FETÖ davalarında tahliye çıktı

Samsun'da dün görülen üç FETÖ duruşmasında, tutuklu bulunan üç hakim, bir savcı ile bir imam önce hapis cezasına çarptırıldı. Tutuklu bulundukları süreleri göz önünde bulunduran mahkeme heyeti tahliye edilmelerine hükmetti.

İKİ ESKİ HAKİM SERBEST KALDI

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla ayrı ayrı yargılanan 2 eski hakim, hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya meslekten ihraç edilen Çarşamba Hakimi Hüseyin Arslan ile eski Tokat Hakimi Kenan Olgun, Tokat'taki cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Örgütün şifreli haberleşme uygulaması "ByLock" kullandıkları iddia edilen sanıklar, son savunmalarında beraat talebinde bulundu.

Arslan ve Olgun'a "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak sanıkların tahliyesine hükmetti.

HAKİM ÇİFT SERBEST KALDI

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, meslekten ihraç edilen Çorum hakimi Ömer Faruk Kurşun, Bolu'da tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Tutuksuz yargılanan eski Çorum hakimi Fatma Kurşun ve avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu. Sanık çift, son savunmalarında, suçsuz olduklarını belirterek, beraat talep etti. Mahkeme heyeti, sanıklara "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezası verdi. Heyet, tutukluluk süresini göz önünde bulundurarak sanık Ömer Faruk Kurşun'u tahliye etti.

İMAM VE SAVCI SERBEST KALDI

Samsun'da, FETÖ'ye üye olduğu iddiasıyla yargılanan eski savcı ile imam, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmalara eski Çorum Savcısı İlhan Ocak ile Vezirköprü Müftülüğü bünyesinde görevliyken görevinden ihraç edilen imam Salim Atmaca, bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.
Sanıklar, son savunmalarında beraat talebinde bulundu. Ocak ve Atmaca'ya "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, sanıkların tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak tahliyesine hükmetti. AA