1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PROF. DR. ÜNAL KILIÇ OMÜ REKTÖRLÜĞÜNE ADAY
PROF. DR. ÜNAL KILIÇ OMÜ REKTÖRLÜĞÜNE ADAY

PROF. DR. ÜNAL KILIÇ OMÜ REKTÖRLÜĞÜNE ADAY

Prof. Dr. Ünal Kılıç, 1994 yılından itibaren öğrenci ve akademisyen olarak mensubu bulunduğu Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne aday olduğunu açıkladı.

A+A-

Prof. Dr. Ünal Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektörlüğüne aday olduğunu şöyle açıkladı:"Aziz milletimizin yedi düvele karşı neredeyse tek başına mücadele içinde olduğu bir dönemden hep birlikte geçmekteyiz. Bugün ülkemizin her zamankinden daha çok hizmet etme sevdasına ve adanmışlık ruhuna sahip yöneticilere ihtiyaç duyduğu görülmektedir. Bu süreç içinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü gibi çok önemli bir görevi üstlenecek kişinin akademik saygınlığının ve bilgi birikiminin yanı sıra, vatan ve millet aşkıyla mücadele etme azminde ve kararlılığında bir şahsiyet olması gerektiğine inanıyorum. Bu bağlamda bıkmadan, yorulmadan, şahsi menfaatlerden ve kaygılardan uzak, omuz omuza kenetlenmiş bir ekip ruhuyla ve kurumsal disiplinini kazanmış bir üniversite oluşturmak gayesiyle bu göreve talip olmaya karar verdim"

"BİLİM YUVASI HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORUM"
Rektör Adayı Prof. Dr. Ünal Kılıç, rektörlük görevine atanması halinde, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin yönetim kadrosunun başarılı, genç ve dinamik ekipler tarafından oluşturulacağını, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin gerek ülkemiz gerekse dünya çapında hak ettiği yeri alacağını belirtti. Kılıç, "Ondokuz Mayıs Üniversitesini hakettiği şekilde yöneterek çalışanlarının ülkeye hizmet etmek için yarışacağı bir bilim yuvası haline getirmeyi hedefliyorum. Ülkemiz için gece gündüz demeden çalışanların desteklendiği, millet için çabalayanların huzur bulacağı bir çalışma ortamı oluşturmak önceliklerim arasında yer almaktadır. Şahsi menfaatlerden uzak, milli menfaatlerimizin gözetildiği bir yönetici olmak hayatımın en önemli şiarı olmaya devam edecektir” dedi.

ÜNAL KILIÇ KİMDİR?
1973 yılında Amasya’da doğdu. 1997 yılında OMÜ Ziraat Fakültesi Zootekni bölümünden mezun oldu. 1998 yılında aynı bölümde araştırma görevlisi olarak akademik hayatıma başladı. 2000 yılında yüksek lisans, 2005 yılında ise doktora eğitimini tamamladı.Doktorası bittikten sonra 80 doktor araştırma görevlisi ile birlikte arkadaşımla birlikte OMÜ’den atıldı. Bu süre içerisinde TÜBİTAK post doktora bursu kazanarak Çukurova Üniversitesinde 18 ay süreyle bilimsel çalışmalarda bulundu. Yargı kararıyla diğer araştırma görevlileri ile birlikte tekrar araştırma görevlisi olarak OMÜ’deki görevine iade edildi. 2008 yılının sonunda yardımcı doçent kadrosuna atandı, 2012 yılında doçent ünvanı aldı. Aynı yıl İngiltere Aberystwyth Üniversitesinde iki ay süre ile bilimsel çalışmalara katıldı. Ders verme etkinliği kapsamında Çekya, Polonya, Azerbaycan’a, bilimsel toplantılarda sunum için ise Yunanistan ve İspanya’ya ziyaretlerde bulundu. 2018 yılında profesör kadrosuna atandı. 110’ün üzerinde bilimsel çalışması, 23 adet tamamlanmış projesi bulunan ve  halen Ondokuz Mayıs Üniversitesinde öğretim üyesi olarak bilimsel çalışmalara katılan Kılıç, evli ve iki çocuk babasıdır.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.