• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054
 • Samsun 9 °C
 • Ankara 4 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Göksu Türkdoğan’dan taraftara çağrı!
 • Ahmet Cebe: ‘Ders aldık’
 • Samsunspor'da Eskişehirspor mesaisi
 • Göksu Türkdoğan’dan taraftara çağrı!
 • Ahmet Cebe: ‘Ders aldık’
 • Samsunspor'da Eskişehirspor mesaisi

“POLİS-ASKER”, “HDP’YE” OY VEREN...

Ali Kayıkçı

*   “Ey îmân edenler!.. Sizden olmayanları dost edinmeyin!.. Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, işlerinizin sarpa sarmasını arzu ederler. Görmüyor musunuz buğzları ağızlarından taşmakta… Sînelerinde gizledikleri ise daha büyüktür.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 118’den)
*   “…âhirete inanmayanlar, derin bir dalâletle (sapıklıkla) azap içindeler.” (Kur’ân-ı Kerîm;  Sebe Sûresi, âyet 8’den)
*   “İnkâr edenler: ‘Ey Rabbimiz! Cinlerden ve insanlardan bizi doğru yoldan saptıranları bize göster de onları ayaklarımızın altına alalım, böylece Cehennemin el altında kalanlardan olsunlar’ diyeceklerdir.” (Kur’ân-ı Kerîm; Fussilet Sûresi, âyet 29)
*    “Şüphe yok ki münâfıklar, Cehennem’in en alt katındadırlar. Artık onlara asla bir yardımcı bulamazsın.”                                            (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 145)
*    “Ey münâfıklar! Allahü teâlâ sizi kendi hâlinize bırakmaz. Hâlis mü’minleri münâfıklardan ayırır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 179)
*   “Kalbleri var, ama anlamazlar; gözleri var, ama görmezler; kulakları var,  ama işitmezler. İşte bunlar hayvan gibidir, hattâ daha da aşağıdır.”,  “Onları doğru yola çağırsan işitmezler. Sana bakarlar, ama görmezler.”                                                               (Kur’ân-ı Kerîm- Araf Sûresi, âyet 179, 198)
*  “Zulmedenlere meyletmeyin (yakınlık göstermeyin) ki size ateş dokunur, sonra kurtulamazsınız.” (Kur’ân-ı Kerîm; Hûd Sûresi, âyet 113)
*   “Allahü teâlâ zâlimleri sevmez.” (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 57, 140)
*    “Düşmanınız olan kavmi takip etmekte gevşeklik göstermeyin!..”;  “Sakın hâinlerin savunucusu olma!..” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 103 ve 105’den)
*   “İsyân edenler ile harp edip, bunları itaate getirin!”  (Kur’ân-ı Kerîm; Hucürât Sûresi, âyet 9) 
*   “Mü’minler, mü’minleri bırakıp kâfirleri velî (dost) edinmesinler.  Kim böyle yaparsa,  Allah ile ilişiğini kesmiş olur.”    (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet: 28)
*   “…âhirete inanmayanlar, derin bir dalâletle (sapıklıkla) azap içindeler.”      (Kur’ân-ı Kerîm;  Sebe Sûresi, âyet 8’den)*    “…Allah’ın insanları birbiriyle önlemesi olmasaydı, yeryüzü mutlaka bozulup gitmişti.” (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 251’den)             
*   “HDP’nin en tepesindeki zat Selahattin Demirtaş, bizim kıblegâhımız-kutsalımız Kâbe’ye Taksim’i alternatif gösteriyor. ‘Emekçilerin Kâbe’si Taksim’ benzetmesini yapabilecek kadar cahil ve inançsız. HDP’nin seçim vaadinde ‘Kürtçe ezan-Kürtçe ibadet’ var. Bunu HDP’nin seçim beyannamesine koyan kafa ile 1946’larda Türkçe ezan okutturmaya kalkan-bu millete gözyaşı döktüren CHP’li kafa aynıdır. İkisi de din düşmanıdır. İkisi de baskıcı ve faşist.” (Nuri Elibol-Türkiye Gazetesi, 17.05.2015, s. 12) 
*   “Meclis’e gönderilen 429 fezlekenin 240’ı HDP’ye, bunlardan 60’a yakını da Demirtaş’a aittir.” (Basın)
*   “Zâlim kimseleri, âdil diye medh edenin ve din düşmanlarının ölüsüne, dirisine duâ edenin îmânı gider.” (Tam İlmihâl-Seâdet-i Ebediyye)        
*   “Amerikan yapımı ilk versiyon M16 silâhların IŞİD’in resmî silâhı olmasına ne demeli?..” (Fuat Uğur-Türkiye Gazetesi)
 *     “Silâh Rus… Keskin nişancı Sırp… Vekil Ermeni… Ama mücadele Kürt mücadelesi öyle mi?.. Uyan Müslüman Kürt kardeşim uyan!.. Haçlıdan yana olma!..”, “G. Doğu’da Her Milletten Terörist ve Silâh Var: Yedi Düvele Karşı. Ermeni, İngiliz ve Sırplar PKK’da buluştu. Silâhlar ABD, Almanya ve Rusya’dan. Bölge yabancı ajan kaynıyor. Türkiye sadece PKK, DAEŞ ya da DHKP-C ile mücadele etmiyor. Asker ve polisin karşısında her milletten hain var. Kandil’in kiraladığı Sırp keskin nişancılardan biri öldürüldü, biri de yaralı ele geçirildi. Örgüt içinde çok sayıda Ermeni terörist de yer alıyor. Alman, İngiliz ve İsrailli ajanlar, hem istihbarat desteği sağlıyor hem de bölgeyi karıştırmak için eylem plânlıyor.” (Türkiye Gazetesi-01.02.2016, s. 14; 03.02.2016, s. 1, 12)                                                                                                                                      
  *      “Rusya ve bu işte menfaati olan AB devletleri, bir kısım Kürtleri önce Komünist, sonra Kürtçü yaptılar. Şimdi omuz omuzalar. Tarih, DAEŞ’in arkasında İngiliz kurnazlığının olduğunu herhâlde yazacaktır. O noktada dile gelmeyen bir İngiliz-Amerikan mücadelesi sezilmekte. Hepsinin arkasındaysa Yahudi sinsiliği mevcut. İsrail’in rüyası hakikat olsun diye Irak üçe, Suriye dörde parçalanma maksadı güdülüyor. Sıraya güneydoğu katılmak istenmekte. ‘Nil ile Fırat arası Büyük İsrail’ hayata geçsin isteği hep var.” (Rahim Er-Türkiye Gazetesi, 02.02.2016, s. 3)
*   “Davutoğlu’ndan HDP’lilere: Kaderimizle, kederimizle ilgileri yok. Eli kanlı katilin taziyesine katılmak, onu saygıyla anmak, insanlığa karşı yapılabilecek en büyük ihanettir.” (AK Parti Grup Toplantısı-23.02.2016)
*   “PKK eşittir PYD’dir. Katil her yerde katil, terörist her yerde teröristtir. Şimdi Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD terörü yeni bir Kandil oluşturmanın, sözde Kürdistan’a koridor açmanın peşindedir. Hemen söylemeliyim ki, buna kesinlikle müsaade edilmemelidir. Gaye, oldubittiye getirerek, ABD ve Rusya’nın desteğiyle teröristlere devlet kazandırmaktır. ABD vahşi batıda haydutların oyuncağı olan, azılı katillerin güdümüne giren bir kasaba şerifi gibi, PYD-YPG’ye kol kanat germektedir. ABD, PYD’ye cici çocuk muamelesi yapıp silâh ve mühimmat verdikçe, bu silâhlar PKK’lıların eliyle Türkiye’de şehadetlere yol açmaktadır. ABD karar vermelidir: Dost mudur? Düşman mı? Müttefik midir? Müstevli mi? Türk milleti böyle rezil niyetlere pabuç bırakmaz. Görünen gerçek şudur: ABD’nin Ortadoğu’daki kara gücü PYD, Türkiye’deki kolu da PKK’dır.”  (MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli-Grup Toplantısı, 16.02.2016)
*    “7-8 tane ayrı PKK var. Her biri bir ülkenin taşeronu, değişik amaçları var, silâh kaçakçılığı, kadın ve uyuşturucu ticareti var. Bunların kendiliğinden ‘hadi biz gidiyoruz’ diyeceklerine ihtimal vermiyorum. Ağababaları bunları kapatmadıkça bu işe devam ederler. HDP dağ kadrosunun siyasî uzantısı gibi. Terör olayları karşısında bir kınama bile yapamıyor.” (Prof. Dr. Burhan Kuzu-Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan’ın Başdanışmanı)   
*   “Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Mademki böyledir, o hâlde Allahü teâlâya ibâdet edenlerle beraber bulun, onları sev!..” (İmâm-ı Şâfiî “rahmetullahî aleyh”); (Gazze-H. 150/M.767, Mısır-204/820) *    “Müslüman akıllı olmalı, ilm-i siyaseti bilmeli. Duyguları ile değil, aklı ile hareket etmeli. İslâm düşmanlarının kurduğu tuzakları fark etmeli ve o tuzaklara düşmemelidir.”   (Nuri Elibol-Türkiye Gzt. 20.08.2013, s. 12’den)
*    “Müslüman’a asla dost olmaz şu Batı/Unutmayın; Mayıs’ı, Eylül’ü Şubat’ı!..”  (Ekrem Şama-Millî Gzt. 19.08.2013, s. 14’den)
*   “Söz ola kese savaşı,söz ola kestüre başı/Söz ola ağulu aşı, bal ile yağ ide bir söz                                                                             Kişi bile söz demini, dimeye sözün kemini/Bu cihân cehennemini, sekiz uçmağ ide bir söz.” (Yûnus Emre)                                         *   “Bizce şiir, mutlak hakikati arama işidir…”, “ Mutlak hakikat Allah’tır.”, “…şiirin gâyesi, ilk dayanak ve çıkış noktası olarak din temeline muhtaçtır. Şâir, madde değil de mânâ hâlinde câmi kapılarının önünü dolduran Allah dilencilerinin en güzelidir.”  (N. Fâzıl Kısakürek-Çile; s. 372, 373, 387’den)                                                                                             
*   “Şâir, milletin göğsünde kalbi gibidir; şâiri olmayan bir millet, bir yığın topraktır.” (İkbal)
*   “Bırak beni haykırayım/Susarsam sen matem et/Unutma ki, şâirleri haykırmayan bir millet; Sevenleri toprak olmuş, öksüz çocuk gibidir.”   (M. Emin Yurdakul)    
                                                                                                                                                                    
S
aygıdeğer Okuyucularımız!..                                                                                                                
6 Mart 2016 günlü “Denge” gazetemizin 11’inci sayfasında, “Hoca’nın Köşesi”nde “Operasyonlar Bitti İnşâ…” başlıklı İstanbul’dan gönderdiği yazısında;  “Samsunlu hemşehrimiz, İlâhiyatçı Yazar Salih Parlak”, araştırmaya dayalı bâzı bilgiler vermekte ve makâlesinin bir yerinde de aynen şöyle demektedir:
 “Daha neler… neler! Kara propaganda!
Batman Polis Lojmanları oy dağılımı neydi? 1191 No.lu sandık: HDP 185 % 69, 2; AKP 77 % 28,8.  1192 sandık: HDP 189 % 73,5 AKP 59 % 22,9.   1193 sandık: HDP 185 % 67,7 AKP 75 % 27,4.  1194 sandık: HDP 177 % 68,6, AKP 80 % 31.  1195 No.lu sandık: HDP 247 % 80,7 AKP 52 % 16,9.
Diyarbakır Polis Lojmanları HDP 1545 % 48,3, AKP 1050 % 32,9.
Şırnak Polis Lojmanları HDP 1080 % 74,84, AKP 174 % 12,06.
Şırnak Asker Lojmanları HDP 981 % 67, 15 AKP 314 % 21,49.
Mardin Tugay ve Tümen Askerî Sandıkları HDP’ye yüzde 95,4 AKP’ye ise yüzde, 2,52 oy!”
Saygıdeğer Okuyucularımız!..
Hayret ki hayret bir şey!.. Eğer bu yazılan rakamlar “gerçek” ise ve de bu oy dağılımına da bizzat “polis ve askerler” sebebiyet vermiş (diğer bir ifade ile tercihini HDP’den yana kullanmakta bir beis görmemiş ise) ortada (hani derler ya, dilim söylemeye varmıyor ama en hafifinden) bir “gâflet” var. Hem de öyle bir gâflet ki, bizi “FETÖ’cüler kandırdı” denilerek de paçaların kurtarılamayacağı kadar ağır bir gâflet hatta “ihanet” var… 
Diyoruz ve bu his ve düşüncelerle kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
    = = = * = = = 
“Polis-Asker”, “HDP’ye oy veren”;
Bunca “gâfil”, acep dersin aldı mı?..  
Onca “yamuk-fitnebaz”ı gönderen; 
“El böğürde”, “şaşkaloz”ca kaldı mı?..
Kime kurşun, sıkıyor o geberen?!..

“Polis-Asker”, “HDP’ye güvenmek”;
Gördün işte, “sırttan dağa dayanmak”;
“Şeytan ile, nâra girip de yanmak!..”
Bunca “gâfil”, acep dersin aldı mı?..  
“Sinsî düşman, dost olmuş” deyip kanmak!..

“Polis-Asker”, “HDP’ye inanmak”;
“Demokrasi-İnsan hakkı”yla anmak; 
“Yüzden güzel, içi de güzel” sanmak…
Bunca “gâfil”, acep dersin aldı mı?..  
Almamışsa, aklı noksan bir manyak!..

“Polis-Asker”, “HDP’yi istemek”;
“İyi olur, güzel olur bu” demek; 
“Şeker ile zehri birlikte” yemek…
Bunca “gâfil”, acep dersin aldı mı?..  
“Sur” önünde, niçin verildi emek?..

 “Polis-Asker”, “HDP’ye oy atmak”;
“Hendek” demek, “öz yönetim” dayatmak;
“İlçe-ilçe”, “ülkeyi Rus’a”  satmak…
Bunca “gâfil”, acep dersin aldı mı?..  
“Esad” ile, “gayya”lara bir batmak!..

“Polis-Asker”, “HDP’ye destek” ne?
“Vekil” olsun, “bakan” olsun istek ne?
“FETÖ” gemi, yüzdürsün he mi tekne!..
Bunca “gâfil”, acep dersin aldı mı?..  
“Araç” yandı, elde kalan “stepne!..”

KAYIKÇ’Ali, bu bir “ders-i alâmet”;
“PKK”sı, “KCK”sı; birbirinden “melânet”;
“PYD”ye, “YPG”ye; bin “lânet!..”
Bunca “gâfil”, acep dersin aldı mı?..  
“Ankara”da, koptu iki “Kıyâmet!..” 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim