Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
USTA'DAN İKİNCİ USTALIK
25 Kasım 2011 / 15:00
Daha önce soruları kendi çocuğuna vermesiyle Samsun'un gündemine bomba gibi düşen İl Milli
Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta yine herkesi şok edecek bir olayla daha gündeme geldi.İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Alican Usta bu seferde milli atlet Mehtap Arat'ın hakkını yiyerek gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül tarafından 2 yıl önce başlattılan''81 İlden 81 Yıldız''projesi kapsamında Milli atlet Mehtap Arat'a davet maili gönderildi. Ancak mail gelmesine rağmen davet mektubu bir türlü ulaştırılmadı. Davet mektubu ise İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta tarafından gönderiliyordu. Durumu öğrenmek için Alican Usta'nın yanına giden milli sporcu Usta'nın söylediği söz ile ise şok oldu. Böyle bir projenin olmadığını bu projenin uygulamadan kaldırıldığını söyleyen Usta,genç sporcuyu kapısından geri gönderdi. Uyanık Usta ise, Mehtap Arat yerine Bafra'da kendi akrabası olan başka bir sporcuyu gönderdi. Alican Usta'nın bu ikinci ustalığını,hakkı yenilen milli atlen Mehtap Arat bakın nasıl anlattı.

Katıldığı tüm yarışlarda derece elde eden Milli Atlet Mehtap Arat Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün 2 yıl önce ''81 İlden 81 Yıldız'' projesini duyduğunu belirterek ''20'nin üzerinde Türkiye Şampiyonluğum ve Avrupa 2'inciliği ve 4'üncülüğüm bulunması nedeniyle proje kapsamında eğitim öğretim gördüğüm Spor Lisesi'nden ilk yıl bir başka arkadaşımın gittiğini öğrendim. Benim çok sayıda başarım olması nedeniyle niye davet edilmediğimi araştırdım. Cumhurbaşkanlığında bu proje ile ilgilenen kişi ile görüştüm. Bana 'gelecek yıl sen katılabilirsin' dedi. Bunun üzerine bu yıl bana Cumhurbaşkanlığı'ndan davet maili geldi. 'Seninde bu projede yer almandan mutluluk duyarız' diye. Maili gördükten sonra çok gururlandım.''diye konuştu.

USTA YİNE ŞOK ETTİ


Buraya kadar herşeyin normal olduğunu anlatan Arat,mail gelmesinin ardından davet mektubu için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gidiyor ve orada duyduklarıyla şok oluyor. Arat'a Mailin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü'ne adına davet mektubu gönderileceği ve onayı müdürlüğün vereceğini söylüyorlar. Ancak projeye katılım tarihi gelmesine rağmen ne bilgilendirme yapılıyor ne de davet mektubu ulaştırılıyor. Konuyu araştırmak için annesiyle birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giden milli atlet Alican Usta'nın kendisine söyledikleri ile ise adeta şok oluyor.

MİLLİ ATLET YERİNE AKRABASINI MI GÖNDERDİ?


Bana Milli Eğitim Müdür Yardımcı Alican Usta, ilk önce projenin iptal edildiğini söyledi diyen Arat,''Bende kendisine bana davet maili geldiğini ve projeye davet edildiğimi söyleyince, 'Bafra'dan başka bir sporcunun projeye dahil oldu' dedi, şok oldum. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alican Usta önce, 'proje iptal oldu' diyor, sonra ise Bafra ilçesinden başka sporcu gönderdik' demesi beni çok üzdü.''diye konuştu. Daha sonra bana, 'sende gelecek yıl projeye dahil olursun'' dedi. Ama okulu bitirdiğim için bu senede projeye yine dahil olamayacağımı öğrenince tekrar şok oldum.''diyerek sorumluların hesap vermesini istedi. Arat,son olarak 'Ben ülkemi temsil ediyorum destek olacakları yerde Alican Usta ise hakkımı yedi.''diye konuştu.

hakını yedirme
yerli
sevgili kardeşim hakkını ara vaz geçme sana geleceklerdir korkma iana samsun un her yerindeler yinede yılma bişe olmaz deme sen haklıysan bu iş olur onu koruyanlarda bırakacaklardır
05 Aralık 2011 Pazartesi 11:04
Tepki
Ahmet GÜNAY
Sayın ali bey İnanki kendi mevki ve makamınıza yakışır bir davranışta bulunmadığınız apaçık ortada. Ben sizin yerinizde olsam utancımdan Samsun'u değil tüm Karadenizi terkederim. Ortada kazanılmış bir hak varken siz tutupda bu hakkı engellemeye ne hakkınız vardır. Sizin eniyi yapacağınız hareket 1-Öğrenciniz olan Mehtap ARAT'an gidip özür dilemeniz. 2- Karadeniz Bölgesini arkanıza bakmadan paşa paşa başka bölgelere nakil istemeniz en doğrusu budur. Elbet bu işin birde yargı tarafı var. Otarafına yorum yapamıyorum.
04 Aralık 2011 Pazar 20:55
meyve veren ağaç taşlanır
havva usta ıst
yorum yapan arkadaşlar bence sız başarıları kıskanıyorsunuz bu zıhnıyette olan ınsanlardan allah korusun sayın Alican Usta yolunuz daim olsun
02 Aralık 2011 Cuma 18:22
ALİ
TORPİL
SAYIN ADNAN BAHADIR LÜTFEN BU İŞİN ÜSTÜNE GİDİN..BİRİLERİ TARAFINDAN KORUNUYOR MU BU İNSANLAR
01 Aralık 2011 Perşembe 18:04
YAZIK
GÖRÜŞCÜ
BEN ANLAMIYORUM BU GÜZEL SAMSUNUMUZDA HİÇMİ BÜROKRAT KALMADI BÖYLE ART NİYETLİ İNSANLARA BU MAKAMLARI VERİYORLAR,VE DE BU İNSANLARA SAHİP ÇIKIYORLAR,YAZIK GÜNAH HAK YİYENLERE YAZIK GÜNAH.
28 Kasım 2011 Pazartesi 00:21