Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AR(SIZ)LILARIN HAMSİ KEYFİ
28 Aralık 2011 / 13:05
Belediyeyi babalarının malı gibi görüp bütün akrabalarını torpille işe alan SAMULAŞ Genel Müdürü olan Sefer Arlı'nın trenin içerisinde hamsi keyfi yapması yüzsüzlüğün de bu kadarı olmaz dedirtti
TORPİLCİ VE TORPİLLİLERİN PARTİSİ
Hafif Raylı Sistemin hizmete girmesiyle birlikte kurulan Samsun Ulaşım A.Ş.(SAMULAŞ)'a personel alımıyla ilgili açılan sınavda akrabalarını torpille işe alan Arlı'nın eşi kızı ve birçoğu akrabası olan kişilerle tren içinde yaptığı hamsi partisi görenleri çileden çıkardı. İnsanlarla dalga geçer gibi kızı Emel Arlı, eşi Tekgül Arlı ve yakın akrabalarından oluşan personelle parti yaparak objektiflere poz veren Arlı'nın adı torbilciye çıkmasına rağmen halen daha o görevde nasıl tutulduğu merak konusu oldu.

MİLLETİN PARASI İLE ALINAN TRENDE ZEVKİ SEFA

Kendi kızı başta olmak üzere bir çok akrabasını torpille işe alarak binlerce insanın umutlarıyla oynayan Arlı'nın Genel müdür olmasının yasalara aykırı olduğu İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından 2010 yılı teftiş raporunda belirtilmiş olmasına rağmen yasalar göz göre göre çiğnendi. Bu haksızlığa göz yuman ve Arlı'nın amiri konumunda olan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz ve Kenan Şara'ya ise ateş püskürüldü. Fotoğrafları görenle her programda mangalda kül bırakmayarak devlet terbiyesinden bahseden Yılmaz ve Şara'nın millet parasıyla alınmış tren içerisindeki bu zevki sefaya göz yumması nasıl terbiye aldıklarını açıkça gösterdi yorumunu yaptılar.

YÜZSÜZLÜĞÜN DANİSKASI

Sefer Arlı'nın hem Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter Yardımcısı hem de SAMULAŞ Genel müdürü olmasının yasalara aykırı olduğu İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından 2010 yılı teftiş raporunda belirtilmiş olmasına rağmen hala daha bu görevde tutulması yasaları hiçe saymak anlamı taşırken öte yandan bu kadar hukuksuzluk yanında kendi öz kızı, soyadını taşıyan akrabaları ve köylülerini işe almış olması soruşturma konusu olmasına rağmen Hafif Raylı personeli ile birlikte kızı, eşi, akrabaları trenin içerisinde hamsi ziayefeti çekmiş olmaları yüzsüzlüğün daniskası olarak değerlendirilirdi.

BU NASIL DEVLET TERBİYESİ

Konuşmaya sıra geldiğinde bürokrasiden, devlet terbiyesinden, ast, üst ilişkilerinden dem vuran Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Genel Sekreter Kenan Şara'nın milletin parası ile alınmış, kamuya ait trende hamsi ızgaralarının yapılmasına nasıl ve neden göz yumduğu merak konusu oldu. Kamuya ait trenlerdeki ziyafetlere katılan SAMULAŞ Genel Müdürü Sefer Arlı'nın eşi ve şef pozisyonunda işe aldığı kızı ile birlikte objektiflere poz verip, sanal alemlerde yayınlaması ise halka ve kamuya saygısızlık olarak değerlendirilirken amiri pozisyonundaki Kenan Şara ve Y. Ziya Yılmaz'a ateş püskürüldü.

BUNCA İNSANIN HAKKINI YEDİNİZ YETMEDİ Mİ?

SAMULAŞ sınavında binlerce insana umut vaat ederek sınava soktukları ancak adaletli bir değerlendirme yapmaksızın eş, dost, akraba, yandaş gibi insanların işe alınmış olmaları yetmezmiş gibi, şimdi de insanların gözüne baka baka SAMULAŞ'ı aile şirketi gibi kullanıp hamsi partileri yapıp paylaşım sitelerinde yayınlamaları halkla dalga geçmek olarak değerlendirildi.


Zelfi VURAL
yorumsuz
sorumsuz
A takımı davası dosyası bilirkişilerden geldimi gelmedimi.bunu bile merak etmeyen, gelmediyse niye gelemiyor yoksa göndertilmiyormu demeyen sorgulamayan balık hafızalı samsunlulara arsızlar az bile yapıyor.ATMACA rumuz 3 sefer oy verdim diyor.az gelir atmaca 5 sefer vermezsen ayıp olur.en küçük hatasında istifa eden yada intihar eden japon insanında olan ( ONUR) kelimesini tanımayan arsız onursuz insanı hadi tanımadan bir kere oy verdin.2. dede aldandın yahu kör bile aynı kuyuya 3 kere düşmez yuh sana be.
01 Ocak 2012 Pazar 20:15
ŞEREF
ŞEREF
Siz kimden bahsediyosunuz,Büyük şehirli Kenan ,Sefer,Yusuf Ziya başkandanmı.Güldürmeyin yaaaa Tescil edilmiş kişilerden ne beklenir.Adamlar yapıcağını yapıyo,yapacakta.Şöyle geçmişe bir bakın kARAYOLLARINDAYKEN bu kişilerin ,yakınlarının malvarlıklarını,yaşam tarzlarını,kıyafetlerini araştırın.İşte size belge ve suç duyurusu.Yusuf ağanın başkan maaşı ile Mazhar Başoğlundan aldığı daireler,kayınbiraderleri ie iş ortaklığı. sermaye başkanın.Kenan ,Sefer,Başkan 3 lüsünün özel inşaatları,imar tadilatları neticesi elde edilen kaymaklı arsalar,tarlalar.Av Necat yılmazla arsa hisseleri toplama köşe başı yerlerin kapılması,Av Necatın oğluna şirket kurdurup işleri ona vermece ve köşeleri biraz daha dönmece.Avukatla yurt dışı alemleri ve rezillikleri.Gerçi şeytan üçgeni karayollarındaykende iş bitirdiler.Müteahhitleri yazsam buralara sığmaz,halada kopmadan belediyedede işlere devam etmekte parmağı değil vucutlarını yalıyolar ammma doymuyorlar.Mubarek halkımda bunlara oy veriyor.Önce Adalete,Sonra Savcılığa,En sonda Rabbime havale ediyorum.Sizede Teşekkürler Sn Adnan Bey,yazın bu Şereflileri.
30 Aralık 2011 Cuma 16:04
Olacak okadar
Zavallı
Bal tutan parmağını yalar Bunlarda hamsı yalamış çokmu Yiyecek içeçecek yerleri olsa Böylemi yaşarlar.Bilindiği gibi Bunlar göçebe hayatı yaşadıkları için nerde yer bulursa orda yer içerler. Yeterki yedircek içircek kişiler bulsunlar. İnsanlarda ar vardır Ar kopmuşsa arlılık bitmiş sayılır onun için bunlara serbes.
29 Aralık 2011 Perşembe 12:39
Yandaşlık
Cemalettin ÖZCAN
Bu olaylar İZMİR Büyükşehir Belediyesinde olsaydı inanın yüzlerde müfettiş görevlendirilip konu didik didik araştırılırdı.Ama maalesef Ülkemizdeki uygulamalar çok şaşırtıcı İktidar yanlısı bir Belediye ve Kamu Kuruluşu isen hiç bir Denetime tabi tutulmassın.Halkımız bunları nasıl göremiyor esas şaşırtıcı olan da bu zaten.Ne yaparlarsa sanki hak mış gibi.Ne zaman uyanacağız acaba?
29 Aralık 2011 Perşembe 12:28
Yazık vatandaşa!
Kamuran KESKİN
Ne demek lazımki? bu kadar pervasızlık olur yani.
29 Aralık 2011 Perşembe 11:32