1. HABERLER

  2. DENGE ÖZEL

  3. BÜYÜK BULUŞMA!
BÜYÜK BULUŞMA!

BÜYÜK BULUŞMA!

Samsun Dernekler Federasyonu, SADEF'in 4. sünü gerçekleştirdiği '55 Genç SADEF'le Okuyor' gecesi, Canik Kültür Merkezi'nde yapıldı.

A+A-

Çok sayıda protokol ve davetlinin katıldığı gecede ihtiyaç sahibi öğrencilere burs için çekiliş düzenlendi.

55 SEMBOLİK

SADEF'in 55 öğrenci olarak belirlediği burs vereceği öğrenci sayısını bu yıl 155 öğrenciye çıkarmak için yoğun bir performans sergilendi.
Programın açılış konuşmasını yapan SADEF 6. Bölge Başkanı Köksal Akman, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz '55 Genç SADEF'le Okuyor' projesi kapsamında yemeğe katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Yemeğimize onur ve şeref verdiniz. Sizlerin destekleriyle daha çok öğrencimize burs verme imkânı bulacağız”diyerek, davetlileri selamladı.
HEDEFİMİZ 555
Samsun Dernekleri Federasyonu (SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş yaptığı konuşmasında, Samsun Dernekleri Federasyonu (SADEF) 2014 yılında kurulduğunu, Türkiye genelinde 458 derneğe ulaştığını ve yıllardır birlik ve beraberlik içerisinde gurbetteki Samsunluları layıkıyla temsil ettiklerini vurgulayan Baş, SADEF'in Samsunlulara hizmet eden büyük bir sivil toplum kuruluşu olduğunu sözlerine ekleyerek “Ekibim ve şahsım adına Samsun için elimizden ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. SADEF 6. Bölge Başkanı Köksal Akman ve ekibine böyle bir programda bizleri bir araya getirdiği için çok teşekkür ediyorum. Bu gece '55 Genç SADEF'le Okuyor' projesinin dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Sizlerin de destekleriyle 55 öğrenci sayısını 155'e, 255'e çıkarmak için çaba sarf edeceğiz. Çünkü bir öğrencinin geleceğini kurtarmanın ne demek olduğunu hepimiz çok iyi biliyor ve idrak edebiliyoruz. Bu akşam biz 55 genç dedik, ama bu 155-255 neden olmasın. Bölgelerle birlikte Türkiye genelinde hedefimiz bu yıl 555'i yakalamaktır.” dedi.
ÖĞRENCİLER BİRER TURİZM ELÇİLERİ
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise programda yaptığı konuşmasında, “Hepinizin bildiği bir söz var, bitki yetiştirirsen bir yıl, ağaç yetiştireceksen on yıl, insan yetiştireceksen yüz yıl. Onun için bize düşen görev, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek verip onların daha iyi bir eğitim almaları, hatta eğitim imkânı olamayanların eğitim alanına çekilmeleri ve gerek Samsun'a, gerek ülkemize ve gerekse dünyaya daha kaliteli insan yetiştirmeyle ilgili çabadır.
Bu yüzden ben SADEF'i gönülden kutluyorum. 55 rakamı belki Samsun'un plaka numarası olduğu için hedeflendi, ama bunun için 155-255 ve hatta 355 olmasıyla ilgili önümüzde hiç bir engel yok ve bu çok zor bir hedef de değil. Buna benzer çalışmaları başka illerde yapıyor. Gerçekten öğrencilere yaptıkları yardımlar bazen binleri buluyor. Onun için bu SADEF 6. Bölge Başkanlığının mütevazi bir rakamdır diye düşünüyorum. Diğer bölge dernekleri de mutlaka buna ciddi katkı sağlayacaktır.”
SAMSUN'U SEVDİRMELİYİZ
Samsun'u sevdirirsek, öğrenciler bizim doğal elçilerimiz olacaktır, diyerek sözlerini sürdüren Şahin,”Nihai hedef insan kavramıdır. Aslında bu bizim felsefemizde de yatıyor. Bizlerin yapması gereken şey iyi insan yetiştirmek için ne yapılması gerekiyor? Belki buna biraz kafa yormak lazım. Diğer önemsediğim bir başka konu da özellikle Samsun'da, Samsun dışından gelen ama başka ülkelerden gelip Samsun'da misafir öğrenci konumunda olan insan sayısının artırılmasıdır. Bunun için mutlak suretle özel bir çaba gerekmektedir. Eğer biz bu öğrencilere Samsun'u sevdirirsek, onlar bizim doğal elçilerimiz olacak ve Samsun'u çok daha iyi bir şekilde kendi ülkelerinde anlatacaklar ve sürekli buraya birilerinin gelmesini sağlayacaklardır.”
SADEF'E TEŞEKKÜR
Geceyi organize edenlere ve emeği geçenlere teşekkür eden Vali Şahin,”Ben bu güzel geceyi organize eden derneğimize, emeği ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu yıl SADEF'in kuruluşunun 10.yıl dönümü. Biz bu 10. yılı çok daha görkemli kutlayacağız. Bizde Valilik olarak üzerimize düşen ne varsa bunu yapacağız. İnşallah Samsun'u, Samsun'un öğrencilerini, Samsun ismini marka şehir olarak tüm dünyaya duyuracağız.” dedi.
ŞEKER KARŞILIĞINDA DESTEK
Konuşmaların ardından '55 Genç SADEF'le Okuyor' projesi kapsamında 55 öğrenciye eğitim bursu verilmesi için Canik Kültür Merkezi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen yemeğe katılan belediye başkanları, iş adamları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda hayırseverden talep edenlere hediye çekilişli külahlı şeker verildi. Bu arada özellikle Belediye Başkanları kampanyaya büyük katkı ve destek verdi.
PLAKET TÖRENİ
Gecenin sonlarına doğru, SADEF'e destek veren kişi kurum ve kuruluşlar ile basının bir kısmına Plaket verildi.
Gazetemizin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Adnan Bahadır'a verilen Plaketi, Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Mehmet Hazinedar, Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan'dan aldı.

Programa Samsun Valisi İbrahim Şahin'in yanı sıra, Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılavuz, SAMKON Genel Başkanı Kaya Aşçı, SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş,Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Samsun Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Tufan Akçagöz, Denge Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Hazinedar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.