1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. LADİK BELEDİYESİ İLE İLGİLİ HABERLER GERÇEĞE AYKIRI
LADİK BELEDİYESİ İLE İLGİLİ HABERLER GERÇEĞE AYKIRI

LADİK BELEDİYESİ İLE İLGİLİ HABERLER GERÇEĞE AYKIRI

Son günlerde Ladik Belediyesi ile İlgili yapılan haberler üzerine gazete olarak yaptığımız araştırma sonucunda tamamının gerçeğe aykırı olduğu ortaya çıktı.

A+A-

AK Partili meclis üyesinin binası olduğu için bitişik binadan çekme yapılmadan ruhsat verilip inşaat yapmasına izin verildiği iddia edilen konunun yapılan binanın ruhsata ve imar mevzuatına göre bitişik nizamlı arsaya yapıldığı ancak bitişiğindeki binanın eski imar mevzuatına göre ruhsat aldığından ortaya böyle bir görüntünün çıktığı anlaşıldı. Eski binanın yenilenmesi durumunda aynı haklardan yararlanarak bitişik nizam bina yapabileceği yasa gereği olduğu da ortaya çıkmış durumda. Haberin tamamen Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı’yı yıpratmak amacıyla yapıldığı iddia edildi.

fotograf-8-002.jpeg

SAAT KULESİ İNŞAATI DEVAM ETMEKTE
Ladik meydanında bulunan saat kulesi ile ilgili yapılan haberlerin de gerçeği yansıtmadığı, saat kulesinin altında bulunan iş yerlerinin on yıldan beri su aldığını, bu nedenle kulenin tamire alındığını ancak saat kulesinin tescilli kültür varlığı olması nedeniyle Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun proje onayı alınarak çalışmalar yapıldığından istenilen süratte yapılamadığı, bu nedenle de inşaatın hala daha devam ettiği öğrenildi. İddia edildiği gibi saat kulesi kaderine terk edilmiş değil, tam aksine saat kulesi altında mağdur olan esnafın sıkıntılarını çözmek üzere çalışmaların yapıldığı ve en kısa sürede Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun onay vereceği proje çerçevesinde inşaatın bitirileceği öğrenildi.

fotograf-10.jpeg

BUNGALOV HABERLERİ DE GERÇEĞİ YANSITMAMAKTA
2019 yılında yapımına başlanan on adet bungalov ev ve kır lokantası inşaat çalışmaları bitmiş olup, projenin Ladik’e ve bölgeye daha verimli olabilmesi için proje kapsamında olmayan ancak projenin daha yaralı olması için kamulaştırılması gerektiği düşünülen 3727 metrekarelik özel mülkiyetin kamulaştırılması çalışmaları ile altyapı, kanalizasyon, doğalgaz gibi çalışmaların da yapıldığından proje henüz bitirilememiştir. En kısa zamanda proje bitirilip bölge halkının hizmetine sunulacaktır. İlimizin en eski yerleşim bölgelerinden birisi olan Ladik ilçesine böyle güzel bir çalışmayı yaparak bu eseri kazandıranları tebrik ediyoruz.

fotograf-1-001.jpeg

AMAÇ BAĞCIYI DÖVMEK
İlimizin en kıt bütçeli ilçe belediyelerinden birisi olan Ladik Belediyesine başkan seçilen mimar Nurhan Yapıcı, son iki buçuk yılda daha önce yapılamayan pek çok projeye imza atmakla kalmamış, halkımızla kucaklaşan bir belediyecilik anlayışını ilçemize kazandırmıştır. Amaçları Ladik ilçesine yapılan hizmetlerin önünü kesmek olan bazı art niyetli kimselerin yaptıkları bu çalışmaların üzüm yemek değil bağcıyı dövmek maksadıyla yapıldığını bir kez daha vurgulamak isteriz. Başkan Yapıcı, seçildiği günden bu güne kadar halkla iç içe, halkın her türlü derdi ile dertlenen ve kıt bütçesine rağmen ilçeye en üst düzeyde hizmet getirmek için uğraş verdiği de kamuoyunun dikkatinden kaçmamakta.
 

fotograf-3-001.jpeg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.