1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Turan:Türkiye'de birinci olduk
Turan:Türkiye'de birinci olduk

Turan:Türkiye'de birinci olduk

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili aday adayı Dr. Bülent Turan iş adamları Talat Karakoç ve Adnan Bayraktar ile birlikte Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’ı işyerinde ziyaret etti.

A+A-

210 milyon 300 bin TL yatırım bedeli olan 670 projeye destek verildi ve yatırımcıya 105 milyon TL hibe ödendi. Yürüttüğümüz bu projeler kapsamında 2000’ e yakın kişiye istihdam sağlandı. Proje sayısında Türkiye’ de iller sıralamasında birinci olduk.”

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili aday adayı Dr. Bülent Turan iş adamları Talat Karakoç ve Adnan Bayraktar ile birlikte Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’ ı işyerinde ziyaret etti.

Dostane bir şekilde gerçekleşen ziyarette, Tarımı ve Kırsal kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü görevini de başarılı bir şekilde yürütmüş olan Dr. Bülent Turan:

“Çok severek yürüttüğüm görevim esnasında, 210 milyon 300 bin TL yatırım bedeli olan 670 projeye destek verildi ve yatırımcıya 105 milyon TL hibe ödendi. Yürüttüğümüz bu projeler kapsamında 2000’ e yakın kişiye istihdam sağlandı. Proje sayısında Türkiye’ de iller sıralamasında birinci olduk.” diyerek sözlerine devam etti:

“ Çarşamba ve Bafra ovası gibi önemli ovalara sahip olan ilimizde tarımsal alanda çok daha fazla projeyi harekete geçirebiliriz. Önümüzdeki dönemde ilimizde hazırlanan tarım mastır planı ve turizm mastır planı çerçevesinde belediyelerimiz teşkilatlarımız ve diğer paydaşlarımız ile birlikte devlet desteklerimizi vatandaşımız ile buluşturmaya ve ilimizdeki tarım ve turizm yatırımlarını arttırmaya devam edeceğiz. “ dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili aday adayı Dr. Bülent Turan “Samsun Ticaret Borsası Sayın Sinan Çakır kurumumuzun tanıtımında, etlik piliç sektöründeki yatırımcılara ulaşılmasında, bu yatırımcıların teşvik edilmesinde ve bilgilendirilmelerinde bizlere etkin bir destek vermiştir. Katkılarından dolayı Sayın Çakır’ a teşekkür ediyorum.”

Dr. Turan: “ İlimizde Organize Sanayi Alanlarının, sanayi parselleri oluşturmak marifetiyle büyütülmesi konusunda Sayın Çakır’ ın kamuoyunun gündemine getirdiği talepleri de reel sektör ile ilişkili bir insan olarak çok haklı buluyorum. Ben de ilgili tüm kurum ve kuruluşların görüşlerini alarak bu konunun halli yönünde destek vermek istiyorum” dedi.

Ziyarette konuşan Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır ise: “Dr. Bülent Turan ile özellikle tavukçuluk sektörünün desteklenmesi projelerinde çok yakın bir şekilde çalışma şansını yakaladık. Bu tanışmamız daha sonrada Samsunumuz, bölgemiz ve ülkemiz için gerçekleştirdiğimiz birçok çalışmada devam etti.  Tavukçuluk sektörü bölgemizde üç kat büyüdü,  117 milyon TL yatırım bedelli projelere 43 milyon TL hibe yapıldı. Sadece bu sektörde 300 ü aşkın istihdam gerçekleştirildi. Borsamız adına yürüttüğümüz başka çalışmalarda da Sayın Turan değerli bilgi ve tecrübesiyle bizlere büyük katkılar sağladı. Bürokrat kişiliğinin ötesinde sorunlara çözüm ürettiğini ve bölgenin iktisadi gelişimi yönünde her türlü çabayı sarf ettiğini yakinen gözlemlediğim Sayın Turan’ a kurumum ve reel sektör adına şükranlarımı sunuyorum.

Sayın Turan şimdi de Samsunumuza ve ülkemize daha büyük katkılar sağlamak amacıyla milletvekilliği aday adayı oldu. Bu kararı verdiği için Sayın Turan’ ı yürekten kutluyor ve en kalbi duygularla destekliyor,  yolunun ve bahtının açık olması temennisiyle kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum