HESAP BİLEN VAR’mı

Dursen Özalemdar

İŞTE PENTAGONUN KIRIPTO  larından biri, JOKER . ADRESİ AMERİKA, KİMLİGİNİ  AÇIKLIYOR.

 

HESAP BİLEN VARMI ; varsa çok iyi. İki kişi kavilleşmiş, Hakemler de olacak.  Öyle bir şey getireceğiz ki, biri diğerinden kıymetle olsun. Amma sarıp sarmalayacağız içindeki bilinmeyecek.

Hesaptan kitaptan, tartıdan anlayan beş kişi ile, iki de İddialaşan kişiler sözleştikleri yere gelmişler. Ortada büyücek bir masa. Hakem heyeti 5 kişi ve meraklı seyirciler.

Hakemler , hadi masaya koyun bakalım derken, birinin elinde kaldırmakta güçlük çektiği bir çuvalı masaya  yerleştirir. Her kez merak içindedir. Bu adam nerdeyse 50 kg.lık bir yükle buraya geldi. Öbürünün elinde ise hiçbir şey görülmüyordu.

O da ukalaca elini cebine soktu. Kâğıda sarılı bir şeyi masaya koydu. Her kez merak içindeydi. Masaya konanlar hacim itibariyle hiç de birbirlerine denk değillerdi, bu ne işti ? Hakem açalım mı? Diye sorarak onay aldı. Ve büyük büyük çıkın açıldı. Her bir (1) liralık madeni  TL. ler idi.  

Her kez merak ediyor. Masayı nerdeyse kaplayan bu para yığını, öte tarafında ise kâğıda sarılı küçücük bir şey. Hakem onu da itina ile aldı. Elinde yokladı. Birkaç defa kâğıda sarılı olduğundan, gizemli bi şey açıyormuş gibi, seyredenler ve diğerlerinin meraklı bakışı arasında açtı.

Güneşin öğle vakti dikey ışıkları, içinde parlayan gümüş bir Amerikan doları idi. Her keze göstererek, masaya koydu. E. . . ne olacak dedi.

Tarih 31.12.2004- 1 Amerikan doları, Tl karşısındaki degeri 1.348.625  (Bir dolar, BİR MİLYON ÜÇYÜZ KIRKSEKİZ BİN ALTIYÜZ YİRMİBEŞ Tl.) değerinde.

Bir tarafta bir dolar. Bir tarafta ise, lira olarak toplanmaya çalışılmış ama tamamlanamamış lira yığını.

BU NE DEMEK.  Hiç düşündünüzmü. Bu dönemde Devlet idare ettik. Siyaset yaptık diyen insanlar hiç düşündüler mi !

İTİBAR nedir diye, kendilerini sorğuladılar mı. Bu yüzümüzü kara eden, Para politikasını idare edenler, hiç utanmadılar mı.  Ben bulunmaz bir maliyeciyim diye şurda burada ahkâm kesenler, bu altı sıfır atma meselesinde nerede idi?

O günlerin Liderleri, nere de idi. Bu gün dolar 1 lira olursa İhracat yapamayız diye ayağa kalkan. Tusiat ve diger ihracatçılar . Nere de idi.

1 dolar ver. Birmilyon üçyüzkırksekizbi n altıyüzyirmibeş liralık mal al. Ne hesap değil mi?  Bazı hikâyelerde geçen , Al kantarı ile Sat kantarı dahi bu kadar hileli olamamıştı.

Ama biz bunları yaşadık. YAŞATILDIK. İş bilmeyen Siyasetçiler, Liyakatsiz politikacılar. Bürokratlar.bu günkü tanımlama ile KIRIPTOLAR la.  

Türkiye şu günler de AKP. İktidarınca sağlam zemine oturtuldu. Dünya ülkeleri Genel krıze rağmen. Türkiye’ nin bu başarısını parmak ısırarak izlerken, Bizdeki eski düzen özlemcileri, YALAN,İFTİRA ve MESNETSİZ İDDİLARLA,  Fitne kazanını karıştırıp duruyorlar.

Ne var ki Millet artık uyandı. İŞ YAPANLA – LAF YAPANI  ayırt edebiliyor

Milletten yana olanla- Milleti sıkıntıya sokacakları iyice tanıyor.

Boş lafa- Lakırdıya kimse kulak asmıyor.

SİZİ GEÇMİŞTE BİZ ÇOK GÖRDÜK, İKİNCİ BİR HATAYA DÜŞMEYİZ diyerek. Ak Partiyi alkışlıyor. Tebrik ediyor. DESTEKLİYOR.