1. HABERLER

  2. BÖLGE VE İLÇELER

  3. AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAK
AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAK

AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAK

Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural, ”Derneğimizin gönüllüleri ile birlikte 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı öncesinde okula başlayacak olan sevgili öğrencilerimize derneğimizi bütçesi doğrultuşunda yardımcı oluyoruz  ”dedi.    

A+A-

Bugün yine burada çocuklarımızı sevindirmek onlara yarınlarına hazırlamak için bulunduklarını işaret eden Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural,” Derneğimizin her yıl olduğu gibi. Bu yılda bizde kayıtlı olan onlarca yoksul ailelerimizin çocuklarının kitap hariç tüm kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamak ve onları sevindirmektir” dedi. 

bbbbbbbbbbbbb.jpg

"İMKANLARIMIZ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİYORUZ"
Geçen yıl kitap hariç ( defter, kalem, silgi, tahta kalemi, sulu boya, pastel boya, kuru boya, İngilizce- Türkçe imla kılavuzu, cetvel takımı ) gibi ihtiyaçları dahil 900 öğrenciyi sevindirdiklerini vurgulayan Başkan Vural,” Bu yılda bize müracaat eden 700 civarındaki çocuğumuzun ancak 200 tanesini sevindireceğiz tabi ki bunları sevindirirken diğer 500 öğrencimizi de maalesef yardım verememekteyiz. Derneğimiz ilçelerde dahil Samsun sınırları içinde bulunan ve ulaşabildiğimiz tüm ailelere hizmet vermektedir. Tabi ki öğrencilerimizin ihtiyaçları bunlarla bitmemektedir. Başta ayakkabı olmak üzere bot mont ve okul kıyafetleri en önemli ihtiyaçlar arasında bulunmaktadır. Bir öğrencinin toplam masrafı 400-500 TL civarındadır. Yoksul bir aile için bu çok büyük bir külfettir ”diye konuştu. 

ccccccccccccccccc.jpg

"ÇOCUKLARIMIZA DERNEK OLARAK SAHİP ÇIKIYORUZ"
Deneğimiz 2005 yılından beri yapmış olduğumuz tespitlerde ailelerin ihtiyaçlı duruma düşmesinde hastalık ve doğal afatlar hariç tahsilsizlik ve mesleksizlik hep ön planda bulunduğunu hatırlatan Başkan Vural, ”Bu olumsuzluklar toplum içinde başta uyuşturucu ve diğer suç oranlarını tetiklemiştir. Bizim amacımız çocuklarımızı sokaklardan kurtarmak, eğitim ve meslek yuvalarına yönlendirmektir. Şunda derneğimizin bilgisi altında bulunan 14 civarında üniversite öğrencisi var ve birçoğu Samsun dışında eğitimi görmektedir. Bunlar için çok ama çok acil burs istiyoruz” ifadelerine kullandı. 

aaaaaaaaaa-003.jpg

"HAYIRSEVERLERİMİZİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ"
Hayırseverlere seslenen Samsun İli Fakirleri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adem Vural,” Sonuç olarak yardımın az veya çok olması hiç önemli değil bir defter bile bizim için çok önemlidir. Buradan tüm yardım eden ve edecek olan hayırseverlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Yardım verdiğimiz bu öğrencilerimizden güzel başarılar takdirler teşekkürler bekliyoruz. Takdir ve teşekkür aldıkları başarı sağladıklarını görürsek onların bu davranışlarını da hediyeler ile ödüllendireceğiz” şeklinde konuştu. Köksal Öner

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.