1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gübre Çeşitleri
Gübre Çeşitleri

Gübre Çeşitleri

Topraktan çeşitli pek çok ürün elde edilir. Toprak ürünlerinin oluşumlarında ise her zaman verim öncelikli gelir. Genel olarak topraktan alınan verimleri arttırmak için gübre çeşitleri kullanılır.

A+A-

 

Topraktan çeşitli pek çok ürün elde edilir. Toprak ürünlerinin oluşumlarında ise her zaman verim öncelikli gelir. Genel olarak topraktan alınan verimleri arttırmak için gübre çeşitleri kullanılır. Özelliklede doğru gübre tercihleri her zaman toprağın verimini arttırmaktadır. Gübrelerin içerisinde farklı mineral çeşitleri yer alır. Bu yüzden gübrelerde çeşitlilik yoğundur.

Uzmanlara göre gübreler toprağın ve bitki çeşitlerin eksikliklerine göre hazırlanır. Gübrelerin kullanılmamasından önce mutlaka toprağın gereksinimi belirlenmesi gerekiyor. Aksi takdirde yanlış gübre kullanımdan kaynaklı toprak zarar görür ve verimi azalır.

Genel olarak gübrelerin kullanımları türlerine göre farklıdır. Topraktan doğru verimin alınması için gübre türünün kullanımında bir uzman yardımının alınması önerilir. Gübre kullanım süreçlerine dair genel bilgiler her gübre kullanımları için uygun olmayabilir.

Gübre Çeşitleri Uygulama Zamanı

Genel olarak gübrelerin doğru kullanımları ile topraklardan elde edilmek istenilen verime erişilir. Farklı gübre çeşitleri toprakların ya da bitkilerin isteklerine göre ayarlanıyor. Gübrelerin uygulama zamanları gübre türlerine göre değişir. Fakat genelleme yapılacak olunursa; bitki ekimi öncesinde gübrelerin uygulanması gerçekleşir. Genel gübre türlerine  https://www.hortiturkey.com/yazilar/gubre-cesitleri adresi ile erişim sağlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.