• BIST 114.418
 • Altın 163,268
 • Dolar 3,8030
 • Euro 4,6507
 • Samsun 5 °C
 • Ankara 2 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Samsunspor’da Gazişehir hazırlıkları
 • Taraftarlardan Samsunspor’a 1 Milyon 175 Bin TL
 • Ulusoy’dan Samsunspor’a Yardım
 • Samsunspor’da Gazişehir hazırlıkları
 • Taraftarlardan Samsunspor’a 1 Milyon 175 Bin TL
 • Ulusoy’dan Samsunspor’a Yardım

“PARA”N GİTTİ BARİ “ÎMÂN”I KURTAR/2

Ali Kayıkçı

*   “Ey îmân edenler; Yahûdî ve Hıristiyanları dost edinmeyin! Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zâlimler topluluğunu doğruya iletmez.” (Kur’ân-ı Kerîm-Mâide Sûresi, âyet: 51)

*    “Ey îmân edenler! Eğer kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, sizi îmânınızdan çevirirler, kâfir ederler!.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 100)

*   “Ey îmân edenler!  Sizden olmayanları dost edinmeyin! Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, işlerinizin sarpa sarmasını arzu ederler. Görmüyor musunuz buğzları ağızlarından taşmakta. Sinelerinin gizlediği ise daha büyüktür. İşte size âyetleri açıkça bildirdik, eğer akl ederseniz.”               (Kur’ân-ı Kerîm: Âl-i İmrân Sûresi, âyet 118)

*   “Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahûdîler ve ne de Hıristiyanlar, asla senden râzı olmazlar.”  (Kur’ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet: 120’den)

*   “Zulmedenlere meyletmeyin (yakınlık göstermeyin) ki, size ateş dokunur ve Allah’tan başka dostlarınız da yoktur, sonra kurtulamazsınız”  ( Kur’ân-ı Kerîm-Hûd Sûresi, âyet 113)

*   “Onlara, ‘Kâfirlere inanmayınız!’ dediğim hâlde, onlar kâfirlerin sözleri ile hareket ediyorlar. Şeytân onları aldatıyor.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 59)

*   “Ey îmân edenler!.. Allah’tan korkun ve doğru söyleyin (yalancılık etmeyin)!..” (Kur’ân-ı Kerîm; Ahzâb Sûresi, âyet 71’den)

*   “Ey îmân edenler! Günâhlarınızdan Allahü teâlâya tevbe-i Nasûh ile tövbe ediniz!” (Kur’ân-ı Kerîm; Tahrîm Sûresi, âyet 8)

* “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır.)”, “Zâlime yardım eden, ondan zarar görür.”, “Bir zâlime yardım edene Allahü teâlâ o zâlimi musallat eder.”, “Münâfığın alâmeti üçtür: 1-Konuştuğu zaman yalan söyler…”  (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi vesellem”)

*   “Küçük günâha devam eden büyük günâha, büyük günâha devam, küfüre (îmânsızlığa, inançsızlığa) götürür.” (Îmâm-ı Rabbânî “k. sirruh”)

*   “Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Mademki böyledir, o hâlde Allahü teâlâya ibâdet edenlerle beraber bulun, onları sev!” (İmâm-ı Şâfiî “rahmetullahî aleyh”)

* “Yeryüzündeki 1,5 milyar Müslüman bir araya toplanmalı. Bakınız bu Siyonistler, kendi ülkelerini birleştiriyor, Avrupa Birliği’ni kuruyor.  Bize gelince, Osmanlı’yı yıktığı yetmiyor, şimdi de Türkiye’yi parçalamak istiyorlar.”  (Prof. Dr. Necmettin Erbakan-TBMM, 1991)

*   “İyilik yapmak iyidir. Fakat en tehlikelisi, kötülüğe alet olmaktır.” (Dr. Enver Ören; Sohbetler-14.11.1993)

*   “Müslüman akıllı olmalı, ilm-i siyaseti bilmeli. Duyguları ile değil, aklı ile hareket etmeli. İslâm düşmanlarının kurduğu tuzakları fark etmeli ve o tuzaklara düşmemelidir.”   (Nuri Elibol-Türkiye Gzt. 20.08.2013, s. 12)

*  “Latif Erdoğan: Fethullah Gülen, bana Allah ile konuştuğunu söylerdi. Haşâ Allahü Teâlâ kendisine ‘Kâinatı Hz. Muhammed için yarattım, senin için de devam ettiriyorum’ demiş.”

*  “Nurettin Veren: Fetullah Gülen, ‘Kutbu’l-Aktab (Kutupların Kutbu)’ diye bir makamda görüyor kendini. Bu, Peygamberlerin üstünde, Allah’ın altında yeni bir makam.  (…) O kendini, bütün dünyâyı ve bütün dinleri birleştireceğine inanıyordu.”

*  “Prof. Dr. Ahmet Keleş: F. Gülen, kendisini gelmiş geçmiş en büyük veli olarak görürdü. Kendisine ‘Gayb perdesinin açılıp Kıyâmete kadar nelerin olacağının gösterildiği’ni söylerdi.”

*  “Münip Erdem: Ziyaretine gitmiştim. Hizmetini gören Mehmet Tabanca bana, ‘Hocaefendi Hazret-i İsa’dır’ dedi Bu sözün de Hocaefendi’ye ait olduğunu söyledi.”

*  “Astsubay S. A.: Bize Peygamber Efendimizin vefatından sonra dünyâya her yüzyılda blir büyük din âliminin geleceği söylenirdi. Toplamda 14 âlimin geleceği, Said Nursî’nin 13’cü âlim olduğu, 14’üncü âlimin ise F. Gülen olduğu bildirildi. Gelen her gece uykusunda Peygamber Efendimizle görüşüp ondan almış olduğu emirleri cemaat mensuplarına iletirmiş.”

*  “FETÖ’nün üniversiteden sorumlu itirafçı ablası: Harâm olmasına rağmen büyük abiler evlerde kalan kızlara mut’a nikâhı kıyıyorlardı; elbette bana da bu teklif edilmişti.”

*  “Mustafa Aydın: Gülen, ‘kader yazabilen’ bir isimdi. Cemaat aynı zamanda Gülen’in Mesih olduğuna inanıyordu. Bunu sorgulayan kâfir, münâfık olarak damgalanır ve lânetlenirdi.”

*  “Milli Eğitim İmamı M.D.: F. Gülen, Peygamber Efendimizden sonra gelen kişidir. O, Kur’ân-ı Kerîmin eksiklerini tamamlıyor.”

*  “FETÖ İmamı Gizli Tanık: Gülen, askerî okul öğrencilerine, ‘Tedbir için içki içebilirsiniz; eğer kaçınılmazsa zevk almadan zinâ dahi yapabilirsiniz’ fetvâsını verdi.”

“Kelime-i Tevhidin ikinci bölümünü yani ‘Muhammed Allah’ın resulüdür’ kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden (söyleyen) kimseler (Hıristiyan ve Yahudiler)e de Cennet vardır.” (F. Gülen-Kozadan Kelebeğe; s. 131)

*  “Bir Yahudi’nin Hz. İsa’ya, dolayısıyla İncil’e ve Hz. Muhammed’le birlikte Kur’ân’a inanması gerekmez. Yani bir Yahudi bunlara inanmasa da dindar sayılabilir.(F. Gülen-İnsanın Özündeki Sevgi, s. 220)

*  “Hz. Meryem ile Peygamber Efendimiz, bir makamda onun kendisiyle nikâhlandığına işaret etmektedir.” (F. Gülen-Fasıldan Fasıla; s. 197)

*  “Cebrail aleyhisselâmı çok severim. Hiç görmediğim, tanımadığım bir melek bu. Bir parti kursa onu desteklemeyeceğim.”  (F. Gülen’in Savaş Ay’a verdiği röportaj; 1995)

*  “Bizzat Peygamber Efendimiz bana gelse ve birtakım taleplerde bulunsa, muhalefet edip ona karşı çıkarım.” (F. Gülen-Yeni Mülahazalar; Kaset, 1995)

*  “Dünyâ zulümle dolduğunda Mesih gelir. Kötü günler icat edelim, gerilimi arttıralım. Hz. Mehdi, gerilim döneminde gelir.”,  “Kadınların başlarını örtmesi, îmân meselesi ölçüsünde önem arz etmez. Temel meseleler varken füruat (teferruat)la uğraşılmaz.”, “Haçlılar ülkemizi işgal ederse bir tehlike yok. Onlar sizin mabedinize, karınıza, kızınıza zarar vermez.”  (F. Gülen; Vaazlarından)

*  “Hıristiyan gençleri gereksiz yere namâza özendirmeye çalışmayın! Onları Hıristiyan olmayan yönlendirin! Bu bir kolaylıktır. Çünkü Hıristiyanlıkta namâz yok. Bari Hıristiyan olsunlar ki namâz borcuyla âhirete gitmesinler.” (F. Gülen)

*   “Dünyâmızı sorma: hem yeter, hem yetmez/Alçakları var, tartmaya dirhem yetmez!..” (Â. Nihat Asya-Rubâiyyât/2)

*   “ABD: ‘Darbecilere karşı intikam yanlış. Sakın intikam hırsı ile hareket etmeyin!’ diyor.” (Kadir Mısıroğlu)

*    “Elim bir acı olay yaşatıldı Milletimize, Silâhlı Kuvvetlerimize! Bu kepazeliği yaşatanlar, Türk Silâhlı Kuvvetleri mensubu olamaz. Asker elbisesi giymiş yılanlar, çıyanlar, teröristlerdir…” (Genel Kurmay Başkanı Org. Hulusi Akar; 24.07.2016)

*  “Allahü azimüşşan, bunları neticesiz bir ihtilâle sevk etmek suretiyle hepsini açığa çıkardı. Devletin eline de altın bir fırsat geçmiş oldu. Bunları temizleme fırsatı. Ordudan, yargıdan, eğitim camiasından, nerede varsa… Bu ihtilâl girişimi olmasaydı, bunlar bu şekilde açığa çıkmasaydı, sen bir subayı Fetullahçı diye mahkemeye verecektin, Fetullahçı bir hâkimden dönecekti. Şimdi o subayı da hallettin, o hâkimi de. Bunlar bu yanlışı yapmasaydı, sen bu fırsatı bulamayacaktın.” (Kadir Mısıroğlu; Türkiye Demokrasi Zaferi Gazetesi-25.07.2016, s. 14)

*   “Türk Milleti, cürmümeşhut yaptı ve FETÖ ile Batıyı ‘iş üstünde’ yakaladı.” (Fuat Uğur-Türkiye Gzt; 25.08.2016, s. 14)

*   “Şu topraklarda böyle mutlu, böyle serbest, böyle rahat yaşıyoruz. Kimler sayesinde? Bizden önce Allah yolunda; vatan-millet, din-îmân için çarpışmış mücahîdler, aziz şehîdler, mübârek gâzîler sayesinde…” (Prof. Dr. M. Esad Coşan)

 

S

 

aygıdeğer Okuyucularımız!..

Yukarıda  “serlevha” hâlinde sunduğumuz satırlar arasında “Darbeci F. Gülen”in “Küfür Galerisi” nevinden hezeyanlarının yer aldığı “Türkiye Gazetesi”nin 28.08.2016 günlü nüshası 13’üncü sayfasını okurken, âdeta dimağımız dondu-kaldı;  okuduklarımıza inanamıyoruz…

 Bir kısmını öteden beri bildiğimiz bu hakikatler karşısında hâlen daha da bu “Asrın Din Yobazı”ndan yana tavır sergileyenlere, doğrusu söyleyecek söz bulamıyoruz…

Ve de bugün ikinci bir defadır kullanmakta olduğumuz “Paran Gitti Bari Îmânı Kurtar!..” ikazı ile bunları, ‘akıllarını başkalarına kiraya vermek’ yerine başlarına toplamalarını diliyoruz… 

Diyor ve bu his ve düşüncelerle kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…

Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

                = = = * = = =

“Para”n gitti bari “îmân”ı kurtar;

“Küfür Deryası”ndan, atıl sahile!..

Neler yumurtlamış, “basküller” tartar;

“Asrın Yobazı”nda, “bin yıllık” hile;

“İslâm Kisvesi”yle, “îmân”ı yırtar!..

 

“Kutbu’l-Aktab” imiş, “Kutup”ça yalan;

“Gayb”ı biliyormuş, “büyücü” plân;

Sözde “Îsâ” imiş, “Mehdî”lik falan!..

“Asrın Yobazı”nda, “bin yıllık” hile;

“Hizmet-Himmet” dedi, milyarlık talan!..

 

“Asrın Âlimi”ymiş, “14” de sıra;

Bu “O’nun hakkı”ymış(!), değilmiş kur’a;

“Mut’a” meğer “şart(!)”mış, her bir çukura!..

“Asrın Yobazı”nda, “bin yıllık” hile;

“Musevî-İsevî”, lâyıkmış(!) “Nûr”a!..

 

“Kelime-i Tevhîd, yarım da yeter”;

“Saç-baş açık gezmek”, değilmiş keder;

“Resûlallah” imiş, “Îsâ”ya peder(!)…

“Asrın Yobazı”nda, “bin yıllık” hile;

“Îmân-İslâm” buna, elbet “küfür” der!..

 

“Cebrâil(*) gelseymiş, parti kursaymış”;

“Oy vermezmiş” Ona, geri dursaymış;

Yazıp-yazıp demiş, hepsin “nûr” saymış!..

“Asrın Yobazı”nda, “bin yıllık” hile;

“İçki”yle “Takiyye”, hayatlar kaymış!..

 

“Namâz-Oruç” yokmuş, “Paralel” için;

“Ramazân’da yiyin, alkol de için”;

“Gülen’in Emri”yle, “harâm”dan geçin!..

“Asrın Yobazı”nda, “bin yıllık” hile;

“Küfürden küfür”ü, beğenin-seçin(!)..

 

KAYIKÇ’Ali der ki, “kil’seye zekât”;

Ne duymuş-yaşamış, koca kâinat;

“Şeytân”dan alınmış, “İblis”ten berat!..

“Asrın Yobazı”nda, “bin yıllık” hile;

Onca “subay” gitti, binlerce erat!..

------------------------------------

(*): Cebrâil aleyhisselâm

 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim