1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HABERLERİN TAMAMI HİLAF-İ HAKİKÂT
HABERLERİN TAMAMI HİLAF-İ HAKİKÂT

HABERLERİN TAMAMI HİLAF-İ HAKİKÂT

Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu ile ilgili olarak bazı gazetelerde çıkan haberlerin gerçek olmadığı ortaya çıktı. 

A+A-

Samsun'un Atakum ilçe merkezinde yer alan, zihinsel ve fiziksel engelli öğrencilerin mesleki eğitim aldığı Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu'nun Taflan'a taşınma kararının ardından medyada yer alan haberlerin asılsız olduğu ortaya çıktı. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün aldığı kararla taşınacak olan okulla ilgili çıkan haberlerde gerçeklerin çarpıtıldığı açıkça görünmekte. Alınan kararla birlikte Taflan bölgesinde daha önce Taflan MTAL olarak hizmet veren ve 8 milyon liralık yatırımla yapılmış olan eğitim binasının kullanılması sağlanacak. Okulda öğrenim gören 115 öğrenin yeni okul binasına rahat ulaşım sağlayamayacağı iddia edilen haberler tamamen art niyetli olarak yorumlandı.

33333333.png

İŞTE GERÇEKLER
Ulaşım yönünden öğrencilerin sıkıntı yaşayacağı haberlerinin aksine öğrenciler yeni açılan okulda evlerinden ücretsiz servisle alınacak. Öte yandan okula raylı sistem sonrası 06:30 - 21:00 arası ring ile her 30 dakikada bir 15 dakikada ulaşım sağlanacak. Öğrencilerin yeni taşındığı bina 8 milyon yatırımla yapılmış bir bina olduğundan, eskiye nazaran çok daha rahat imkânlara kavuşacaklar. Yeni okulun daha ferah bir ortamda bulunması ile birlikte öğrenciler çevre imkânlarından daha çok faydalanabilecekler. Ayrıca çocukların rahatsızlık geçirmesi halinde hastane ulaşımında problem yaşanacağı ileri sürülen haberler de yalan çıktı. Yeni okulda okul hemşiresi bulunduğundan gerekli müdahelelerin anında yapılabileceği öğrenildi. Okulun, 19 Mayıs Üniversitesi hastanesine yakın olması, acil bir durumda öğrencinin taşınıp sağlık ihtiyacının görülmesinde avantaj teşkil edecek.

444444-004.png

AMAÇLARI NE?
Okulda görev yapan öğretmenlerin bağlı oldukları sendikalar aracılığı ile internet ortamında organize olarak basına yanlış bilgi verdiği iddia edildi. Atakum ilçe merkezinde yer alan Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu'nun Taflan'a taşınma kararına tepki gösterip öğrencilerin okula ulaşım sağlayamayacağını iddia eden Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu'nun Samsun Milli Eğitim Müdürünü hedef göstermesi art niyet olarak yorumlandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.