• BIST 108.518
 • Altın 153,390
 • Dolar 3,8429
 • Euro 4,5142
 • Samsun 15 °C
 • Ankara 7 °C
 • İstanbul 15 °C
 • Ayite, Giresunspor Maçında yok
 • 3 PUAN ÇARŞAMBASPORUN
 • "Her iki takımın da işine yaramayan 1'er puanı oldu"
 • Ayite, Giresunspor Maçında yok
 • 3 PUAN ÇARŞAMBASPORUN
 • "Her iki takımın da işine yaramayan 1'er puanı oldu"

“TAKİYYE” YAPMAYIN, KURUN “DERNEĞİ”!..

Ali Kayıkçı

                  *     “Nûn veya  Kalem, onunla yazılan yazılara and olsun ki..! (Kur’ân-ı Kerîm-Kalem Sûresi; âyet 1)
*     “Hubb’ül vatan minel îmân”/Vatan sevgisi îmândandır” (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
*     “Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın!.. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın!..” (Şeyh Edebali’nin Orhan Gâzi’ye Vâsiyetinden)
*     “Müslüman Doğu’nun bilge düşünürü Muhammed İkbal, Pakistan-Avrupa yolculuklarında, uçağı Türkiye sınırlarına girdiğinde, ayağa kalkar ve uçağı sınırlarımızdan çıkıncaya kadar ayakta yolculuk edermiş. Onun bu hâlini gören uçak görevlisi sormuş: ‘Efendim, niçin Türkiye sınırlarına geldiğimizde ayağa kalkıyorsunuz ve çıkıncaya kadar ayakta duruyorsunuz?’ Allame İkbal şöyle cevap vermiş: ‘Nasıl ayağa kalkmayayım ki,  bu topraklar, Anadolu toprağı, nazargâh-ı ilâhidir, şehitler ve gaziler yurdudur, onun için saygı makamında ayağa kalkıyorum.’” (Prof. Dr. Mustafa Keskin-Erciyes Dergisi; Aralık 2015, S. 456, s. 5) 
*     “Elele verin, birbirinize sımsıkı sarılın. Allah yolunda dünyâda bir tek esir Türk kalsa, O’nu kurtarmak sizin gâyeniz olsun. İnsanlar fanidir. Ben ebedî âleme göçmek üzereyim. Cenâb-ı Hakk, Türkiye’mizi ve Türk-İslâm âlemini dünya durdukça muhafaza etsin. Doğu Türkistan hürriyete kavuşmadığı için gözlerim açık gidiyorum. İnşâ’Allah, sizin gözleriniz açık gitmez. Allah’ın ipine sımsıkı sarılın ve unutmayın; birlikten kuvvet doğar.” (İsa Yusuf Alptekin-Eski Doğu Türkistan Cumhuriyeti Genel Sekreteri)  
*     “Dinini, dilini ve millî-mânevî değerlerini kaybeden milletler, tarihten silinmeye mahkûmdurlar.” (Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk-Kardeşlik ve İşbirliği Kurultayı; 24.03.1993) 
*“Milletler, aynı dili konuşan değil, aynı kültürü paylaşan topluluklardır.” (Gürbüz Azak-Türkiye Gazetesi, 12.12.1997, s. 2)
*     “Anadolu’da on bir bin yıl içinde 30 medeniyet ve yüzlerce devlet, târihin sayfaları arasına gömülmüştür. Temelsiz milletler yıkılmaya mahkûmdur… Dînimize, dilimize, mazimize, örf ve âdetlerimize sahip olmaya mecbûruz. Aksi takdirde ne mi olur? Anadolu’nun 31. Medeniyeti de yok olur… Şu güzel milleti, târih çöplüğüne gömerler.” (M. Necati Özfatura-Türkiye Gzt. 24.05.2002, s. 10)  
*     “1100 Akademisyene: Aydın Değil Karanlık Bunlar! Maaş aldıkları devleti ‘katil’ diye suçlayan bu aydın müsveddeleri siz karanlıksınız, karanlık. Ülkesinin bütünlüğüne karşı tavır içinde olan kamu çalışanı olamaz.” (R. Tayyip Erdoğan-Cumhurbaşkanı; Basın, 13.01.2016) 
*     “Bu ülkede PKK terörü yoktur, sadece devlet katliâmı vardır, diyebiliyorsanız; sâdece akademik dünyadan değil, insanlıktan da istifa edin!..” (Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu-Türkiye Gazetesi; 15.01.2016, s. 1, 10)
*     “Bugüne kadar öldürülen şehîdler ve bebekler için de dayanışma gösterdiniz mi? Bebekleri öldüren bir terör örgütü ile dayanışma gösteriyorsunuz ve bunu da ifade özgürlüğü olarak açıklıyorsunuz.” (Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu) 
*     “Terörün din, îmân, merhamet tanımayan karanlık yüzü, bir kere daha lânetlememizi hak ediyor. Bugün İslâm’ın cahil müntesiplerinin İslâm’a verdiği zarar, azılı düşmanların verdiği zararları fersah fersah geçmiştir.” (Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez-Sultanahmet Camii; 15.01.2016)
