MAĞDUR ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

SAVAŞ MAĞDURU OLAN ÇOCUKLARIN OKUL İHTİYAÇLARI KARŞILANDI      

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi ve Kuzey Yıldızı Muhtarlığı ile savaş mağduru çocukların eğitimine devam etmeleri için onlara eğitim desteği verildi.

Türk Kızılay'ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs,” Kuzey Yıldızı muhtarımızın ve Türk Kızılay Gönüllülerinin desteği ile Eğitimi yarım kalmış olan savaş mağduru yavrulara ensar olmaya çalışıyoruz. Onlar artık rahat eğitim göreceklerdir. Biz Türk Kızılay olarak ça.resiz yavrularımızı mağdur edemezdik ”dedi.

HAYIRSEVETLERE TEŞEKKÜR
Duyarlı hayırseverlerin desteği sayesinde Savaş Mağduru çocuklar artık eğitimine devam edebileceklerini vurgulayan Başkan Örs ,”Iraklı, Suriyeli ve Afganlı çocuklar hem Türkçe öğreniyor hem de yarım kalan eğitimlerine devam ediyorlar. Eğitime devam etmeleri için diğer öğrencilerle beraber uyum sağlamaları noktasında kılık kıyafet ve kırtasiye konusunda sıkıntıları vardı. Kuzey Yıldızı mahallesinde oturan savaş mağduru aileler muhtarlığa müracaat etmelerinden dolayı Kuzey Yıldızı Muhtarı Canik Türk Kızılay’ından destek istemesiyle ve muhtarın cabası ile bulunan sponsor sayesinde savaş mağduru olan çocuklar giydirildi. Bu çocuklar Okullarda kılık kıyafete uyarak eğitim göreceklerdir Onların eğitim görmeleri için destek veren Kuzey Yıldızı Muhtarı Tuğrul Biniciye ve Türk Kızılay Gönüllülerine teşekkür ederim” diye konuşu.

BİZ DİN DİL AYRIMI YAPMIYORUZ
Kuzey Yıldızı Muhtarı Tuğrul Binici ise, ”Savaş mağdurluda olsa çocuktur. Eğitim görmeleri şarttır. Biz din dil ayrımı yapmıyoruz. Türk Kızılay’ı ile birlikte kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyoruz. Desteği olan herkese teşekkür ederim. Savaş mağduru çocuklar aileleri ile birlikte yapılan Okul alışverişinden sonra birlikte yemek yenilenerek onlara yalnız olmadıkları gösterdik” dedi.   
Köksal ÖNER