• BIST 105.964
 • Altın 163,195
 • Dolar 3,9325
 • Euro 4,6364
 • Samsun 9 °C
 • Ankara 1 °C
 • İstanbul 12 °C
 • 'SORUN KALMADI KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORUM'
 • 4 FUTBOLCU TAKIMDAN AYRI ÇALIŞTI
 • Hedef 3 Puan
 • 'SORUN KALMADI KENDİMİ İYİ HİSSEDİYORUM'
 • 4 FUTBOLCU TAKIMDAN AYRI ÇALIŞTI
 • Hedef 3 Puan

“PENSİ…” CEPHESİNDEN, OLAYA BAKTIK!..

Ali Kayıkçı

*   “Ey îmân edenler; Yahûdî ve Hıristiyanları dost edinmeyin! Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zâlimler topluluğunu doğruya iletmez.” (Kur’ân-ı Kerîm; Mâide Sûresi, âyet: 51)
*    “Ey îmân edenler! Eğer kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, sizi îmânınızdan çevirirler, kâfir ederler!.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 100)
*   “Ey îmân edenler!  Sizden olmayanları dost edinmeyin! Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, işlerinizin sarpa sarmasını arzu ederler. Görmüyor musunuz buğzları ağızlarından taşmakta. Sinelerinin gizlediği ise daha büyüktür. İşte size âyetleri açıkça bildirdik, eğer akl ederseniz.”     (Kur’ân-ı Kerîm;  Âl-i İmrân Sûresi, âyet 118)
*   “Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahûdîler ve ne de Hıristiyanlar, asla senden râzı olmazlar.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet: 120’den)
*   “Zulmedenlere meyletmeyin (yakınlık göstermeyin) ki, size ateş dokunur ve Allah’tan başka dostlarınız da yoktur, sonra kurtulamazsınız”  ( Kur’ân-ı Kerîm; Hûd Sûresi, âyet 113)
*   “Onlara, ‘Kâfirlere inanmayınız!’ dediğim hâlde, onlar kâfirlerin sözleri ile hareket ediyorlar. Şeytân onları aldatıyor.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 59)
*   “O, dünyaya meyletti ve nefsinin hevâsına uydu. Onun ibret verici hâli, üstüne varsan da, kendi hâline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğe benzer.” (Kur’ân-ı Kerîm; Â’raf Sûresi, âyet 176) 
*   “Ey îmân edenler!.. Allah’tan korkun ve doğru söyleyin (yalancılık etmeyin)!..” (Kur’ân-ı Kerîm; Ahzâb Sûresi, âyet 71’den)
*   “Ey îmân edenler! Günâhlarınızdan Allahü teâlâya tevbe-i Nasûh ile tövbe ediniz!” (Kur’ân-ı Kerîm; Tahrîm Sûresi, âyet 8)
* “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır.)”, “Zâlime yardım eden, ondan zarar görür.”, “Bir zâlime yardım edene Allahü teâlâ o zâlimi musallat eder.”, “Münâfığın alâmeti üçtür: 1-Konuştuğu zaman yalan söyler…”  (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi vesellem”)
*   “Küçük günâha devam eden büyük günâha, büyük günâha devam, küfüre (îmânsızlığa, inançsızlığa) götürür.” (Îmâm-ı Rabbânî “k. sirruh”) 
*   “Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Mademki böyledir, o hâlde Allahü teâlâya ibâdet edenlerle beraber bulun, onları sev!” (İmâm-ı Şâfiî “rahmetullahî aleyh”) 
* “Yeryüzündeki 1,5 milyar Müslüman bir araya toplanmalı. Bakınız bu Siyonistler, kendi ülkelerini birleştiriyor, Avrupa Birliği’ni kuruyor.  Bize gelince, Osmanlı’yı yıktığı yetmiyor, şimdi de Türkiye’yi parçalamak istiyorlar.”  (Prof. Dr. Necmettin Erbakan-TBMM, 1991)
*   “İyilik yapmak iyidir. Fakat en tehlikelisi, kötülüğe alet olmaktır.” (Dr. Enver Ören; Sohbetler-14.11.1993)
*   “Müslüman akıllı olmalı, ilm-i siyaseti bilmeli. Duyguları ile değil, aklı ile hareket etmeli. İslâm düşmanlarının kurduğu tuzakları fark etmeli ve o tuzaklara düşmemelidir.”   (Nuri Elibol-Türkiye Gzt. 20.08.2013, s. 12)
