1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sektöre Öncülük Eden Firma
Sektöre Öncülük Eden Firma

Sektöre Öncülük Eden Firma

Arıza tespit cihazı araç üzerinde bulunan OBD2 soketinin üzerinden Elektronik Kontrol Ünitesi(ECU) ile iletişim sağlamasıdır.

A+A-

Arıza tespit cihazı araç üzerinde bulunan OBD2 soketinin üzerinden Elektronik Kontrol Ünitesi(ECU) ile iletişim sağlamasıdır. Teknoloji ilerledikçe araç üzerindeki modüller ve sensörler elektronik bir sisteme geçmiştir. Bu parçalar arızalanabilir veya iletişim kopukluğu yaşayabilir.

Araç üzerindeki OBD2 soketine En iyi arıza tespit cihazı bağlayarak arıza tespiti yapmak ve onarmak daha hızlı ve kesin bir çözümdür. Araç üzerindeki elektronik veya sensör arızalarını arıza tespit cihazını takmadan teşhis etmek mümkün fakat bu deneme - yanılma yoluyla olur ve işi yapan kişi için ciddi anlamda zaman ve maddi kayıplara yol açabilir.

Yeni nesil araçların sistemlerinin neredeyse tamamı elektronik olduğu için arıza tespit cihazı bağlayarak teşhis yapmak işi yapan kişiye ekstradan zaman kazandırmakla birlikte oluşan maddi sorunlarıda çözmektedir.  Teknoloji ilerledikçe araç üzerindeki sensörler ve kontrol üniteleri de çoğalmaktadır.

Arıza Tespit Cihazları Kullanım alanlarına göre kendi içerisinde gruplar ayrılmaktadır.

1) Binek Arıza Tespit Cihazları; Binek araçlarda kullanılan, araçlar üzerinde arıza teşhisi, kalibrasyon ve adaptasyon gibi bir çok işlemi yapmaya yarayan cihazlardır..

Her marka için kendi servis arıza tespit cihazı olmasıyla birlikte universal olarak tek bir cihazla bir çok araç üzeirnde arıza tespiti yapabileceğiniz cihazları da bulunmaktadır.

Yetkili Servislerde Kullanılan Bazı Arıza Tespit Cihazları:

Bmw Icom A3 Arıza Tespit cihazı: Bmw ve Mini marka araçlarda kullanılan yetkili servis cihazıdır.
Hyundai – Kia GDS Arıza Tespit Cihazı: Hyundai- Kia Marka Araçlarda kullanılan yetkili servis cihazıdır.
Peugeot Lexia Arıza Tespit Cihazı: Peugeot ve Citroen marka araçlarda kullanılan yetkili servis cihazıdır.
Mercedes SD Connect C5 Arıza Tespit Cihazı: Mercedes araçlarda  binek ve hafif ticari araçlarda kullanılan yetkili servis cihazıdır. Ağır vasıta araçlar için uyumludur.
VAS 5054+ Volkswagen , Audi , Seat , Skoda Arıza Tespit Cihazı: Vag grubu araçlarda kullanılan yetkili servis cihazıdır.

Renault Clip Renault ve Dacia  Arıza Tespit Cihazı: Renault  ve Dacia araçların yetkili servislerinde kullanılan arıza tespit cihazıdır.

Binek Universal Arıza Tespit cihazı olarak;

Launch Binek Arıza Tespit Cihazı: Universal arıza tespit cihazıdır. Volkswagen araç gruplarında eps kodlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kodlama , Adaptasyon, kalibrasyon gibi işlemleri tüm marka araçlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Launch Binek Arıza Tespit Cihazı: Universal arıza tespit cihazıdır. Volkswagen araç gruplarında eps kodlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kodlama , Adaptasyon, kalibrasyon gibi işlemleri tüm marka araçlarda gerçekleştirebilirsiniz.

Autel mx808 Universal Arıza Tespit Cihazı: Ücretsiz güncellemesi olan, adaptasyon, kalibrasyon, akü resetleme, enjektör kodlama işlemlerini profesyonel olarak gerçekleştirebileceğiniz universal arıza tespit cihazıdır.

Autel 908s pro Universal Arıza Tespit Cihazı: 2 yıl güncellemesi ücretsiz olan, Kırılmaz tabelete sahip, adaptasyon , kalibrasyon gibi işlemlerin yanında Volkswagen, Seat, Skoda ve Audi araçlarda gizli özellik açabileceğiniz, online ve uzun kodlama, Mercedes Marka Binek araçlarda ( Far, Motor beyni, Şanzıman) gibi işlemlerde online kodlama yapabilirsiniz. Aynı şekilde BMW araçlarda Online kodlama işlemlerini yapabilirsiniz.

Autel Elite Universal Arıza Tespit Cihazı: 908s pro ile aynı özelliklere sahiptir. Elite cihazının tableti 908S Pro cihazına göre 2 kat daha hızlıdır. İşlemci farkı bulunmaktadır. Ayrıca Elite Tablet, 908S Pro tabletine göre biraz daha kibar bir görünüme sahiptir.

Kullanılan Bazı Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazları 

Man Arıza Tespit Cihazı: (Man T200 Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı): Man marka ağır vasıta araçlarda kullanılan yetkili servis cihazıdır.
Daf Arıza Tespit Cihazı: Daf ağır vasıta araçlarda kullanılan yetkili servis cihazıdır.
Iveco Arıza Tespit Cihazı:( Iveco Eltrac Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı): Iveco yetkili servislerde kullanılan arıza tespit cihazıdır.
Cummins Arıza Tespit Cihazı: Temsa, Isuzu Cummins motorları çıkan araçlarda kullanılan ağır vasıta, otobüs yetkili servis arıza tespit cihazıdır

Ağır Vasıta Universal Arıza Tespit Cihazı;

Jaltest Universal Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı; Jaltest marka ispanya üretimi cihaz ile Euro4, Euro 5 , Euro 6 Ağır vasıta Tüm araçlarda adaptasyon , kalibrasyon hata kodlarını giderme gibi işlemleri profesyonel yapacağınız şemalarını , Teknik şemalarını görebileceğiniz bir arıza tespit cihazıdır.

Jaltest Marin Arıza Tespit Cihazı: Marin Araçlarda içten motorlu, Dıştan Motorlu, Jet ski ve Sabit Motorlu araçlarda kullanabileceğiniz arıza Tespit Cihazıdır.

-Jaltest Dorse Arıza Tespit Cihazı: Wabco , Knoor ve Haldex marka frenlerde profesyonel kullanabileceğiniz dorse fren arıza tespit cihazıdır.
-Jaltest Etm (Elektronik Test Modülü ) sayesinden dorselerdeki ebs , abs Gibi beyinlere masa üstü pnömatik tezgahlar yardımıyla hatalarını çözebileceğiniz bir cihaza sahiptir.

Jaltest İş Makinesi Arıza Tespit Cihazı: Ticari araçlardaki farklı elektonik sistemlerde çok geniş kapsama sahip arıza tespit cihazıdır.

Jaltest iş makinesi paketi; kendi içerisinde sabit jeneratör test cihazı, sokak süpürücüsü test cihazı ve iş makinesi test cihazını içermektedir.

Jaltest iş makinesi paketi; başta Catterpillar, Fiat Kobelco, Hidromek, Komatsu, Kobelco, Kubota, Liebherr, Linde, Volvo, Bucher, Elgin olmak üzere tüm iş makinelerinde diagnostik işlemler yapmanıza imkan sağlar.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.