Samsunspor'da ikinci Besim Durmuş dönemi

Karadeniz ekibi, istifa eden teknik direktör Engin İpekoğlu'nun yerine Besim Durmuş'u getirdi

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da teknik direktör Besim Durmuş görevine başladı. Kırmızı-beyazlı ekipte, sezonun 7. haftasında istifa eden teknik direktör Alpay Özalan'ın yerine geçen Besim Durmuş, 2 hafta sonra teknik direktör Engin İpekoğlu'na görevini teslim etmişti. Durmuş, İpekoğlu'nun dünkü istifasının ardından yeniden takımın teknik direktörlüğüne getirildi. Takımla birlikte ilk antrenmanına çıkan Durmuş, Nuri Asan Tesisleri'nde, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

"Bütün şehrin yükü üzerimde"

Kendisine büyük sorumluluk yüklendiğini ifade eden Durmuş, "Samsun valimiz, kayyum başkanımız ve taraftarlarımız bana, göreve gelmemde büyük bir güven ve sorumluluk yüklediler. Bütün şehrin yükü üzerimde, bunu biliyorum. Sezon sonunda inşallah Samsunspor'u güvenli bir limana yerleştirmiş olarak görevimi tamamlamayı umut ediyorum. Bunun için de tüm maçları tek tek ele alacağız ve her maçtan mutlaka puan ve puanlar almak için sahaya çıkacağız. Zaten takımımızın 5 hafta bir yenilmezlik serisi vardı. Balıkesirspor Baltok maçında bu seri sona erdi ama oyuncularımız bu maça kadar iyi bir karakter ortaya koydu." diye konuştu. Durmuş, 3 Mart Cumartesi günü sahalarında oynayacakları Çaykur Rizespor maçından 3 puan almayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

"Hiç gitmeyecekmiş gibi buradayız”

Durmuş, Samsunspor Kayyım heyetinin Kulübü kendisine emanet ettiğini dile getirerek, “Biz yine buradayız. Biz hiç gitmeyecekmiş gibi buradayız. Samsunspor'da ne kadar görev alacağım netleşmedi. Kayyım tarafından bana, 'Bu takım sizin takımınız, takımı sana teslim ediyoruz.' dediler. başkanımız şuan il dışında olduğu için durum önümüzdeki günlerde tam olarak netlik kazanacak.” İfadesini kullandı.