1. HABERLER

  2. BÖLGE VE İLÇELER

  3. Öğrencilerden Huzurevi 'ne Ziyaret
Öğrencilerden Huzurevi 'ne Ziyaret

Öğrencilerden Huzurevi 'ne Ziyaret

Bafra Anadolu Lisesi Felsefe Kulübü ve 9-C sınıfı öğrencilerinin"Sosyal Sorumluluk Projesi"Kapsamı'nda düzenlediği ziyaret programı, öğrencilerle huzurevi sakinlerini bir anda kaynaştırdı.

A+A-

Kalabalık bir öğrenci gurubuyla yaşlıları ziyaret eden Bafra Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Bafra 75. Yıl Huzurevi Müdürü Nusrat Yılmaz karşıladı. Yılmaz, öğrencilere bir konuşma yaparak, bu ziyaretlerin çok önemli olduğunu, hem yaşlılara moral verdiğini, hem de vatandaşların duyarlılığını artırdığını belirterek, Bafra Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmen ve öğrencilerine bu duyarlılığı gösterdikleri için teşekkür etti.

Daha sonra öğrenciler hediyelerini sundular. Yaşlılar için hazırlatılan "Bafra Anadolu Lisesi Sizinle" yazılı pastayı yaşlılarla birlikte kestiler. Müzik öğretmeni Adalet Kol, Görsel Sanatlar Öğretmeni  Hakime Küçük ve İngilizce Öğretmeni Fatma Lokman'ın öğrencilerle oluşturdukları koro, mini konserle eğlenceli dakikalar yaşattı. Öğrencilerle oyun oynayan, sohbet eden, fotoğraf çektiren, hatta bilek güreşi yapan yaşlılar görülmeye değerdi. Programın sona ermesiyle veda vakti geldi. Öğrenciler bu ziyaretten çok memnun olduklarını belirterek tekrar geleceklerini ve ailelerini, arkadaşlarını ziyaret etmelerini teşvik edeceklerini belirttiler.

            Felsefe Kulübü rehber öğretmeni Saniye Ataseven açıklamasında, Felsefe Kulübü ve 9-C Sınıfı öğrencilerinin"Sosyal Sorumluluk Projesi"Kapsamı'nda düzenlediği ziyaret programının, aynı zamanda öğrencileri toplum hizmeti konusunda bilinçlendirmeyi, toplumun dikkatini de çekerek insanların yakın çevresindeki insanlara karşı duyarlılık oluşturmayı da amaçladığını belirtti.

            Bafra Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Murat Baş, Huzurevi ziyaretlerini 2008 yılından bu yana sekiz yıldır düzenli olarak yaptıklarını, okul öğrencilerinin bu konuda büyük hassasiyet gösterdiklerini belirterek"buraya ziyarette bulunan her bir öğrencinin ziyaret sonrasında bir ninesi, bir dedesi oluyor"diyerek, gösterdikleri ilgiden dolayı, Bafra 75.Yıl Huzurevi yönetici ve personeline, okulu adına teşekkür etti.

Haber: Oktay Zerrin-Bafra

 

 

acerun:yes'>           Toplumlar kültürleri ile yaşam biçimleri ile ve manevi hayatları ile ayakta dururlar, kendi kültürlerini terk eden insanların ayakta durmaları asla mümkün değildir. Merhum Akif “İslam imiş Memleketi pabendi terakki evvel yok idi iş bu rivayet yeni çıktı”  derken bu gerçeği haykırmış. Yani yeni nesil sanki İslamın memleketin yükselmesine engel olduğunu iddia ediyormuş oysa ki Dünya hakimi olan yedi Cihana hükmeden Osmanlının İslama olan bağlılığı nedeniyle başarılı olduğunu anlatmaya çalışmış. Yeni nesil gün geçtikçe sıkıntılı bir sürece girmekte ancak bunun en büyük müsebbibi biz büyükler olduğumuzu unutmamamız lazım.  Zira İslam Dini yaşam dinidir. Sadece konuşarak bu Dini yaşadığını söyleyenler köpeklerin havlamasından başka bir şey yapmadıklarını da unutmasınlar. Kur’an-ı Kerim’de yaklaşık kırk iki yerde Namaz ibadetinden bahsediliyor. Tüm semavi Dinlerin  ortak emirlerinin başında Namaz ve zekat ibadetleri var. Bu ibadetleri yapmadan Müslüman olmak  Allah’ın Ayetlerine ters düşüyor. İşte bu yüzdendir ki biz Müslümanlar başkalarının yaşam biçimlerini örnek alarak ve aşağılık kompleksine girerek Müslüman olacağımızı zannediyor isek çok yanılıyoruz. Müslüman örnek şahsiyetli, örnek insandır. Bu ölçülere riayet edenlerden olmamız temennisiyle, kalın sağlıcakla.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.