ÇARŞAMBASPOR İYİ YOLDA

Turgut Bozyel

Türkiye bölgesel amatör lig 4. grup BAL’da mücadele veren Çarşambaspor, bu hafta yine heyecanlı ve iddialı maçlar oynadı. Bu zorlu grupta mücadelesini sürdüren Çarşambaspor, ilk iki hafta grubun şampiyonluk takımları ile yaptığı mücadeleden 4 puan kaybederek ayrıldı. 3. haftada kendi saha ve seyircisi önünde mor beyazlı Orduspor’u konuk etti. Müsabakanın ilk yarısını 3-0 önde kapatan Çarşambaspor, ikinci yarıda rakibinden yediği şok gollerle maçtan 3-2 galip ayrılmasını bildi ve 3 puanı hanesine yazdırdı. 

2017-2018 sezonunda deneyimli teknik direktör Hakkı Hocaoğlu ile sezona başlayan, iki yabancı 17 çeşitli kulüplerden yapılan transferlerle yepyeni bir Çarşambaspor oluşturuldu. Genç ve kaliteli takım bana göre şuanda uyum sorunu yaşıyor. İlerleyen haftalarda daha başarılı sonuçlar alacağına ve zirveyi zorlayacağından şüphe duymuyorum. 

Bölgesel amatör lig 4. grupta diğer takımların milyonlarca lira harcayarak oluşturdukları kadroya karşın Çarşambaspor, bütçesine uygun mütevazi bir kadro ile lige başladı. Samsun’daki spor lobisinin Çarşambaspor hakkında aleyhte yaptıkları söylemlerle Çarşambaspor’u eleştirmelerine rağmen biz Çarşambaspor olarak bu haftalarda şehir olarak ve basın olarak, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmek zorundayız. Çarşambaspor başkan ve yönetimi, teknik direktör Hakkı Hocaoğlu ve ekibine güvendiklerini dile getirirken, taraftarlarda aynı anlayış içerisindeler. 

Bu hafta sonu deplasmanda grubun kuvvetli ekiplerinden Ünyespor ile yapılacak müsabakada alınacak bir galibiyetin Çarşambaspor’u zirveye taşıyacağından şüphe duymuyorum. Bana göre Çarşambaspor iyi yolda emin adımlarla taraftarlarının desteğini alarak yoluna devam edecek. Ünye maçına hafta sonunda büyük bir taraftar kitlesi maçı izlemek üzere takımını desteklemek adına tribünde yerlerini alacaklardır.