SAĞLIKTA SIKINTI VAR

SAĞLIKTA SIKINTI var yazımıza yapılan okur yorumları

    En son yazdığımız yazıya gelen yorumlara bakıldığında sağlık camiasında sıkıntının ne safhada olduğu açıkça ortaya çıkmakta.

   Sizleri yorumlarla baş başa bırakmadan önce bu sıkıntıların en önemlilerinden olan ikisini ele almak istiyorum. Bunlardan birisi bir kamu hastanesinde müdür olarak çalışan kişinin bayanlara karşı akıl almaz ahlaksız davranışları olup, bu konuda İl Başkanı Muharrem Göksel’in de bilgisinin olduğunu çok iyi biliyorum. Hatta mağdur bayanlardan bir kısmı ile de bizzat görüştüğünü, ilgili müdürle ilgili gereğini yapacağını söylediği halde hâlâ daha o müdürü yerinde bizzat kendisinin tuttuğunu biliyorum. Bu konuda gereğini yapmaz ise ben adını, sanını vererek kimlere ne yaptığını delilleri ile vereceğim, ama şimdilik bekliyorum ki Muharrem Göksel belki gereğini yapar.

    İkinci konu, yine kamu hastanelerinden birinde bir müdürün iki kardeşini işe alıp, onlara torpil yapması konusu ki, bu akla ziyan bir durum. Adam yeni müdür olmuş, müdür olduktan sonra da anında kardeşlerini işe alıp ağa babalığını yapmış olması kabul edilecek bir davranış biçimi değil. Bu arkadaşı hiç tanımam, bilmem. Aşağıdaki yorumlarda ne yaptığını yazmışlar, umarım okur da gereğini yapar. Zira bizim amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Şimdi sizleri yorumlarla baş başa bırakıyorum, takdir sizlerin…