1. YAZARLAR

  2. Dursen Özalemdar

  3. VATAN ve İHANET
Dursen Özalemdar

Dursen Özalemdar

VATAN ve İHANET

A+A-

TEFEKKÜR

Dursen ÖZALEMDAR

VATAN ve İHANET

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ifadeleri ile Milli bir Ahit haline gelen İSTİKLAL MARŞIMIZ bize nerelerden nerelere geldiğimizi ve İstikbalimizin nasıl olması gerektirdiği en kısa ve özlü ifade eden mısralardan oluşmaktadır.

Bin yılı aşkın bir zaman dilimi içinde VATAN olan ANA DOLU Türk ulusunun kök saldığı, Uğruna kanını akıttığı, kanı ile Vatan yaptığı kutsal bir toprak parçasıdır. Erenleri, Alperenleri, Mehmetleri, Mehmetçikleri ile, her karışına kanını akıttığı topraklarımız. Tarih içinde bir çok düşman güçler tarafından istila denemelerine rağmen, netice alamamışlar, değişik bir staretijisi ile, içimizde her daim olmuş bulunan HAİNLER vasıtası ile VATANA İHANET suçu işletilerek bölme ve parçalama girişimleriyle muhatap olduğumuzdur.

Bize dost gözüken, Dünün düşmanları, Türk’ü nasıl yok ederiz, planlarını, Bu gün PKK. Üzerinden sahneye koymuş, Binlerce Güvenlik insanımız şehit edilirken, Bölgesel halk’ ında mağduriyetine sebebiyet verilmiştir.

AB. ye gireceğiz sevdası ile, 60 yıldır bekletilen Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri, bu süreçte Ülkemizdeki yasaları “UYUM YASALARI “ adı altında değişiklikler önererek değiştirmekte, Suç unsurunun altında yatan, Mağdurun hukuku bir tarafa atılarak, Suçluların korunması görüntüsünü ortaya çıkarmaktadır.

PKK. nın başı olarak bilinen Abdullah Öcalan’ın (asıl ismi Ermenice) (Artin Agopyan) TCK. 125 maddesi hükmü gereğince VATAN İHANET suçu ile İDAM CEZASINA çarptırılmış olmasına rağmen, ertelenerek zaman içinde İdam cezasının MÜEBBET HAPSE çevrilmesi, bir VATAN HAİNİNİN hala hapishanede bakılıp gözetilmesi gibi bir durumu ortaya çıkarmıştır.

Bize AB. Tarafından dayatılarak,  kaldırılan TCK. nın 125 maddesi yerine, 12 Nisan 1991 tarih ve 3713 nolu “Terörle Mücadele Kanunu” ile yeniden yorumlanarak, İDAM CEZASI ortadan kalkmıştır.

Buna rağmen, AB. nin temelini teşkil eden İtalya Ceza Kanunu 290-291 maddesi / Alman Ceza Kanununun 90, 90-a, 90-b hükümleri. Avusturya Ceza Kanununun 248. Maddesi. Hollanda Ceza Kanununun 92-111-132-137. Maddeleri. İle Devlet ve Devlet  Bütünlüğüne, Devlet Büyüklerine ve Kurumlarına  karşı işlenebilecek suçları en ağır şekilde cezalandırırken.

Bizde, TCK. nın 301. Maddesi üzerindeki Türklüğe, Cumhuriyete ve Devletin organlarına alenen aşağılayan eylemlerde bulunanlara 6 aydan 3 yıla kadar verilen ceza ile ilgili hükmü kaldırarak, gel bana ne istersen de diyen bir uygulamanın hangi hukukla izah edilebildiğinin anlaşılmazlığıdır.

Frank Dink, in Türklüğe yaptığı hakaretlerin ve bu yolda aldığı cezanın söz edilmediği günümüz basın ve medyasındaki ifade cambazlığının, PKK. Olaylarında şekillenen  bu günkü boyutu, DAĞDAKİLERİN BAŞLARINA ÖDÜL olarak şekillenirken, Aynı yolda mücadele eden, BELEDİYE BAŞKANLARININ hala bunca olana rağmen, konuşabilme utanmazlıklarıdır. Mardin Belediye Başkanı ,Ahmet Türk’ün , ÖZYÖNETİM’den dem vuran ifadelerinin  PKK nın  sesi olarak ortaya çıktığıdır.  

İngiliz Casusu Lavrenc gibi, Türk ve Müslüman ismi alarak içimizde hayat bulmuş bu tip insanların, Riyakârlığının tablosu olan bu isim ibret vesikasıdır. Ahmet TÜRK !

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.