• BIST 110.248
 • Altın 155,510
 • Dolar 3,8333
 • Euro 4,5307
 • Samsun 12 °C
 • Ankara 8 °C
 • İstanbul 8 °C
 • ZEREN: "Yarın kazanan taraf biz olacağız"
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE
 • ZEREN: "Yarın kazanan taraf biz olacağız"
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE

“PKK” Elebaşından ‘Gözdağı Talimatı’ Üzerine “TELSİZLER” SÖYLÜYOR

Ali Kayıkçı

 *   “Ey îmân edenler!.. Sizden olmayanları dost edinmeyin!.. Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, işlerinizin sarpa sarmasını arzu ederler. Görmüyor musunuz buğzları ağızlarından taşmakta… Sînelerinde gizledikleri ise daha büyüktür.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 118’den)
*   “Ey “imân edenler!.. Yahudiler ile Hıristiyanları dost edinmeyin!.. Onlar ancak birbirlerinin dostlarıdırlar…” (Kur’ân-ı Kerîm; Mâide Sûresi, âyet 51’den) 
*   “…âhirete inanmayanlar, derin bir dalâletle (sapıklıkla) azap içindeler.” (Kur’ân-ı Kerîm;  Sebe Sûresi, âyet 8’den)
*   “İnkâr edenler: ‘Ey Rabbimiz! Cinlerden ve insanlardan bizi doğru yoldan saptıranları bize göster de onları ayaklarımızın altına alalım, böylece Cehennemin el altında kalanlardan olsunlar’ diyeceklerdir.” (Kur’ân-ı Kerîm; Fussilet Sûresi, âyet 29)
*    “Şüphe yok ki münâfıklar, Cehennem’in en alt katındadırlar. Artık onlara asla bir yardımcı bulamazsın.”                                            (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 145)
*    “Ey münâfıklar! Allahü teâlâ sizi kendi hâlinize bırakmaz. Hâlis mü’minleri münâfıklardan ayırır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 179)
*   “İsyân edenler ile harp edip, bunları itaate getirin!”  (Kur’ân-ı Kerîm; Hucürât Sûresi, âyet 9) 
*   “…yarattığımız insanlara, içlerinden Peygamber gönderdik ve Allahü teâlâya ibâdet ediniz. İbâdet edilecek, O’ndan başkası yoktur. O’nun azâbından korkunuz! dedik. Dinlemeyenlerden, öldükten sonra tekrar dirilmeye inanmayanlardan, dünyâ nimetlerini bol bol vermiş olduğumuz birçoğu, bu (…) Peygamber, size ölüp, kemikleriniz çürüyüp, toz toprak olduktan sonra, tekrar dirilerek kabirden kalkacaksınız, diyor. Hiç böyle şey olur mu? Ne varsa, ancak bu dünyâdadır. Cennet, Cehennem, hep buradadır. Bu dünyâ böyle gelmiş böyle gider. Öldükten sonra, bir daha dirilmek yoktur, dediler.”     (Kur’ân-ı Kerîm; Mü’minûn Sûresi, âyet 30’dan)
*  “Bir millet, kendini bozmadıkça, Allah onların hâllerini değiştirmez.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Ra’d     Sûresi, âyet 11)
*   “Dünyâ için, dünyâda kalacağın kadar çalış. Âhiret için orada sonsuz kalacağına göre çalış. Allahü teâlâya, muhtaç olduğun kadar itâat et. Cehennem’e dayanabileceğin kadar günâh işle.”, “Âhirette olacaklardan sizin bildiklerinizi hayvanlar bilselerdi, yemek için et bulamazdınız.”, “Bu dünyâda insan kimi severse, âhirette onunla beraber olacaktır.”, (Hazret-i Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)                                   
*   “Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Mademki böyledir, o hâlde Allahü teâlâya ibâdet edenlerle beraber bulun, onları sev!..” (İmâm-ı Şâfiî “rahmetullahî aleyh”); (Gazze-H. 150/M.767, Mısır-204/820) *    “Müslüman akıllı olmalı, ilm-i siyaseti bilmeli. Duyguları ile değil, aklı ile hareket etmeli. İslâm düşmanlarının kurduğu tuzakları fark etmeli ve o tuzaklara düşmemelidir.”   (Nuri Elibol-Türkiye Gzt. 20.08.2013, s. 12’den)
*    “Müslüman’a asla dost olmaz şu Batı/Unutmayın; Mayıs’ı, Eylül’ü Şubat’ı!..”  (Ekrem Şama-Millî Gzt. 19.08.2013, s. 14’den)
*  “Türk halkının yüzde 66’sı AB’ne, yüzde 70’i NATO’ya, yüzde 72-73’ü ABD’ye, yüzde 73’ü Rusya’ya, yüzde 86’sı İsrail’e olumsuz bakıyor.”  (Ahmet Sağırlı-Türkiye Gazetesi; 04.11.2014, s. 9)
*    “7-8 tane ayrı PKK var. Her biri bir ülkenin taşeronu, değişik amaçları var, silâh kaçakçılığı, kadın ve uyuşturucu ticareti var. Bunların kendiliğinden ‘hadi biz gidiyoruz’ diyeceklerine ihtimal vermiyorum. Ağababaları bunları kapatmadıkça bu işe devam ederler. HDP dağ kadrosunun siyasî uzantısı gibi. Terör olayları karşısında bir kınama bile yapamıyor.” (Prof. Dr. Burhan Kuzu-Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan’ın Başdanışmanı)   
*   “Siz, bizim için ayın parlayan yüzü gibisiniz.” (Moro Müslümanları), “Türkiye, bizim kabul olmuş duâmızdır.” (Doğu Türkistan)