*  “Latif Erdoğan: Fetullah Gülen, bana Allah ile konuştuğunu söylerdi. Haşâ Allahü Teâlâ kendisine ‘Kâinatı Hz. Muhammed için yarattım, senin için de devam ettiriyorum’ demiş.”
*  “Nurettin Veren: Fetullah Gülen, ‘Kutbu’l-Aktab (Kutupların Kutbu)’ diye bir makamda görüyor kendini. Bu, Peygamberlerin üstünde, Allah’ın altında yeni bir makam.  (…) O kendini, bütün dünyâyı ve bütün dinleri birleştireceğine inanıyordu.” 
*  “Prof. Dr. Ahmet Keleş: F. Gülen, kendisini gelmiş geçmiş en büyük veli olarak görürdü. Kendisine ‘Gayb perdesinin açılıp Kıyâmete kadar nelerin olacağının gösterildiği’ni söylerdi.”
*  “Münip Erdem: Ziyaretine gitmiştim. Hizmetini gören Mehmet Tabanca bana, ‘Hocaefendi Hazret-i İsa’dır’ dedi Bu sözün de Hocaefendi’ye ait olduğunu söyledi.”
*  “Astsubay S. A.: Bize Peygamber Efendimizin vefatından sonra dünyâya her yüzyılda bir büyük din âliminin geleceği söylenirdi. Toplamda 14 âlimin geleceği, Said Nursî’nin 13’cü âlim olduğu, 14’üncü âlimin ise F. Gülen olduğu bildirildi. Gelen her gece uykusunda Peygamber Efendimizle görüşüp ondan almış olduğu emirleri cemaat mensuplarına iletirmiş.”
*  “FETÖ’nün üniversiteden sorumlu itirafçı ablası: Harâm olmasına rağmen büyük abiler evlerde kalan kızlara mut’a nikâhı kıyıyorlardı; elbette bana da bu teklif edilmişti.”
*  “Mustafa Aydın: Gülen, ‘kader yazabilen’ bir isimdi. Cemaat aynı zamanda Gülen’in Mesih olduğuna inanıyordu. Bunu sorgulayan kâfir, münâfık olarak damgalanır ve lânetlenirdi.”
*  “Milli Eğitim İmamı M.D.: F. Gülen, Peygamber Efendimizden sonra gelen kişidir. O, Kur’ân-ı Kerîmin eksiklerini tamamlıyor.”
*  “FETÖ İmamı Gizli Tanık: Gülen, askerî okul öğrencilerine, ‘Tedbir için içki içebilirsiniz; eğer kaçınılmazsa zevk almadan zinâ dahi yapabilirsiniz’ fetvâsını verdi.”
*  “Kelime-i Tevhidin ikinci bölümünü yani ‘Muhammed Allah’ın resulüdür’ kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden (söyleyen) kimseler (Hıristiyan ve Yahudiler)e de Cennet vardır.” (F. Gülen-Kozadan Kelebeğe; s. 131)
*  “Bir Yahudi’nin Hz. İsa’ya, dolayısıyla İncil’e ve Hz. Muhammed’le birlikte Kur’ân’a inanması gerekmez. Yani bir Yahudi bunlara inanmasa da dindar sayılabilir.” (F. Gülen-İnsanın Özündeki Sevgi, s. 220)
*  “Hz. Meryem ile Peygamber Efendimiz, bir makamda onun kendisiyle nikâhlandığına işaret etmektedir.” (F. Gülen-Fasıldan Fasıla; s. 197)
*  “Cebrail aleyhisselâmı çok severim. Hiç görmediğim, tanımadığım bir melek bu. Bir parti kursa onu desteklemeyeceğim.”  (F. Gülen’in Savaş Ay’a verdiği röportaj; 1995)
*  “Bizzat Peygamber Efendimiz bana gelse ve birtakım taleplerde bulunsa, muhalefet edip ona karşı çıkarım.” (F. Gülen-Yeni Mülahazalar; Kaset, 1995)
*  “Dünyâ zulümle dolduğunda Mesih gelir. Kötü günler icat edelim, gerilimi arttıralım. Hz. Mehdi, gerilim döneminde gelir.”,  “Kadınların başlarını örtmesi, îmân meselesi ölçüsünde önem arz etmez. Temel meseleler varken füruat (teferruat)la uğraşılmaz.”, “Haçlılar ülkemizi işgal ederse bir tehlike yok. Onlar sizin mabedinize, karınıza, kızınıza zarar vermez.”  (F. Gülen; Vaazlarından)
*  “Hıristiyan gençleri gereksiz yere namâza özendirmeye çalışmayın! Onları Hıristiyan olmaya yönlendirin! Bu bir kolaylıktır. Çünkü Hıristiyanlıkta namâz yok. Bari Hıristiyan olsunlar ki namâz borcuyla âhirete gitmesinler.” (F. Gülen)

S
aygıdeğer Okuyucularımız!..
Bilindiği üzere; 19 Eylül 2016 günü yayınlanan “Paran Gitti Bari Îmânı Kurtar” başlığı altındaki köşe yazımızda, yukarıda  “serlevha” hâlinde sunduğumuz “cümleler”i aynen vermiş ve ardından da “Darbeci F. Gülen’in Küfür Galerisi” nevinden hezeyanlarının yer aldığı “Türkiye Gazetesi”nin 28.08.2016 günlü nüshası 13’üncü sayfasında bunları okurken duyduğumuz öfke üzerine kaleme aldığımız mısraları Sizlerle paylaşmıştık. 
 Bir kısmını öteden beri bildiğimiz bu hakikatler karşısında hâlen daha da bu “Asrın Din Yobazı”ndan yana tavır sergileyenlere, doğrusu söyleyecek söz bulamadığımızı bir kere daha tekrarladıktan sonra niçin “Pensilvanya Cephesi”nden olaylara baktığımızı da belirtmek istiyoruz…
Çünkü burada; bu oyunu oynayan iç ve dış güçler kadar bunlara âlet olan insanların da bu işte büyük bir dahli ve vebali elbette ki vardır ve de olmalıdır. Ancak, meseleyi samimi bir şekilde “dine ve diyanet ile dindarlara hizmet” şeklinde görüp de destek verenler ile burada devleti ele geçirmek ve seçilmiş hükûmeti ve onun başındaki kişileri, “darbe yaparak devirmek” isteyenleri de mutlaka ayırmak gerekir, diye düşünüyoruz…
Diyor ve bu his ve düşüncelerle kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
    = = = * = = = 
“Dinlerarası…”yla, başladım işe;
Şu “Bâtıl dinlere”, hep dikkat çektim:
“Musevî-Îsevî”, dedikçe bişe; 
“Tevhîd İnancı”na, “fitne”yi ektim; 
“Yem” attım “mide”ye, bazen de dişe!..

“Kelime-i Tevhîd, yarım da olur”;
“Papa-Kardinaller”, yanımda olur;
“Cebrâil gelseymiş”, zannım da olur!..
 “Tevhîd İnancı”na, “fitne”yi ektim; 
“İmamlar-Ablalar”, canım da olur!..

“Dinler Bahçesi”nde, yürüttüm sizi; 
“Namâz”da, “oruç”ta; çürüttüm sizi; 
Kaç “Böcek-Kamera”, hep güttüm sizi!..
“Tevhîd İnancı”na, “fitne”yi ektim; 
“Seçimden-seçime”, büyüttüm sizi!..

“Kutbu’l-Aktab” dedim, sus-pus oldunuz;
“Türkçe Olimpiyat…”, cümle doldunuz;
“Hizmet-Himmet” dedim, bütçe yoldunuz!..
“Tevhîd İnancı”na, “fitne”yi ektim; 
“Yeşil”ken sararıp, sonra soldunuz!..

“İçki”ye, “muta”ya; tav oldunuz tav; 
“Takiyye” yaptıkça, kesildiniz av; 
“Hak-Bâtıl” yolunda, kötü bir sınav!..
“Tevhîd İnancı”na, “fitne”yi ektim; 
“Zaman” ve “Sızıntı”, savurdular lav!..

“Saç-baş açık gezmek”, “füruat” dedim;
“Allah Yasağı”nı, benimsemedim; 
“Îsâ”dan, “Mehdî”den, çok haltlar yedim!..
“Tevhîd İnancı”na, “fitne”yi ektim; 
“15 Temmuz” günü, “Darbe” denedim!..

KAYIKÇ’Ali desin, yazıp-söylesin;
“Zaman-Cumhuriyet”, ifşa eylesin;
“ABD’li dostlar”, her gün hey…lesin!..
“Tevhîd İnancı”na, “fitne”yi ektim; 
“İhlâs Finans” toptan, zarar boylasın!..

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim