• BIST 115.147
 • Altın 163,642
 • Dolar 3,8058
 • Euro 4,6547
 • Samsun 7 °C
 • Ankara 0 °C
 • İstanbul 9 °C
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması

“RÖNTGEN” ÇEKİLDİ “URLAR GÖRÜLDÜ…”

Ali Kayıkçı

*  “…Allah’ın insanları birbiriyle önlemesi olmasaydı, yeryüzü mutlaka bozulup gitmişti.” (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 251’den)  
*  “Sakın hâinlerin savunucusu olma!..” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 105’den)
 *  “Sakın yeryüzünde fesâd çıkarma. Doğrusu Allah, fesâd çıkaranları sevmez.” (Kur’ân-ı Kerîm; Kasas Sûresi, âyet 77’den)
*  “…yeryüzünde fesâd çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları yahut ayak ve ellerinin çaprazlama kesilmesi, ya da bulundukları yerden başka bir yere sürgün edilmeleridir. Bu, dünyâda onlar için bir zillettir. Âhirette ise onlar için büyük bir azab vardır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Mâide Sûresi, âyet 33’den)
  * “Doğru yol gösterildikten sonra Peygamber aleyhisselâma uymayan ve îmânda ve amelde mü’minlerden ayrılan kimseyi küfr ve irtidâdda bırakır ve Cehennem’e atarız. O Cehennem, çok kötü bir yerdir.” (Kur’ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi, âyet 104)
* “İçinizden kim irtidâd eder de kâfir olarak ölürse, yaptığı (iyi) işler dünyâda da âhirette de boşa gitmiştir. Onlar o ateşin (Cehennem’in) arkadaşlarıdır. Onlar orada (bir daha çıkmamak üzere) ebedî (sonsuz) kalıcıdırlar.”  (Kur’ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 217)
*  “Hubb’ül vatan minel îmân”/Vatan sevgisi îmândandır.”, “Allahü teâlâya îmândan sonra en faziletli ibâdet, vatan savunmasıdır.” “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır)”, “Allah yolunda cihâd eden kimselerin hâli, gündüzleri oruçlu olup, gecelerini ibâdetle geçiren, Allahü teâlânın âyetlerine itâat eden, namâz ve oruçtan dolayı hiçbir gevşeklik hissetmeyen kimsenin hâli gibidir ki, yine Allah yolunda cihâd eden üstündür.”, “Bütün ibâdetlere verilen sevâb, Allah yolunda gazâya verilen sevâba göre, deniz yanında bir damla su gibidir.”, “Bir gâziye veya mücâhide yardım edeni, Cenâb-ı Hakk mahşerde (gölge olmayan günde) gölgelendirir.”, “Ümmetim, kötü din adamlarından çok zarar görecektir.” “Mü’minler, birbirlerinin Allah yolunda dökülen kanlarının öcünü almakla mükelleftirler.”, “Bir kimsenin, bir mü’mini sebepsiz yere öldürdüğü kat’i delilerle sabit olunca, öldüren hakkında kısâs hükmü tatbik olunacaktır.”, “Hadîslerimi ve sünnetimi rivâyet edenler ve onları insanlara öğretenler, benim halifelerimdir.” (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
*   “Her günâh affedilebilir. Her günâhın cezâsı, muhakkak dünyâda verilmeyebilir, âhirete de kalabilir. Ama zalimin cezâsı hem dünyâda, hem âhirette verilmedikçe ölmez.” (Hüseyin Hilmi Işık “r. aleyh”-Sohbetler)                              
*  “Hakiki bir Müslüman, samimi bir mü’min; hiçbir zaman anarşiye ve bozgunculuğa taraftar olmaz.”, “Risale-i Nur şakirtlerinin, mümkün olduğu kadar siyasete ve idare işine ve hükümetin icraatına karışmaması bir düstur-u esasîleridir. Çünkü hâlisâne hizmet-i Kur’âniye, onlara her şeye bedel, kâfi geliyor.”  Said Nursî  (r. aleyh)
*  “İrtidâd: Müslüman iken, İslâm dînini terk etmek, başka bir dîne geçmek, ateist   (dinsiz) ve mürted olmak” (Sözlük)
*   “Devlete isyân etmemek, kanunlara karşı gelmemek vâcibdir.”  (Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye; 123. Baskı, İst. 2012, s. 438)
*   “Vâcib: Kur’ân-ı Kerîm’de  açık olmayarak bildirilmiş veya bir sahabenin açıkça bildirmesi ile anlaşılmış olan emirler. Kurban kesmek, fitre vermek, vitir namâzında kunut duâlarını okumak, (erkekler için) bayram namâzlarını kılmak… gibi.” (Dînî Terimler Sözlüğü; c. 2, s. 280)  
*   “Kerâmet: Velîlerden âdet dışı yani fizik, kimya ve fizyoloji kanunları dışında meydana gelen şeyler, hâdiseler, üstünlükler. Allahü teâlâ, sevdiği kullarına kerâmetler ihsân eder. Kerâmet haktır.” (A.g.e.: c. 1,  s. 288)
*   “IŞİD adlı organize İsrail-Anglo Sakson çetesi saldırıyor; onların güdümündeki uluslar arası medya, PKK, HDP, Cemaat, Doğan Medyası hep bir ağızdan ‘Türkiye yaptırdı yaygarası’ koparıyor.” (Fuat Uğur-Türkiye Gazetesi)
*  “PKK’yı destekleyen akademisyenler Türk müdür, Müslüman mıdır? Cevap: Onların çoğu Kripto’dur, iki kimliklidir.” (M. Şevket Eygi-Millî Gazete; 22.01.2016, s. 3)
* “Batı dargın, Doğu dargın, gök dargın/Ön, ard, üst, alt taşla örülü kaldı.                                                                        Hâsılı, yaktılar baba evini/Ne sözü, ne izi, ne külü kaldı.                                                                                                  Çözdük her müşkülü derlerse, de ki:/Sonunda var olma müşkülü kaldı.”  (Necip Fâzıl Kısakürek)
*   “Baş koymuşum Türkiye’min yoluna/Düzlüğüne yokuşuna ölürüm…” (Dilaver Cebeci)


 Saygıdeğer Okuyucularımız!..
Bilindiği üzere; “2 Eylül 2016 günlü Resmî Gazete”de neşredilen “672 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname” ile tam “80 kurum ve kuruluşta” FETÖ ve diğer terör örgütleriyle ilişkisi olan kamu ç alışanlarından 41 bin 811 memurun görevine son verildi. Ve de en büyük tasfiye, başta Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde olmak üzere Üniversitelerde yaşandı. Meclis’ten Sayıştay’a, RTÜK’ten TRT’ye, Dışişleri’nden Tarım Bakanlığı’na kadar hemen her kurumda operasyonlar yapıldı; özellikle de “Hükûmeti Protesto mahiyetinde olan ve terör mihraklarına arka çıkan imzacı akademisyenlerin de içinde bulunduğu 2 bin 348 kişi Üniversitelerden atıldı.”
Böylelikle de İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nca yürütülen çalışmalar kapsamında; millî birlik ve beraberliğimize darbe vurmak isteyen mihrakların oyununa gelen ve onları destekleyenlere büyük bir darbe vurulmuş oldu…
Diyoruz ve bu his ve düşüncelerle kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile de Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
    = = = * = = = 
“Röntgen” çekildi “urlar”, görüldü çok “habaset”;
Çıktı nice “kamburlar”, “hainler” bir-bir belli;
“80 kurum-kuruluş”, “Paralel”ci bir “haset!..”
Kimi “para-mal” verdi, kimi “Sözcü” besbelli; 
Kimi “gizli-aşikâr”, yaptı onlarca “kaset!..”

Üç Bakanlık “Elde koz”, sayı “42” binde; 
Dünyâ bunu görmedi, Hind’i-Çin’i-Maçin de;
Adam “kıtalar” aşmış, “Reform” demiş son dinde!..
 Kimi “para-mal” verdi, kimi “Sözcü” besbelli; 
“Kasetler” nefret kusar, “zirve” yaptı hep kinde!..

“40 yılın özeti” bu, “45 günlük” tarama;
Biz “PKK” diyorken, onlar dalmış “harâma”;
“OHAL” bir “neşter” oldu, şu “FETÖ”cü yarama!..
Kimi “para-mal” verdi, kimi “Sözcü” besbelli; 
“İçte düşman” besledik, başka yerde arama!..

Onca “Öğretmen-Memur”, “Satılmış”tan “satılmış”;
“Asayiş” çalıştıkça, “biner-biner” atılmış;
Kimi kaçmış “düşman”a, “PKK”ya katılmış!..
Kimi “para-mal” verdi, kimi “Sözcü” besbelli; 
Kimi “mut’a” nikâhlı, “zevk-safâ”ya yatılmış!..

Tam “2 bin 300” var, “46” da fazlası; 
“Prof-Doktor” ve sair, “YÖK”tendir tabakası;
“İmzacı Akadem…ler”, “Gazi”de dik alâsı!..
Kimi “para-mal” verdi, kimi “Sözcü” besbelli; 
“Eğitim Virüsleri”, son “neslin baş belâsı!..”

“762” “KHK” temizliği; 
Boşaldı “bağırsaklar”, kurtardık biz “iliği”;
“Darbe” canlardan etti, var bu “tek iyiliği!..”
Kimi “para-mal” verdi, kimi “Sözcü” besbelli; 
Kimi “tankla-tüfekle”, genişletti “deliği!..”

KAYIKÇ’Ali bu “Darbe, çekmek istedi “harbe”;
“Dost” bildik, “adam” sandık;  bu nereye “sığar be?!..”
“Türk kimmiş, neyin nesi?”; “tarihe bir “bakar be!..”
Kimi “tatlı can” verdi, kimi “kan döktü” belli;
Elleri hep “4 parmak”, “Rabia”sı besbelli!..

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim