1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Lazer Epilasyon İzmir Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Lazer Epilasyon İzmir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer Epilasyon İzmir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstenmeyen tüyler, günlük yaşantımızın kalitesini ciddi oranda düşüren ve bu bağlamda sorun yaşanmasını ortaya çıkaran unsurlardır.

A+A-

İstenmeyen tüyler, günlük yaşantımızın kalitesini ciddi oranda düşüren ve bu bağlamda sorun yaşanmasını ortaya çıkaran unsurlardır. Bu bağlamda kimileri şanslı olsa da kimilerinin yaşan standartlarının ciddi oranda düştüğünü söylemek mümkündür. Çünkü kadın erkek her bireyin daha pürüzsüz, tüylerden arınmış bir cilt istemesi oldukça doğaldır. Bu bağlamda istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolunun oldukça zahmetli olması, jilet gibi yöntemlerin ise hem sorunun boyutunu arttırması hem de sürekli yineleme gerektirmesi insanları yeni bir yöntem arayışına sokmuştur. Bu arayış sonrası elde edilen yöntem ise Buz Lazer Epilasyon uygulamasıdır. İşte buz lazer uygulamasına dair bütün detaylar!

 

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüylere acısız ve kalıcı çözüm arayışında olan kişilerin karşısında ilk olarak buz lazer epilasyon uygulaması çıkmaktadır. Bu da insanların “Bu denli tercih edilen ve önerilen bu yöntem nedir?” sorusunu kendilerine sormalarına neden olmaktadır. Çünkü bir yöntem hakkında gerekli bilgiye sahip olmadan o yöntemi seçmek mümkün değildir. Bu bağlamda “Buz lazer nedir?” sorusunun cevabı aşağıda verildiği gibidir.

Buz lazer epilasyon İzmir, kontak soğutma sistemi bulunan bir cihaz aracılığı ile gerçekleştirilen ve bu bağlamda düşük acı oranı ile yüksek etki elde edilmesini mümkün kılan bir yöntemdir. İşlem uygulanırken kullanılan cihazın ucunda soğuk üfleyen bir bağlık vardır. Bu başlık, ciltte anı şok etkisi yaratarak bir uyuşma meydana gelmesini, bu sayede de duyulacak acının oranının azaltılmasını mümkün kılmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon İşleminin Avantajları Nelerdir?

  • Buz lazer epilasyon işleminin belki de en ayırt edici özelliği, yaz aylarında da uygulanmasının mümkün olmasıdır. Bilindiği üzere ten renginin bronzlaşması, sıcaklık etkisi ile vücut ısısının yükselmesi gibi unsurlar, yaz aylarında lazer epilasyon işleminin yapılmasını mümkün kılmamaktadır. Oysa buz lazer epilasyon işlemi her mevsim uygulanabilir bir işlemdir. Bunun temel iki nedeni vardır. Bunlardan ilki soğutucu ucu sayesinde vücutta meydana gelmesi muhtemel olan yanıkların önlenmesidir. Diğeri ise her cilt tipine duyarlı olmasıdır. Yani bronzlaşmış bir ciltte de buz lazer epilasyon yapılması ve yüksek etki oranı elde edilmesi mümkündür.
  • Yukarıda da belirtiliği üzere buz lazer epilasyon, her cilt tipinde etkisini gösteren bir işlemdir. Bu işlemi hem koyu ten rengine sahip kişilerin hem de açık ten rengine sahip kişilerin sorunsuz bir şekilde yaptırması mümkündür.
  • Erkek hastalar için en uygun olan lazer epilasyon işlemi, buz lazer epilasyon işlemidir. Bunun temel nedeni hem her kıl yapısına uygun olması hem de acı oranının düşük olmasıdır. Bu sebeple kulak içi ya da burun içi kıllarından rahatsız olan kişilerin herhangi bir şüpheye veya tereddüde gerek duymadan buz lazer yaptırmaları mümkündür.
  • Normal lazer epilasyon işlemlerinin kalıcı etki göstermeleri için 12 seans kadar uygulanmaları gereklidir. Yani etkilerini yavaş yavaş gösterdiklerini söylemek mümkündür. Oysa lazer epilasyon ile yalnızca 6 seansta istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak mümkündür.
  • Normal bir lazer epilasyon işleminin tüm vücut seansı minimum 1 saat sürmektedir. Bu süre dahi oldukça iyimser bir süredir. Oysa lazer epilasyon bu bağlamda oldukça hızlı uygulanabilen bir işlemdir. Bu işlemin tüm vücut seans süresi 35 dakika ile sınırlıdır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen ama bu konuda bazı çekinceleri olan kişilerin merak ettikleri tüm soruları yöneltmeleri ve bu bağlamda kafalarındaki soru işaretlerinden kurtulmaları için www.buzlazerizmir.com sitesi üzerinden bizim ile iletişime geçmeleri mümkündür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.