1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ülkemizde İzlenme Oranları En Yüksek Olan Filmler Nelerdir?
Ülkemizde İzlenme Oranları En Yüksek Olan Filmler Nelerdir?

Ülkemizde İzlenme Oranları En Yüksek Olan Filmler Nelerdir?

Ülke genelinde sinemaya pek fazla rağbet göstermemekteyiz. Bunun genel sebebi de sinema salonlarındaki bilet ve diğer ürünlerin fiyatlarının yüksek olması olarak ifade edilebilir.

A+A-

Ülke genelinde sinemaya pek fazla rağbet göstermemekteyiz. Bunun genel sebebi de sinema salonlarındaki bilet ve diğer ürünlerin fiyatlarının yüksek olması olarak ifade edilebilir. Ancak Filmci baba gibi kaliteli bir hizmet veren sitelere yönelerek, her zaman istenilen filmlere ulaşmak kolay olacağından dolayı, halkımızın bu şekilde hareket ettiği de görülebilmektedir. Ancak bazı filmler vizyona girdiğinden itibaren kapalı gişe oynayabiliyor ve bu durum haftalar boyunca kendini tekrarlayabiliyor. İnsanların bu tip yapımları sinemalarda izlemelerinin bir gereklilik olarak kabul etmesi gibi bir durum yaşandığından dolayı, birkaç milyonla vizyon süreçlerini kapatabildikleri de görülebiliyor.

Komedi Filmlerinin İzlenme Oranları

Vizyona giren filmlerin listelendirilmesiyle beraber, haftalık seyirci rakamları da ortaya konulabilmektedir. Genel olarak bakıldığı zamanlarda komedi filmleri her zaman bu listelerde ilk sıralarda yer almaktadır. Aynı zamanda da bu yapımların devam niteliğinde olması gişe rakamlarını katlamaları durumunu da çoğu zaman ortaya çıkarabilmektedir. Komedi türündeki yapımlara olan ilgi her zaman ülkemizde sürüp giden bir durumdur. Vizyon tarihleri doğrultusunda en fazla izlenen filmler sıralamalarında ilk sıralarda da komedi türündeki yapımları görebilmek mümkündür.

Komedi Filmleri Neden Çok İzleniyor?

Komedi filmlerinin tercih edilme nedenleri, halkımızın tamamen gülmeye dayalı bir eksiklik hissetmesi ve bunu sinema salonlarında giderme amacı gütmelerine bağlı olarak ifade edilebilmektedir. Ancak film izleme konusunda destek veren sitemiz içerisinde de aynı tip bir istatistiği görebilmek mümkündür. Sıralamalara baktığımızda yerli komedi türündeki sinema filmlerinin, diğerlerine oranla daha fazla izlendiği göze çarpabilmektedir. Yayınlanmasının ardından ciddi bir zaman geçmesine karşın halen daha bu filmlerin rağbet gördüğü ve yaygın olarak izlendiği de söylenebilmektedir. Bu yüzden film sitemiz içerisinde de gelen talepler doğrultusunda seyircilere ulaştırılmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.