• BIST 115.147
 • Altın 163,642
 • Dolar 3,8058
 • Euro 4,6547
 • Samsun 8 °C
 • Ankara 1 °C
 • İstanbul 9 °C
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması

SANMA BU YAPTIĞIN, SORULMAZ SANA!..

Ali Kayıkçı

*    “Kendisine tevhîd ve doğru yol bildirildikten sonra, Resûlullah’ın doğru yolundan sapan ve îtikâd ve amelde mü’minlerden ayrılan kimseyi, âhirette kâfirlerle birlikte     Cehennem’e sokarız.” (Kur’ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi; âyet 104)
*   “…âhirete inanmayanlar, derin bir dalâletle (sapıklıkla) azap içindeler.” (Kur’ân-ı Kerîm;  Sebe Sûresi, âyet 8’den)
*   “İnkâr edenler: ‘Ey Rabbimiz! Cinlerden ve insanlardan bizi doğru yoldan saptıranları bize göster de onları ayaklarımızın altına alalım, böylece Cehennemin el altında kalanlardan olsunlar’ diyeceklerdir.” (Kur’ân-ı Kerîm; Fussilet Sûresi, âyet 29)
*    “Şüphe yok ki münâfıklar, Cehennem’in en alt katındadırlar. Artık onlara asla bir yardımcı bulamazsın.”                                            (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 145)
*    “Ey münâfıklar! Allahü teâlâ sizi kendi hâlinize bırakmaz. Hâlis mü’minleri münâfıklardan ayırır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 179)
*   “İsyân edenler ile harp edip, bunları itaate getirin!”  (Kur’ân-ı Kerîm; Hucürât Sûresi, âyet 9) 
*  “Bir millet, kendini bozmadıkça, Allah onların hâllerini değiştirmez.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Ra’d     Sûresi, âyet 11)
*   “Dünyâ için, dünyâda kalacağın kadar çalış. Âhiret için orada sonsuz kalacağına göre çalış. Allahü teâlâya, muhtaç olduğun kadar itâat et. Cehennem’e dayanabileceğin kadar günâh işle.”, “Âhirette olacaklardan sizin bildiklerinizi hayvanlar bilselerdi, yemek için et bulamazdınız.”, “Bu dünyâda insan kimi severse, âhirette onunla beraber olacaktır.”, (Hazret-i Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)  
*   “Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Mademki böyledir, o hâlde Allahü teâlâya ibâdet edenlerle beraber bulun, onları sev!..” (İmâm-ı Şâfiî “rahmetullahî aleyh”); (Gazze-H. 150/M.767, Mısır-204/820)
*   “Her günâh afv edilebilir. Her günâhın cezâsı, muhakkak dünyâda verilmeyebilir, âhirete de kalabilir. Ama zalimin cezâsı hem dünyâda, hem âhirette verilmedikçe ölmez.” Hüseyin Hilmi Işık (r. aleyh)
*   “Hakiki bir Müslüman, samimi bir mü’min; hiçbir zaman anarşiye ve bozgunculuğa taraftar olmaz.”, “Zâlimler için, yaşasın Cehennem!..” Said Nursî  (r. aleyh)
*   “Terör, bir zabıta olayı değildir. Tersine, siyasî bir olaydır. Çözümü de siyasaldır. Şu anda ABD ve Avrupa, Türkiye’deki iktidarı beğenmemekte ve devirmek istemektedirler. Terörün kaynağında da bu vardır ve terörü tırmandıracaklardır.” (Prof. Dr. Mahir Kaynak) 
*   “ABD ve İsrail, Kürt hareketinin kontrolünü ele geçirmeye çalışıyor. ABD, bize teslim olun diyor. Niye ABD’ye sığınalım? Bu Kürtlerin ipinin ABD ve İsrail’in eline geçmesi demek, Türkiye’nin 50 yıl daha kontrol altında olması demektir.  Kürt sopası ile Türkiye’yi terbiye edecekler.” (Abdullah Öcalan)                                  
*    “Müslüman akıllı olmalı, ilm-i siyaseti bilmeli. Duyguları ile değil, aklı ile hareket etmeli. İslâm düşmanlarının kurduğu tuzakları fark etmeli ve o tuzaklara düşmemelidir.”   (Nuri Elibol-Türkiye Gzt. 20.08.2013, s. 12’den)
*  “Türk halkının yüzde 66’sı AB’ne, yüzde 70’i NATO’ya, yüzde 72-73’ü ABD’ye, yüzde 73’ü Rusya’ya, yüzde 86’sı İsrail’e olumsuz bakıyor.”  (Ahmet Sağırlı-Türkiye Gazetesi; 04.11.2014, s. 9)
*    “7-8 tane ayrı PKK var. Her biri bir ülkenin taşeronu, değişik amaçları var, silâh kaçakçılığı, kadın ve uyuşturucu ticareti var. Bunların kendiliğinden ‘hadi biz gidiyoruz’ diyeceklerine ihtimal vermiyorum. Ağababaları bunları kapatmadıkça bu işe devam ederler. HDP dağ kadrosunun siyasî uzantısı gibi. Terör olayları karşısında bir kınama bile yapamıyor.” (Prof. Dr. Burhan Kuzu-Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan’ın Başdanışmanı)   
*   “Bizim Misak-ı Millî’miz, coğrafi sınırlarla değil, mazlumun nerede olduğuyla belirlenir.” (Gençlik Kuruluşları Birliği-Türkiye Gazetesi, 05.06.2015, s. 5)
*   “PKK eşittir PYD’dir. Katil her yerde katil, terörist her yerde teröristtir. Şimdi Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD terörü yeni bir Kandil oluşturmanın, sözde Kürdistan’a koridor açmanın peşindedir. Gaye, oldubittiye getirerek, ABD ve Rusya’nın desteğiyle teröristlere devlet kazandırmaktır. ABD vahşi batıda haydutların oyuncağı olan, azılı katillerin güdümüne giren bir kasaba şerifi gibi, PYD-YPG’ye kol kanat germektedir. ABD, PYD’ye cici çocuk muamelesi yapıp silâh ve mühimmat verdikçe, bu silâhlar PKK’lıların eliyle Türkiye’de şehadetlere yol açmaktadır. ABD karar vermelidir: Dost mudur? Düşman mı? Müttefik midir? Müstevli mi? Türk milleti böyle rezil niyetlere pabuç bırakmaz. Görünen gerçek şudur: ABD’nin Ortadoğu’daki kara gücü PYD, Türkiye’deki kolu da PKK’dır.”  (MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli-Grup Toplantısı, 16.02.2016)
*    “Müslüman’a asla dost olmaz şu Batı/Unutmayın; Mayıs’ı, Eylül’ü Şubat’ı!..”  (Ekrem Şama-Millî Gzt. 19.08.2013, s. 14’den)
*   “Bu dine, bu ırka ve bu toprağa/Sataşmak isterse herhangi gâvur:/Vur! Allah aşkına vur!..”  (Abdurrahim Karakoç)

S
aygıdeğer Okuyucularımız!..                                                                                                                   Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde; başta Diyarbakır’a bağlı “Sur” ve “Silvan” ilçeleri ile Şırnak’a bağlı “Cizre”, “Silopi” ve “İdil” ilçelerinde,  operasyonlar bir biri peşine tamamlandıkça, ortaya “dehşetengiz” rakamlar çıkmakta ve yüce milletimizin kalbini bir kere daha sızlatmaktadır…
“22 Temmuz 2015”ten bu yana toplam olarak ;
-    29 cankurtaran (ambulans),
-    44 aile sağlık merkezi, 
-    89 cami, 
-    400 okul hasar görmüş;
-    2 bin 300 kadar çukur ve barikat bertaraf edilmiş, 
-    3 bin 100 küsur sayıda patlayıcının imhası sağlanmış ve de bu arada,
-    Bin 230 kadar da terörist etkisiz hâle getirilmiştir. 
Tabii ki bu ilçeler arasında da “Cizre” ve “Sur” başı çekmekte, şimdilerde ise gözler “Hatay-Yüksekova”ya çevrilmiş bulunmaktadır…
Diyoruz ve yukarıda “serlevha” olarak sunduğumuz bilgilerin ışığında kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
    = = = * = = = 
Sanma bu yaptığın, sorulmaz sana;
İster “PKK” ol, ister “HDP”!..
“Vatana ihanet” ve “Kürt halkına!..”
İster “Savaşçı” de, başka “mertebe”;
“İnsana zulüm” bu, “beşer ırkına!..”

Sanma bu yaptığın, dün’de kalacak;
O “7 Haziran”, gün’de kalacak;
“1 Kasım”lar dahi, in’de kalacak!..
İster “Savaşçı” de, başka “mertebe”;
“Yüzde 1” bile çok, binde kalacak!..

Sanma bu yaptığın, 16 kârı; 
“Nevruz”lar kurtarır, bunca zararı;
Yeter üzdün malûm, Apo ağyarı!..
İster “Savaşçı” de, başka “mertebe”;
Zor görürsün artık, sen bu baharı!..

“Sur” ile “Silvan”da, yaşandı “dertler”;
“Cizre-Silopi”de, geberdi “itler”;
“İdil”de sökmedi, onca “tehditler!..”
İster “Savaşçı” de, başka “mertebe”;
Onca “barikatlar”, bombalı “setler!..”

Kazdığın “çukurlar”, “ayna”dır sana;
“Mezarına pus’la”, bir anlasana;
Kim “itiler sizi”, bak arkasına!..
İster “Savaşçı” de, başka “mertebe”;
Kim “kan doğrar” senin, “ekmek tasına?..”

Yüzlerce okul var, onlarca cami; 
Yakıp-yıkıyorsun, nedir encamı?;
Irak-Suriye’nin, yeter dramı!..
İster “Savaşçı” de, başka “mertebe”;
“Kandil’in gözü kör”, pürdür melâli!..

“Sağlık Merkezi”ne, “hekim”e kurşun;
“Cankurtaranlara”, nedendir hırsın?
“Morglarda” istifsin, kuruldu turşun!..
İster “Savaşçı” de, başka “mertebe”;
İki karış en’in var, boy’dan üç arşın!..

KAYIKÇ’Ali der ki, cüdamsın-cüdam;
“Putin” beslemesi, bir “uşak” adam;
“Fransız kuklası”, oynatır madam!..
İster “Savaşçı” de, başka “mertebe”;
Bir yanın “mezar”dır, diğeri de dam!..

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim