I KÖKLÜ KURULUŞ’
Türk milletinin merhamet eli olan Türk Kızılay’ı, kamu yararına çalışan ve 151 yıllık birikim ve faaliyetleri ile ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarındandır ifadesini kullanan Türk Kızılay Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürü Ünal Keskinoğlu, “Türk Kızılay’ının ülkemizde yürüttüğü önemli görevlerinden biri de kan hizmetleri faaliyetleridir. Türkiye genelinde 18 bölge kan merkezi, 68 kan bağışı merkezi ve mobil kan bağışı araçlarıyla kan hizmetleri faaliyeti yürüten Türk Kızılay’ının hizmet birimlerinden bir tanesi olan  Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi(Samsun) ulusal mevzuatlar doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mızın kendisine verdiği yetki ile sorumluluk sahasındaki Amasya, Ordu, Samsun, Sinop ve Tokat illerinde kan bağışı kabul faaliyetleri yürütmekte ve bu illerdeki sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastaların kan ürünleri ihtiyaçlarını karşılamaktadır ”diye konuştu.

img-1370.jpg

‘BAĞIŞÇILARIMIZLA OVUNUYORUZ’
Ünye’de 105 bağışçılarının olduğunu ifade eden Keskinoğlu,“ Kan hizmetleri faaliyetlerinin en önemli unsuru kan bağışçılarıdır, kanı verecek bağışçılar olmazsa yapılan yatırılmaların hiçbir anlamı bulunmamaktadır. Bu sebeple Türk Kızılay’ı tarafından gönüllü ve düzenli kan bağışlayan kişilere her sene gerçekleştirilen törenlerle teşekkür edilmekte, yaptıkları bağış sayısı doğrultusunda kan bağışçılarına madalya takdim edilmektedir. Bu yıl Türk Kızılay’ı Ordu Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü olarak Ünye İlçemizde35 bağış yapan 2 bağışçımıza altın madalya, 25 bağış yapan 11bağışçımıza gümüş madalya, 10 bağış yapan 92 bağışçımıza bronz madalya takdim edilecektir” şeklinde konuştu. 

‘KAN BAĞİŞİNİ ÖNEMSİYORUZ’
Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır vurgusu yapan Keskinoğlu, “Düzenlenen tören vesilesi ile düzenli kan bağışlayan değerli kan bağışçılarımıza yapmış oldukları bu örnek davranış için teşekkür ederiz. Kamuoyunda gönüllü kan bağışının öneminin pekiştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına ilişkin çalışmalarda bizlere her zaman destek olan başta Sayın Kaymakamımız ve Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere tüm kamu kurumlarına, sivil toplum ve özel sektör kuruluşlarına, değerli basın yayın kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır.” sloganı vatandaşlarımızı Türk Kızılay’ının kan ve kök hücre bağışçısı olmaya davet ediyor, saygılarımızı sunuyoruz” dedi.
Köksal ÖNER
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.