1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MEYHANEDEN Mİ TERFİ?
MEYHANEDEN Mİ TERFİ?

MEYHANEDEN Mİ TERFİ?

İl Sağlık Müdürlüğü’nün, Samsun 112 Acil birimine Başhekim Yardımcısı olarak yaptığı atama ‘’Meyhaneden adam mı seçiyorlar?’’ yorumlarına neden oldu.

A+A-

İl Sağlık Müdürlüğü’nün, Samsun 112 Acil birimine Başhekim Yardımcısı olarak yaptığı atama ‘’Meyhaneden adam mı seçiyorlar?’’ yorumlarına neden oldu. Bunun sebebi ise ataması yapılan doktorun sosyal medyada paylaşılan bir hikayede ‘’Kayıkçı Meyhanesi’’ konumuyla paylaşılan bir fotoğrafta olması!

trgrtgrtg.jpg

ATAMALARDA KEYFİ Mİ DAVRANILIYOR?
İl Sağlık Müdürlüğü Erdem Cihan Arslan isimli doktoru 112 acil birimine Başhekim Yardımcısı olarak atadı. Sosyal medyada görülen bu fotoğraf ise şaşırttı. Her kişinin özel hayatının ve özgürlüğünün serbest olduğu çağımızda, herkes her yerde istediği hayatı yaşama hakkına sahip olmasına rağmen yine de örnek alınması gereken ve kendilerinin millete örnek olması gereken doktorların meyhane masalarında rakı içerek eğlenmesinin sosyal mecralarda paylaşılması fotoğrafı görenlerden tepki aldı. Üzerine bir de yapılan bu terfi, eleştiri oklarının Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’ne yönelmesine sebep oldu.

ythtyhtyhtyh.jpg

SIRADAN BİR KAMU HİZMETİ DEĞİL
Günümüzde Tıp fakültelerine yoğun bir rağbet var ve hekimlik toplumda kutsal bir meslek olarak algılanmakta. Asr-ı saadet çağında da hekimler mevcuttu. Bir doktor, ölmek üzere olan bir hastayı tıbbî müdahalelerle hayata dönmesine vesile olabiliyor. Gazete olarak şiddet mağdurları doktorları savunurken bir yandan da yaşanılan hayat itibari ile de insanlara örnek olması gereken doktorları terfi ettirirken örnek yaşam tarzına da bakılması topluma mal olan mesleklerde önem arz etmekte. AK Parti’nin en başarılı olduğu sağlık politikalarında bu tür uygulamalara imza atılması seçimlerde oy kaybına sebep olup olmadığı da akıllara gelen sorular arasında.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum