1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. MUHTEŞEM SAMSUN KONSERİ
MUHTEŞEM SAMSUN KONSERİ

MUHTEŞEM SAMSUN KONSERİ

Bafra Musıki Cemiyeti TSM Korosu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi' nde muhteşembir konsere daha başarıyla imza attı.

A+A-

Şef, bestekar Cealettin Demir yönetiminde sahne alan konsere başta Bafralı musıkiseverlerbüyü igi gösterirken, Samsunlu vatandaşlar da konserde yer aldı. Programı eğitimci sunucu Sema Kulengir Erdal sundu. Konser 2 Bölümden oluştu. Bafra Musiki Cemiyeti Başkanı Namık Anarat rahatsızlığı nedeniyle konserde yer alamadı.Yine Bafra Musıki Cemiyeti TSM Korosu' nda yıarca kemanıyla hizmet etmiş olan merhum Osman Taşkıran' ın koro ses sanatçısı kızı Sevim Özüdoğru da annesini kaybetmesi nedeniyle konsere katılamadı. Bafra Musıki CemiyetiBaşkan Yardımcısı İdris Anarat; yaptığı konuşmada Sevim Özüdoğru' ya başsağlığı, Cemiyet Başkanı Namık Anarat' a da geçmiş olsun dileğinde bulundu ve Bafra Musıki Cemiyeti' nin dünden bugünlere gelişinin kısa bir geçmişini özetledi.

konser-(5).jpg konser-(3).jpg

Ayrıca Bafra Musıki Cemiyeti TSM Koro Şefi Celalaettin Demir de yaptığı konuşmada, koro ses sanatçısı Sevim Özüdoğru' ya; annesinin vefatı nedeniyle başsağlğında bulundu ve konsere yakından uzaktan teşrif edenlere teşekkür etti. Konsere, Devlet Korosu Şefi Nihat Gönül, TRT Ses Sanatçısı Canan Sezgin Geylan' ın Türk Müziği' ne yıllarca ghizmet etmiş olan babası Muhterem Sezgin, Samsun THM Korosu Şefi Yavuz Özkaran, Devlet Korosu Keman Sanatçısı Zafer Sezgen, Samsun Sanat Merkezi Müdürü ve bestekar, koro şefi Osman Ergen, Bafra Musıki Cemiyeti THM Koro Şefi, eğitimci Levent Aydın ve eşi Sibel Aydın, Osman Demir, Mehmet Katar, koro ses sanatçısı Funda Yırlayıcı, Bafra THM Korosu ses sanatçıları, ses ve saz sanatçılarının aileleri ile Bafralı ve Samsunlu musıkiseverler katıldı. Nihat Gönül, Muhterem Sezgin, Osman Ergen, Zafer Sezgen, İdris Anarat, Sema Kulengir Erdal, musıki cemiteti yönetim kurulu üyeleri ŞefCelalaettin Demirtarafından sahneye davet edildi ve koroile birlikte şarkılara eşlik ettiler. Salondaki musıkiseverler, okunan şarkılara eşlik ederken; konser sonunda musıkiseverler tarfından yoğun alkışlarla onore edildiler.
Oktay Zerrin

konser-(1).jpg

konser-(4).jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.