1. HABERLER

  2. DENGE ÖZEL

  3. GELECEĞİNİZİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜN
GELECEĞİNİZİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜN

GELECEĞİNİZİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜN

Tekkeköy Belediyesi’nin başlattığı geri dönüşüm projesi meyvelerini vermeye başladı

A+A-

GELECEĞİNİZİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜN PROJESİ

 Tekkeköy Belediyesi öğrencileri çevre konusunda bilinçlendirmek ve her şeyin çöp olmadığının anlatılması maksadıyla ilçedeki okullarda “Geleceğinizi Düşünün Geri Dönüştürün” sloganıyla başlatmış olduğu proje çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.

OKULLAR DA PROJEYE DAHİL EDİLDİ

‘Geleceğinizi Düşünün Geri Dönüştürün projesinin’ başarılı şekilde yürütüldüğünü ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımız ile birlikte çevre bilinci ve geri dönüşüm konularında farkındalık oluşturmak için başlatmış olduğumuz projemiz meyvelerini vermeye başladı” dedi.

HER ŞEY ÇÖP DEĞİLDİR

Togar, başta öğrenciler olmak üzere ilçe halkına her şeyin çöp olmadığına benimsetmek için çalıştıklarını belirterek; “İlçemizde başta hedef kitle öğrencilerimiz olmak üzere geri dönüşüme dikkat çekmek ve her şeyin çöp olmadığını benimsetmek amacıyla “Geleceğinizi Düşünün Geri Dönüştürün” sloganıyla önce eğitimlerle başlatmış olduğumuz projemize öğrencilerimizden geri dönüşler almaya başladı.  İlçemizdeki tüm okullarımıza geri dönüşümü sağlanabilecek kağıt atık, cam atık, plastik atık, pil atık ve bitkisel yağ atıkları için geri dönüşün kutuları yerleştirerek öğrencilerimize her şeyin çöp olmadığını benimseterek çevre bilinci kazandırdık. Bu projemiz ile öğrencilerimiz artık her şeyin çöp olmadığını öğrendi ve geri dönüştürülebilecek malzemeleri artık çöpe değil geri dönüşüm kutularına attığını gözlemliyoruz. Şimdide okullarımızda atık yağ toplama kampanyası başlattık. En çok atık yağ toplayan öğrencilerimize ve okullarımıza çeşitli hediyeler vererek öğrencilerimizi atık yağ toplama konusunda motive edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.