1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. DÜNYA BEYİN GÜNÜ İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENECEK
DÜNYA BEYİN GÜNÜ İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENECEK

DÜNYA BEYİN GÜNÜ İLE İLGİLİ TOPLANTI DÜZENLENECEK

Yarın saat 13.00 ile 15.00 saatleri arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde (Yeşilyurt AVM yanı) Dünya Beyin Günü etkinliği çerçevesinde üç profesör hocanın katılacağı halka açık eğitim toplantısı düzenlenecek.

A+A-

Migren tüm dünyada en yaygın beyin hastalığıdır. Ağrıya bağlı olarak kişinin yaşam kalitesini azaltabilmektedir. Ülkemizde her 5 kadından biri ve her 10 erkekten birinde migren türü baş ağrısı olduğu gösterilmiştir.  Migrende yaşanan baş ağrısı ve ilgili sağlık sorunlarına bağlı yaşam kalitesi düşmesi ve mutsuzluğa sebep olmaktadır. 22 Temmuz Dünya Beyin Gününün ana teması bu yıl Dünya Nöroloji Federasyonu ve Dünya Baş Ağrısı Cemiyeti tarafından migren olarak belirlenmiştir.

11-002.png Ülkemizde Türk Nöroloji Derneği ve Türk Algoloji Derneği tarafından ortak olarak ilk kez aynı mesajlarla tüm Türkiye’de halka açık eğitim toplantılarında konuya ait farkındalığın artırılması hedeflenmektedir.  22 Temmuz 2019 Pazartesi saat 13.00 ile 15.00 saatleri arasında Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde (Yeşilyurt AVM yanı) Dünya Beyin Günü etkinliği çerçevesinde Ondokuz Mayıs Üniveristesi Tıp Fakültesi Algoloji Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Fatih Özkan, Sinir Bilimleri Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Faruk Tan, Nöroloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Murat Terzi’nin katılacağı halka açık eğitim toplantısı düzenlenecektir.  Hastaların ilgili hekimlerle bire bir iletişim kurmasına fırsat veren bu toplantının  migren ve diğer baş ağrılarının bilimsel bilgiler ışığında teşhis ve tedavi edilmesi konusunda önemli bir uygulama olacağı düşünülmektedir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.