*     “İsimlerinin başında birer unvan bulunan bu kişilerin, bu kazılan hendeklerden, altları patlayıcılarla donatılan cadde ve sokaklardan, yığın yığın s(ı)toklanan silâhlardan haberlerinin olmaması mümkün müdür? Peki, bu akademisyenler, bunları yapanların ‘maksat’ ve ‘hedef’lerini bilmiyorlar mı? Niçin onlar için tek ses yok? Bu, nasıl ‘akademisyenlik’tir,  söyler misiniz?” (M. Hâlistin Kukul-Denge Gazetesi; 15.01.2016, s. 11)
*     “Takiyye: İki yüzlülük, idâre, korunmak, sakınmak, sevmediği kimse ile dost geçinmek. Bir kimsenin hakikatte sâhip olduğu görüş ve inancını saklaması. Bozuk fırkaların, özellikle Şiîlerin bozuk inanışlarını gizleyerek, kendilerinin Ehl-i sünnet (Peygamber Efendimizin ve Ashâbının) yolunda olduklarını söylemeleri” (Türkiye Gazetesi Dînî Terimler Sözlüğü)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..
 Bilindiği üzere; “1917 Devrimi” ile ülkemizde de “gazeteci, yazar, fikir adamı ve sözde aydın geçinen bâzı siyasîler” tarafından “işçi, köylü, emekçi ve sosyalist partisi” adları altında legal ve illegal “partiler” kurulmuş ve bunların her biri de nihaî hedef olan “Komünist Partisi”nin gerçekleşmesi için gayret göstermişlerdir.   
“AB”nin de istek ve dayatmaları sonucunda nihayet bu gerçekleşmiş ve “komünizm” ülkemizde yasaklı bir sistem olmaktan çıkarılmış, partisi de resmen kurularak cadde, sokak ve meydanlarda, seçmen listelerinde arz-ı endam etmeye başlamıştır…
Yine aynı şekilde, önce “Atatürk” tarafından sonra da uluslar arası bağlantıları kanunlarla engellenen “Masonik dernek ve localar” için de “Evren Paşa” zamanında yasakları kaldırılmış ve bunlara da serbestlik tanınmıştır. 
O zamana kadar “Ben Mason değilim, Masonik kuruluşlarla herhangi bir bağlantım yok!” diyen Samsunlu bâzı iş adamlarımız da birden bire “pıtrak” gibi ortaya çıkarak ticarî hayatta aniden kendilerinden söz ettirme dönemine girmişlerdir…
“Atakum Rotary Kulübü” ve “Samsun Atakent Lions Kulübü” bunlardan sâdece ikisidir. “Fethi Eldemir, Ahmet Yılmaz, Bahri Uğurlu, Mithat Tutkun, İsmail Kurt, Rüştü Araboğlu, Orhan Cazgır, Cengiz Derindere ve Erol Küsefoğlu;  “7. Grup Guvernör Temsilcisi Mahir Uzdil” ile birlikte  243. Bölge Guvernörü Akın Gökyay” bağlantısı üzerinden “U.R. Başkanı: Hugh M. Archer” in emrine girmişler ve icra-i faaliyette bulunmuşlardır… (Kaynak:  Atakum Rotary Kulübü Samsun 1990 Dergisi; Aksiseda Matbaası, Samsun, s. 2)
“Samsun Atakent Lions Kulübü” ise 2 Mayıs 1992 günlü “Gürses Gazetesi”nde “2908 Sayılı Kanun’a Göre Kurulan Dernek Ana Tüzüğü”nü yayınlamış ve burada “Doktor Osman Araz, Bilgisayarcı A. Ragıp Turgut, Bankacı Semih Erhan, Öğretim Üyesi Adem Gülel, Av. Nadi Macit, Tüccar Bahri Özengin, İnşaat Müh. Rahmi Alkan, Sanayici Ertan Bilevci ve Mimar H. Şevket Tüysüzoğlu” isimlerini “Derneğin Kurucuları” olarak duyurmuştur… 
“1128 imzacı, Akademisyen ve Araştırmacı” olan sizler de;  yukarıdaki örnekler gibi ortaya çıkarak “5253 Sayılı Dernekler Kanunu”na göre bir dernek kurmak ve bunun “Tüzüğü”ne de 3. Madde olan “Derneğin Amacı” başlıklı bölümüne (aynen Bildirgenize yazdığınız gibi) “Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına katliam gerçekleştirdiğini, bilinçli sürgün politikası uyguladığı, halka kasıtlı ve plânlı kıyım yaptığı” şeklindeki iddialarınızı da sıralayıp bunların önlenmesi için çalışılacağını da bir güzel duyurun!..
Ondan sonra da hasım olduğunuz şu “TC” ve “YÖK” kimlikleri altında bütçeyi tırtıklayıp oradan zıkkımlanmak illetinden bir kurtulun!..
Diyoruz ve bu his ve düşüncelerle kaleme aldığımız “Takiyye yapmayın, kurun derneği!” nakaratlı aşağıdaki mısralarımız ile de Sizleri başbaşa bırakıyoruz…
    = = =* = = = 
“İşçi-köylü” deyip, gezen “sosyalist”;
Sonra “kızıl”lığın, aşikâr etti…
“Komünist Partisi”,. Tek “idealist(!)”;
Olunca geçmişi, o inkâr etti; 
“Bir tek benim” dedi, o gün “realist(!)…”

Nice “Mason” vardı, gizlendi durdu;
“Evren Paşa” geldi, “yasak mı?” sordu; 
“Yetki”yi alanlar, dernekler kurdu…
“Takiyye” yapmayın, kurun derneği;
Kurulan dernekler, “turnayı (…) vurdu”…

“Akademisyen”sen, “terör” yanlısı;
“HDP” misalli, “Kandil” bağlısı;
“Apo”nun hayranı, “eli kanlısı”…
 “Takiyye” yapmayın, kurun derneği;
“Samsun”dan “Ordu”ya, “Bolu-Vanlı”sı…

“Disiplin”den korkma, “ihraç”tan yılma;
“KCK”dan kopma, O’ndan ayrılma;
“Savcı” çağırsa da, sakın darılma!..
“Takiyye” yapmayın, kurun derneği;
“Kızıl”a da vardır, bir “Kızıl Elma”…

“Sosyal medya” derler, hiç kulak asma;
“Birgün” seni över, “irtibat” kesme;
“Yedin-içtin” bari, aşikâr kusma!..
“Takiyye” yapmayın, kurun derneği;
“Başbakan” konuşsun, sen-sen ol pusma!..

“Atakum Rotari”, çıktı duyurdu; 
“Akın”  “Hizmet!..” dedi, “Hizmet!..” buyurdu;
“Mahir Bey” sanmayın, öyle uyurdu…
“Takiyye” yapmayın, kurun derneği;
Gördünüz “ABD”, yine kayırdı…

KAYIKÇ’Ali der ki, “Bu devr-i zaman”;
Kimi “kalem” yürür, kimi sap-saman;
“AKP” mi yoksa, “HDP” yaman?!..
“Takiyye” yapmayın, kurun derneği;
“Âlâ” o gün olur, millî bir “Hemen!..” 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim