• BIST 115.147
 • Altın 163,118
 • Dolar 3,8058
 • Euro 4,6547
 • Samsun 10 °C
 • Ankara 6 °C
 • İstanbul 11 °C
 • Samsunspor Gaziantep’e uçtu
 • Ayite ve Samet Kılıç’a ödeme yapıldı
 • Futbol Şehitleri kabirleri başında anıldı
 • Samsunspor Gaziantep’e uçtu
 • Ayite ve Samet Kılıç’a ödeme yapıldı
 • Futbol Şehitleri kabirleri başında anıldı

“TERÖRE-BARBARLIĞA” VE DAHİ “VANDALLIĞA”…

Ali Kayıkçı


* “Ey inananlar! Allah’ın gazab ettiği kimselerle dostluk etmeyin!” (Kur’ân-ı Kerim; Mümtehine Sûresi, âyet 13’ten)    
*  “Ey Îmân edenler! Öldürülenler hakkında size kısâs farz kılındı. Hür hüre, köle köleye, kadın kadına karşılık olarak kısâs edilir. Fakat ölenin kardeşi (velîsi) tarafından katil, bağışlanmışsa o zaman örfe uymak ve güzellikle diyet ödemek gerektir. Bu Rabbiniz tarafından bir hafifletme, rahmettir. Artık bundan sonra da tecavüze yeltenenlere acıklı bir azâb vardır. Ey akıl sahipleri! Kısâsta sizin için hayat vardır.” (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 178-179)
*     “Allahü teâlâya ve Kıyâmet Gününe îmân edenler, Allahü teâlânın ve Resulünün düşmanlarını sevmezler. O kâfirler ve münâfıklar, müminlerin anaları, babaları, oğulları, kardeşleri ve başka yakınları olsa da bunları sevmezler. Böyle olan müminleri, Cennet’e koyacağım.” (Kur’ân-ı Kerîm; Mücâdele Sûresi, âyet 22)
*    “Sakın hâinlerin savunucusu olma!..” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 105’den) 
*     “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte  râhmet, ayrılıkta azâb vardır)”,  “Îmânın temeli ve en kuvvetli alâmeti, Müslümanları sevmek ve Müslümanlara düşmanlık edenleri sevmemektir.” (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
*     “Yeryüzündeki 1,5 milyar Müslüman bir araya toplanmalı. Bakınız bu Siyonistler, kendi ülkelerini birleştiriyor, Avrupa Birliği’ni kuruyor.  Bize gelince, Osmanlı’yı yıktığı yetmiyor,  şimdi de Türkiye’yi parçalamak istiyorlar.” ( Prof. Dr. Necmettin Erbakan-TBMM, 1991) *     “Açık açık söylüyorum, dışarıdan gelenler İslâm coğrafyasının petrolünü seviyorlar, altınlarını seviyorlar, elmaslarını seviyorlar, ucuz iş gücünü seviyorlar, çatışmalarını, kavgalarını, anlaşmazlıklarını seviyorlar. İnanın bizi sevmiyorlar. Dışarıdan gelenler, yüzümüze dost gibi görünenler, bizim ölümüzü, bizim çocuklarımızın ölüsünü seviyorlar...” (Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan-30. İSEDAK Toplantısı Açılış Toplantısı: İst. 27.11.2014)      *   “PKK örgütü AB’nin gerçekleştirdiği bir örgüttür. 33 bin insanımızın ölmesine AB sebep     olmuştur. AB, Türkiye’deki terör örgütlerini gizli ve açık desteklemiştir. AB, TC’nin yeniden     palazlanıp Osmanlı gibi olma korkusunu yaşamaktadır.” (Tuncer Kılınç-MGK Genel Sekreteri-15.04.2003)
*   “Tam batılılaşmamış yoksul Müslüman ülkelerin, kendi ülkelerini yönetmelerine izin verilemez!..” (İngiliz, The Guardian Gazetesi-Haziran 2015)
*  “Ey koca Şark, ey ebedî meskenet/Sen de kımıldanmaya bir niyet et!..
      Korkuyorum Garb’ın elinden yarın/Kalmayacak çekmediğin melânet!..” 
      “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez/Toplu vurdukça yürekler, onu top     sindiremez.”   (Mehmet Âkif Ersoy-Safahat”
*    “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, terör olaylarının yaşandığı bölgedeki 29 camide 1 aydır ibâdet edilememesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Görmez, ‘Bu ülkede yaşayan müminler, Kurşunlu Camisi’nden yükselen alevleri hiçbir zaman unutmaz, bunun bilmesi gerekir’ dedi. Güneydoğu’daki PKK saldırılarına değinen Görmez, ‘Bilhassa kendi milletine, devletine, ülkesine, halkına hendekler veya çukurlar kazarak, yanlışlık içerisinde olan tüm gençleri ve insanları bir an önce aklıselime davet ediyorum’ diye konuştu.” (Basın-26.12.2015)
*    “Mesele, İnsan Hakları meselesi değil, statü meselesi yani kanton veya devlet meselesi…”    (HDP Eş Başkanı S. Demirtaş-Moskova)    

Saygıdeğer Okuyucularımız!..
 “7 Haziran 2015 Seçimleri”nin arefesinde, “SDP Sivil Dayanışma Platformu” tarafından büyük gazetelere verilen bir  ilânda  aynen şöyle denilmekte idi: 
 “Bir elinde silâh, bir elinde oy pusulası var. Vatandaşlarımızdan baskı ve tehditle oy     istiyorsun. Terör örgütünün mikrofonusun. Musluklardan kan akıtıyor, Sözde Ermeni soykırımını tanıyorsun. 6-7 Ekim olaylarını kışkırttın, onlarca insanımızın hayatını kaybetmesine sebep oldun.     Kudüs’ün Yahudilere ait olduğunu söyledin. Kâbe’yi değil, Taksim’i kıblen gördün. Diyanet’i     kaldıracağını gururla ilân ettin. Paralelle arka kapılarda anlaştın, Türkiye düşmanlarına taşeronluk yaptın. Doğu’da dinden bahsettin, batıda dine küfrettin. İkiyüzlü, bukalemun siyasetin öncüsü oldun. Selahattin Demirtaş, sen mi demokratsın?”  
Bu kuruluş; 26 Aralık 2015 tarihinde yine büyük gazetelere verdiği bir ilânda bu defa “Teröre ve Barbarlığa Taviz Yok!” başlığı altında bu defa da milletimize şunları demektedir:               
“PKK Okulları, Camileri, Medreseleri, Kur’ân-ı Kerîmleri yakıyor. Kutsallarımızı, Tarihî e-Eserlerimizi Çiğniyor. Barbarlar Kaybedecek. Milletimiz, kadim coğrafyamızdaki inançlarına, kutsiyetlerine, değerlerine, bin yıllık tarihî birikimlerine sahip çıkmaya devam edecek.
 İnananlar Kazanacak. Kardeşlik Kazanacak!..”
Biz de bu güzel dilek ve tespitlere can-ı gönülden katılıyor ve his ve düşüncelerle dolu olarak kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile de Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
    = = = * = = = 
“Teröre-Barbarlığa” ve dahi “Vandallığa”;
“Bin değil-milyon değil”, “Arş’a kadar lânet” var;
Adına “Halklar” denmiş, “ikilik-insanlığa…”
“Yakmak-yıkmak-öldürmek”, sayısız “melânet” var;
“İnsan kılıklı” lâkin, işleri nere sığa?..

“Teröre-Barbarlığa”, “Vandallığa” örnektir;
Bölge insanı asil, bunlar nerden “dönek”tir?
“Moskova”nın elinde, “Erivancı denek”tir…
“Yakmak-yıkmak-öldürmek”, sayısız “melânet” var;
“HDP’nin merkebi, çift ayaklı binek”tir…

“Teröre-Barbarlığa”, “Vandallığa” son misâl;
“Şeytanın askerleri”, Cehennem ister visal;
Kimi var “Ateist”tir, kimi “Şamanist” asal…
“Yakmak-yıkmak-öldürmek”, sayısız “melânet” var;
Çoğu “masum cellâdı”, kardeşliğe bir “gassal…”

“Teröre-Barbarlığa”, “Vandallığa” aşina;
“Uyuz eşek” misâli, “Mehmetçiğe” kaşına;
Vur sopan “topuz” olsun, kopasıca başına!..
“Yakmak-yıkmak-öldürmek”, sayısız “melânet” var;
Yakında boğulurlar, “yetimler” gözyaşına…

“Teröre-Barbarlığa”, “Vandallığa” prim yok;
“HDP”den kol-kanat, CHP’den “verim” yok;
“Karaoğlan” masalı, “orta sol”da “Erim” yok…
“Yakmak-yıkmak-öldürmek”, sayısız “melânet” var;
“Böl-parçala-kır ve dök”, dilde başka “terim” yok…

“Teröre-Barbarlığa”, KAYIKÇ’Ali hicviye;
“ABD” gözün yumar, “Rusya”dan dâvetiye;
“Tahran” burun uzatır, “kenef” aranır niye?..
“Yakmak-yıkmak-öldürmek”, sayısız “melânet” var;
“5 vakit 3’e” indi, gelmezler “ikindi”ye…

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim