1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Samsun Firmasının büyük başarısı
Samsun Firmasının büyük başarısı

Samsun Firmasının büyük başarısı

Alparslan Fuarcılık tarafından organize edilen, Türkiye Ekonomi Bakanlığı Bireysel destekli Gürcistan Batum 2. Uluslararası Yapıtek Fuarı 17-20 Kasım tarihleri arasında Batum'da açılacak.

A+A-

Ana Organizatörlüğünü Alparslan Fuarcılık Yurt Dışı Uluslararsı Kuruluşu olan EXPO Batumi Firması tarafından yapılan Gürcistan Batum: 2. Uluslararası Yapıtek Fuarı 17-20 Kasım tarihleri arasında Batum'da açılacak. Fuarın ilkini 2009 yılında Batum'da açan firma, gelen talepleri üzerine bu yıl da Uluslararası Yapıtek Fuarı'nın 2.'sini Batum'da yaşama geçiriyor. Türkiye'den 90 Uluslararası büyük firmanın katılacağı fuarda her türlü yapı , inşaat malzemeleri , belediye araç gereçleri,konut satışları, ısıtma , soğutma, yalıtım sistemleri, dayanıklı tüketim malları, mobilya , elektronik eşyalar, otel ekipmanları yeralacak.

BATUM'A İNŞAAT SEKTÖRÜNDE BÜYÜK YATIRIM YAPILIYOR
EXPO Batumi Firması ve Alparslan Fuarcılığın Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Alparslan Fuar ile ilgili yaptığı açıklamada, "Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti'nin Başkenti Batum, Stratejik konum itibariyle çok önemli bir bölgede yeralmaktadır. Gürcistan ile Ülkemiz arasında ikili anlaşmalar neticesinde çok önemli adımlar atılmış ve vize uygulaması kaldırılmıştır. Gürcistan'da yabancıların konut edinmeleri serbest olup , konut ve işyeri satışlarında da büyük bir pazar oluşmuştur. Gürcistan'ın en büyük potansiyeline sahip olan Batum'da yüzlerce otel inşaatı, restaurant, bar, kafeterya, hızla yapılan 5 yıldızlı otel ve devam eden yüzlerce inşaat vardır. Hükümetin başarılı çalışmaları ile modern bir Avrupa Kendti olma yolunda hızla ilerleyen Batum ve çevresi gün geçtikçe ABD kenti Las Vegas konumuna bürünmektedir.Türkiye İnşaat sektörü alanında dev adımlarla ilerlerken Batuım'da böyle bir fuarın açılması işadamlarımız için önemli fırsatlar yaratmaktadır." dedi.

FUARA 5 AY KALA DOLULUK % 60 A ULAŞTI
Batum'un Ermenistan , Azerbaycan, Ukrayna ve İran ile ticaret yapmak isteyen firmaların ve ülkelerin gözbebeği haline geldiğini bildiren Nihat Alparslan, " Bu fuara katılan firmaların bakir ve hareketli bir ülkede iş potansiyellerini artırmalaı mümkündür. Fuara 5 ay kalmasına rağmen İstanbul , Ankara ve İzmir'den katılacak olan uluslararası nitelikteki büyük firmalarla sözleşmeler imzalanmış ve doluluk orabnı yüzde 60'ın üzerine çıkmıştır. İstanbul'daki pazarlamada çok önemli firmalar aracılık etmektedir. Bu fuar aynı zamanda Türtk Fuarcılığının da yüz akı olacaktır.Alparslan Fuarcılık olarak 1996 yılında Samsun'daki ihtisas fuarcılığının temelini biz atmıştık. Samsun'da yapı inşaat, mobilya , iletişim, gıda, dekorasyon, güzellik ve kozmetik , medikal fuarları olmak üzere onlarca fuar açtık. Bu konu ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden çok büyük destekler aldık. Yeni yapılacak olan Samsun Kongre ve Fuar Merkezi'nde yurtdışındaki firmamızla birlikte çok önemli fuarlara imza atacağız." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.