İpekoğlu'dan "espri" açıklaması

Samsunspor Teknik Direktörü İpekoğlu: Zaman zaman yapmış olduğumuz üstü kapalı söylemlerin, esprilerin içinde mutlaka gerçeklik payı vardır

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un teknik direktörü Engin İpekoğlu, "Zaman zaman yapmış olduğumuz üstü kapalı söylemlerin, esprilerin içinde mutlaka gerçeklik payı vardır." dedi. İpekoğlu, Yeni 19 Mayıs Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, dünkü istifa açıklamasının espri olduğunu, basın mensuplarının espriyi yanlış anladığını öne sürdü. İstifa etmeyeceğini, şehrin dinamiklerini harekete geçirmek için üstü kapalı bazı açıklamalarda bulunduğunu söyleyen İpekoğlu, "Yaşanan sıkıntıların aşılması için üstü kapalı olarak konuştum. Biz her sabah kalktığımızda, 'Acaba bir oyuncumuz gitti mi?' diye düşünüyoruz. Gökay antrenmana gelmedi. Belki de gidecek. Kentimizdeki dinamikleri harekete geçirmek adına yapmış olduğumuz üstü kapalı söylemlerin amacı budur." ifadelerini kullandı.


"Oyuncularımızın kafası karıştırılıyor"
Futbolcuların kafalarının rahat etmesini istediklerini aktaran İpekoğlu, şöyle devam etti: "Önümüzdeki maça maddi sıkıntıları aşmış bir şekilde çıkmak istiyoruz. Gökay haklıdır. Bir kısım futbolculara paraları ödenirken Gökay'a ödenmedi. Şu anda paralarını alan, yarısını alan ya da hiç almayan oyuncularımız var. Bu şekilde önümüzdeki maça çıktığımızı düşünemiyoruz. Düşününce de sıkıntıya giriyoruz. Geldiğim günden beri tesislerde kalıyorum. Bu işleri düzeltmek için bunu yapıyoruz. Birçok futbolcu bizim telkinlerimiz sayesinde burada. Yoksa 6 oyuncu daha buradan ayrılırdı. Zaten kulüpte sportif direktör Coşkun Zeren ve benden başka bir muhatap da yok. Bu sıkıntıları en kısa süre içinde nasıl aşarız diye üstü kapalı söylemlerde bulunuyoruz. Valimize, belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz ama bu çocukların kafası da diğer kulüpler tarafından karıştırılıyor. Biz de istiyoruz ki ödemeler yapılsın da biz de taktik, teknik işlerimize bakalım. Antrenmanda dahi oyuncularımızdan yüzde 100 performans alamıyoruz. İstifayı düşünseydik 6 futbolcu birden gittiği zaman istifa ederdik. Cuma gününe kadar bu işlerin hallolmasını istiyoruz."


Samsunspor'un içinde bulunduğu maddi sıkıntıyla ilgili, kariyerinde ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını dile getiren Engin İpekoğlu, şunları kaydetti: "Burada çok vahim bir durum yaşanıyor. Hayatımda ilk kez böyle bir durumla karşı karşıyayım. Bunun üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Zaman zaman yapmış olduğumuz üstü kapalı söylemlerin, esprilerin içinde mutlaka gerçeklik payı vardır. İşlerin biraz daha hızlanmasını istiyoruz. Yoksa ayrılmalar yaşandığı zaman istifa eder çeker giderdik. Bunlara rağmen burada kalıyorsak, durum bellidir. Futbolcularımızın alacakları ödenecek mi? Transfer tahtası açılacak mı? Kafalarda hala soru işaretleri var. Bu soru işaretleri bir an önce bitsin ki biz de takımımızın başarısına odaklanalım." Öte yandan, Samsunspor, 22 Ocak Pazartesi günü deplasmanda oynayacağı Gazişehir Gaziantep karşılaşmasının hazırlıklarını Yeni 19 Mayıs Stadı'nda, Bölgesel Amatör Lig takımlarından Atakum Belediyespor ile maç yaparak sürdürdü. Kırmızı-beyazlı ekip sahadan 2-1 galip ayrıldı.