1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Trafik Sigortası Nedir?
Trafik Sigortası Nedir?

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası, araç sahiplerinin zorunlu olarak yaptırması gereken araç sigortaları arasındadır.

A+A-

Trafik sigortası, araç sahiplerinin zorunlu olarak yaptırması gereken araç sigortaları arasındadır. Trafik sigortası kaza ile karşılaşıldığı durumlarda araç sahibi koruma altına alır. Karşı tarafta ve üçüncü kişilerde ortaya çıkabilecek hasarları belirli limitler dahilinde sizlere geri öder. Böylelikle kaza durumunda kusurlu bile olsanız, hasar masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Büyük çaplı kaza masraflarına karşı bütçenizi güvence altında tutmuş olursunuz.

Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kaza olduğu zaman karşı tarafın ya da üçüncü kişilerin belirli limitler çerçevesinde masrafları karşılanır. Kazaya kendi aracınız sebep olduysa ve ortaya büyük bir zarar çıktıysa, masraflar trafik sigortası poliçeniz tarafından karşılanır. Kamuya ait mallara vereceğiniz zararlar ve üçüncü kişilere ait mallara verebileceğiniz zararlar da sigorta kapsamına girer. Kamuya ait olan mallar arasında elektrik direği, lamba vs. gibi ayrıntılar vardır.

Kazada maddi hasarların yanı sıra bedeni zararlarsa meydana gelebilir. Sigorta ile bedeni hasarlar da teminat altında tutulur. İnsanlarda oluşabilecek yaralanmalar trafik sigortası teminatı altındadır. Yaralılara yapılabilecek ilk yardım hizmetleri, muayeneler, tedaviler ve ilaçlar gibi masraflar trafik sigortasının karşıladığı masraflardandır.

Kaza olduğu zaman vefat edenlerin defin masrafları da teminat kapsamındır. Vefat edenlerin bakmakla yükümlü olduğu kişiler var ise süreçte destek alamayacakları için onların da zararları karşılanır. Kazada yaralanan kişilerin süresiz ya da belirli bir süre ile çalışamaz duruma gelmesinde de trafik sigortası geçerlidir. O kişinin ekonomik gelirinin kesintiye uğraması ve baktığı kişilerin destek almaması durumunda güvence sağlanmış olur.

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden teklif almayı deneyebilirsiniz. Online ortamlarda trafik sigortası başvurusu yapılabilmektedir. Aynı zamanda online olarak trafik sigortası fiyatlarına da göz atabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaptığınız zaman istek ve ihtiyaçlarınıza en iyi yanıt verebilecek seçeneklerden yararlanmış olursunuz.

Sigorta seçeneklerine göz atabilmek ve trafik sigortası hesaplamak için Sigortam.net adresini de ziyaret edebilirsiniz. Günün her anında ziyaret edebileceğiniz adres sayesinde ihtiyaç duyduğunuz trafik sigortasına sahip olabilir veya poliçe yenilemek için gerekli olan ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Sigortam.net’i 7 gün 24 saat boyunca kullanabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.