*   “Bizim Misak-ı Millî’miz, coğrafi sınırlarla değil, mazlumun nerede olduğuyla belirlenir.” (Gençlik Kuruluşları Birliği-Türkiye Gazetesi, 05.06.2015, s. 5)
*   “PKK eşittir PYD’dir. Katil her yerde katil, terörist her yerde teröristtir. Şimdi Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD terörü yeni bir Kandil oluşturmanın, sözde Kürdistan’a koridor açmanın peşindedir. Hemen söylemeliyim ki, buna kesinlikle müsaade edilmemelidir. Gaye, oldubittiye getirerek, ABD ve Rusya’nın desteğiyle teröristlere devlet kazandırmaktır. ABD vahşi batıda haydutların oyuncağı olan, azılı katillerin güdümüne giren bir kasaba şerifi gibi, PYD-YPG’ye kol kanat germektedir. ABD yönetiminin Türkiye ile PYD’yi aynı kefeye koyması, Biden’in bize ‘Ateşi kesin!’, PYD’ye ‘Toprak talebinden vazgeçin!” sözleri, klasik bir sömürge valisi diktesidir. 
ABD, PYD’ye cici çocuk muamelesi yapıp silâh ve mühimmat verdikçe, bu silâhlar PKK’lıların eliyle Türkiye’de şehadetlere yol açmaktadır. ABD karar vermelidir: Dost mudur? Düşman mı? Müttefik midir? Müstevli mi? Türk milleti böyle rezil niyetlere pabuç bırakmaz. Görünen gerçek şudur: ABD’nin Ortadoğu’daki kara gücü PYD, Türkiye’deki kolu da PKK’dır.”  (MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli-Grup Toplantısı, 16.02.2016)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..                                                                                                                       Bilindiği üzere geçtiğimiz Şubat ayının son haftasında Diyarbakır’ın “Sur” ilçesinde, güvenlik güçlerimize 3 terörist “teslim” oldu. Bu “teslim olma” hadisesinin ardından “PKK’nın sözde Diyarbakır Sorumlusu ile Sur Sorumlusu” arasında yaşanan telsiz konuşmaları, ilgililerce tespit edilerek basına duyuruldu. Bu konuşmalarda geçen şu ifadeler, oldukça dikkat çekici idi:
-    “Alişer (Sur Sorumlusu): Heval, 3 hain bugün düşmana teslim oldu, duydun mu?
-    Asi (Diyarbakır Sorumlusu): Duydum, duydum sen söylemeden TV hemen verdi. 
-    Alişer: Bunlar gençlikten, şerefsizler… 
-    Asi: Onlara niye kızıyorsun, hata senin. Sahip olamadın 3 piçe.
-    Alişer: Bunlar hiç renk vermedi ki, çok iyi savaşçılardı. Ne oldu anlamadık, bir anda gelişti. 
-    Asi: İyilerin buysa, işimiz kötü. Gençlik çözüldü çözülüyor, dikkat!
-    Alişer: Yok çözülmezler ben tedbir alıyorum şimdi. 
-    Asi: Tedbir ne ya! Şüphelendiğin birkaçını vur gözlerinin önünde, yak, ders olsun piçlere! İnsan böyle şerefsizlere dikkat etmeli. Böyle şeylere fırsat vermemeli. Söylüyorum, tüm lider durumundaki arkadaşlar inisiyatiflidir. İhaneti kabul etmiyoruz. İhanetler bize büyük yük getiriyor. Söylediğim üzere, vurun affetmeyin!..
-    Alişer: Sayıca çok azaldık; takviye imkânı yok mu? Sıkıştık. Şerefsiz halk bıraktı kaçtı, biz kaldık burada. 
-    Asi: Hayal mi görüyorsun. Takviye yok. Beni kim takviye edecek?
-    Alişer: Bakın, beni burada yalnız bırakırsanız kötü olur.
-    Asi: Kurallara uy ve sesini kes!... Zaten o 3 şerefsizin hesabı da senden sorulacak. Şerefsizler düşmanla kol kola çağrı yapıyor bizimkilere. Teslim olun çağrısı. Senin gençlik yapıyor. Barındığınız yerleri terk ederken mutlaka yakın, standart talimatı uygulayın, öyle terk edin!.. Direnin başaracaksınız!
-    Alişer: Sağ geleyim, bir de beni yargılayın değil mi? Neyi başaracağız, sıkıştık diyorum, boş konuşmayın, takviye istiyorum bu kadar.” (Türkiye Gazetesi-26.02.2016, s. 12)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..
Bu haberin “ulusal basın”da yayınlandığı gün, “mahalli/yerel basın”da, “Denge Gazetemizin Sahibi ve Başyazarı Sn. Adnan Bahadır” köşesinde, “Gönüllü olarak Cizre’ye giden, Tonya Devlet Hastanesi hekimi Dr. Murat Kadir Topçu”nun hatıralarına yer verdi. Burada “Sn. Topçu”nun, operasyonlar sonucu hastaneye getirilen 80 tane geberik leşinden 6-7 tanesinin “sünnetsiz” olduğunu, bunların arasında da yabancı ülke mensuplarının bulunduğunu belirtmesi bizi oldukça etkiledi…
Diyoruz ve bu his ve düşüncelerle yazılan aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
    = = = * = = =
“Telsizler” söylüyor, nasıl “adam”(!)sın:
“Katillik-canilik-hainlik” sende!..
“İnsanlık” arama, baştan “cüdam”sın;
“Şeytân-ı lâinler”, her gün ensende;
 “Beşer” suretinde, “virüs-cüzzam”sın!..

“Şüpheliyi vurun, göz önünde yak!”;
Emirler peş peşe, “Heval”ler manyak;
Bir de unvan verir, “Piç!” diyorlar bak!..
“Şeytân-ı lâinler”, her gün ensende;
“İblis”in keyfince, bir de “Asi” tak!..

“Terk ederken yıkın, mutlaka yakın!”
Emirler beldeye, “Cizre-Sur” bakın;
Kimler göç eyliyor, çevreye akın?..
“Şeytân-ı lâinler”, her gün ensende;
“PKK-KCK”, hepsinden sakın!..

“Doktor Kadir Topçu”, Şubatta dedi;
“80 otopsiden, sünnetsiz 7”;
Kimler gönderiyor, kimler heyledi?..
“Şeytân-ı lâinler”, her gün ensende;
“Anaları kimdir, kimden peyledi?..”

Her “lejyon-kabuklu”, “Lermit” çömezi;
“Türk-İslâm” düşmanı, hayali “Gezi”;
“Mehmetçik” nalladı, “oldu Niyazi…”
“Şeytân-ı lâinler”, her gün ensende;
Sana “kara” derler, daim “beyazı…”

“Doktor Trabzonlu, Tonya uşağı”;
“Neşter” vurmuş caniye, ister kaşağı;
“Sünnetsiz leşler var, bel”den aşağı…
“Şeytân-ı lâinler”, her gün ensende;
“Tohumu kâfir”dir, mahsul-başağı…

KAYIKÇ’Ali der ki, “Dost-düşman bilsin!..
‘Mehmetçik-Ahmetçik’, koşarak gelsin!..
Vurup-vurulsan da, daim güzelsin!..
Milletim arkanda, melek ensende;
‘Şehîd oğlu şehîd, ‘Hamza’(*)ya elsin!..(**)
-------------------------------------- 
(*): Hz. Hamza “r. anh”
(**): Denge Gazetesi-09.03.2016, s. 9

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim