• BIST 116.593
 • Altın 163,340
 • Dolar 3,8063
 • Euro 4,6601
 • Samsun 8 °C
 • Ankara 5 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Valilik Samsunspor destekçilerine teşekkür etti
 • Samsunspor’da Gökay Serbest kaldı
 • Atakum Belediyespor’dan Samsunspor’a destek
 • Valilik Samsunspor destekçilerine teşekkür etti
 • Samsunspor’da Gökay Serbest kaldı
 • Atakum Belediyespor’dan Samsunspor’a destek

“TAK” DİYE “SUÇLU(!)”YU, BULDULAR BİZE!..

Ali Kayıkçı

*    “Kim bir mü’mini meteammiden (kasten) öldürürse, artık onun cezası Cehennem’de ebedî kalmaktır; Allah ona gazap etmiş, lânet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 93)
*   “Ey îmân edenler! Kasten öldürülenler için size kısâs yapma farz kılındı.(…)   Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.” (Kur’ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178-179’dan) 
*    “…Allah’ın insanları birbiriyle önlemesi olmasaydı, yeryüzü mutlaka bozulup gitmişti.” (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 251’den)     
 *   “Allah yolunda şehîd olanlara ölü demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.” (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i Îmrân Sûresi, âyet 169-170)                                                                                *    “Mallarını, canlarını fedâ ederek din düşmanları ile Allah rızâsı için cihâd eden Müslümanlar, oturup ibâdet edenlerden daha üstündür. Hepsine de, Cennet’i söz veriyorum.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 94)                           *    “Hubb’ül vatan minel îmân”/Vatan sevgisi îmândandır.”, “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır)”, “Allah yolunda cihâd eden kimselerin hâli, gündüzleri oruçlu olup, gecelerini ibâdetle geçiren, Allahü teâlânın âyetlerine itâat eden, namâz ve oruçtan dolayı hiçbir gevşeklik hissetmeyen kimsenin hâli gibidir ki, yine Allah yolunda cihâd eden üstündür.”, “Bütün ibâdetlere verilen sevâb, Allah yolunda gazâya verilen sevâba göre, deniz yanında bir damla su gibidir.”, “Denizde cihâd edenin karadakine üstünlüğü, on gazâ yapmak kadardır.”, “Bir gâziye veya mücâhide yardım edeni, Cenâb-ı Hakk mahşerde (gölge olmayan günde) gölgelendirir.”, “Hassan bin Sabit’in beyitleri, düşmana ok ve kılıç darbesinden daha çok tesirlidir.”, “Ey Hassan! Sen müşriklerin yüz karalarını ortaya koydukça Cebrail seninledir. Ashabım silâhla harp ettiği gibi sen de dille harp et!..”   (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)                                                                                                                                                                                                                                                                          
*   “Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Mademki böyledir, o hâlde Allahü teâlâya ibâdet edenlerle beraber bulun, onları sev!..” (İmâm-ı Şâfiî “rahmetullahî aleyh”)                                                                                    
*    “Yeryüzündeki 1,5 milyar Müslüman bir araya toplanmalı. Bakınız bu Siyonistler, kendi ülkelerini birleştiriyor, Avrupa Birliği’ni kuruyor.  Bize gelince, Osmanlı’yı yıktığı yetmiyor, şimdi de Türkiye’yi parçalamak istiyorlar.”  ( Prof. Dr. Necmettin Erbakan-TBMM, 1991) 
*  “Türk halkının yüzde 66’sı AB’ne, yüzde 70’i NATO’ya, yüzde 72-73’ü ABD’ye, yüzde 73’ü Rusya’ya, yüzde 86’sı İsrail’e olumsuz bakıyor.”  (Ahmet Sağırlı-Türkiye Gazetesi; 04.11.2014, s. 9)
 *   “Yurtta sulh, cihânda sulh.” (K. Atatürk)
*  “Ne iyi bir savaş vardır, ne de kötü bir barış (B. Franklin)
*   “Barışı korumanın en iyi yolu, savaşa hazır olmaktır.” (G. Washington)
*   “Barışta oğullar babalarını, savaşta babalar oğullarını gömer.”  (Krezüs)
*    “Dünyanın neresinde olursa olsun, bir ABD vatandaşına yapılan haksızlığı, bütün ABD milletine yapılmış kabul ederim.”   (Kennedy-ABD Devlet Başkanı)                                                                                                                      
*   “Dünyanın neresinde bir Fransız vatandaşı yaşıyorsa, bilinmelidir ki, bütün Fransız milletinin kalbi, o Fransız vatandaşının kalbiyle birlikte atmaktadır.”  (General de Gaulle- Fransa Cumhurbaşkanı)            
*    “Türklerle Kürtler; bin senelik, müşterek din, müşterek tarih, müşterek bir coğrafya neticesi olarak hem maddî, hem mânevî bir surette birleşmişlerdir. Bugün ise müşterek düşmanlar, müşterek tehlikeler karşısında bulunuyorlar. Bu tehlikelerden ancak müşterek bir azim ile kurtulabilirler. O hâlde büyük bir kanaatle diyebiliriz ki, bu iki milletin, birbirini sevmesi, her iki taraf için hem dinî, hem siyasî bir farîzadır. Kürtleri sevmeyen bir Türk varsa, Türk değildir; Türkleri sevmeyen bir Kürt varsa, Kürt değildir.” (Ziya Gökalp-Küçük Mecmua; Türkler ve Kürtler)                                                                      
*   “PKK örgütü AB’nin gerçekleştirdiği bir örgüttür. 33 bin insanımızın ölmesine AB sebep olmuştur. AB, Türkiye’deki terör örgütlerini gizli ve açık desteklemiştir. AB, TC’nin yeniden palazlanıp Osmanlı gibi olma korkusunu yaşamaktadır.”  (15.04.2003; Tuncer Kılınç-MGK Genel Sekreteri) 
*    “Suriye Canisi Emri Verdi, YPG Ankara’yı Kana Buladı. YILANIN BAŞI ESAD. PYD elebaşısı Müslim, Esad’dan ‘Türkiye’yi vurun’ talimatı alınca katliâmı Salih Neccar’a ihale etti. YPG’li cani de yüreğimizi yaktı.” (Türkiye Gzt. 19.02.2016, s. 1, 11) 
*     “Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber/Sana aguşunu açmış duruyor Peygamber!..” (M. Âkif Ersoy)
*   “Bu dine, bu ırka ve bu toprağa/Sataşmak isterse herhangi gâvur: Vur! Allah aşkına vur!..”  (Abdurrahim Karakoç)

S
aygıdeğer Okuyucularımız!..                                                                                                                Bilindiği üzere; “17 Şubat Ankara Katliâmı”nda “20 Rütbeli Mehmetçik” “Rahmet-i Rahmân’a kavuşmuş” ve “Hakikî Şehîdlik Rütbesi”ne de erişmiş, diğerleri de inşâ’Allah “Hükmî Şehîdlik Rütbesi”ne kavuşmuş bulunmaktadır… 
Ardından da başta “ABD”, “Kandil”, “PKK”, “PYD” ve “YPG”den olmak üzere yapılan açıklamalarda “suçun örtbas edilmesi”ne dair bir takım açıklamalar ve tavırlar sergilenmiş, sonrasında ise ortaya “TAK” adlı “sözde suçlu” bir örgüt bulunmuş ve “PYD/YPG”  ve bunun da “ağababası” olan “PKK” âdeta aklanmak istenmiştir…
Malûmları olduğu gibi; başta Sn. “Başbakan Davutoğlu”ndan aynı gün “ilgili Bakanlar” ile birlikte gerçekleştirilen “Basın Toplantısı”nda, buna gerekli cevap verilmiş ve bu “oyuna gelinmediği” sarih bir dille ifade edilmiştir…
Bu durum bize; başta “ABD” olmak üzere, “Esad” ve bütünüyle  “Terör Odakları/Destekçileri”nin, hani bilinen şekliyle “kan davalarında cinâyeti işleyen büyüklerin suçu, yaşı küçük bir çocuğa yükletilir ve onun fazla ceza almayacağı” gibi bir plân kurulur ya, onu hâtırlattı ve aşağıda okuyacağınız mısraların yazılmasına sebebiyet verdi…
Diyoruz ve bu his ve düşüncelerle Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı bu “Reddiye Şiir” ile başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…   
    = = = * = = = 
 “PKK Dostları”, “3 gün” düşündü;
“N’eyleyip n’etsek de bir çâre bulsak;
Türkiye suçluyu, çabucak buldu…
Çok yıllar uyuttuk, galiba ‘dündü’;
Bir ‘çözüm’ bulsak da, biz de kurtulsak!..”

“Büyükbaş” dâhi ya, plân kuruldu;
“TV”ler çağrıldı, haber sunuldu:
“TAK” dediler “suçlu”, bu iş de oldu…
“Cani”nin dostları, “filânlar” varsa;
“Yalanın yeşili”, aynı gün “soldu…”

“Başbakan-Bakanlar”, geldiler dile;
“Basın” karşısında, verdi el-ele;
“Reis Bey” gürledi, noksanı yele…
“Yalanın yeşili”, aynı gün “soldu”;
“Kandil ağzı” açık, şaştı hergele…

“İngiliz”, “Fransız”; bir “ABD”li;
“Canına kan” derler, “bunun bedeli; 
Ama bugün-yarın, bâzen vadeli…”
“Yalanın yeşili”, aynı gün “soldu”;
“Fırtına” sınıra, gitti-gideli…

“Kan Davaları”nda, “suçlu(!)”dur çocuk;
“Yer-zaman” değişir, her olayda: cuk;
İster “şal” çek ister, “Putin”den gocuk…
“Yalanın yeşili”, aynı gün “soldu”;
“Biden”den havada, dondu öpücük…

KAYIKÇ’Ali der ki, “İbret al-ibret;
‘Yan gelip yatma’dan, ‘ânı’na sabret; 
‘NATO’ya güvenme, haklısın-diret!..”
“Yalanın yeşili”, aynı gün “soldu”;
“Maskeler” düştü bak, “göründü sîret!...”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim