• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501
 • Samsun 20 °C
 • Ankara 11 °C
 • İstanbul 16 °C
 • ZEREN: "Yarın kazanan taraf biz olacağız"
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE
 • ZEREN: "Yarın kazanan taraf biz olacağız"
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE

“PALAVRA”DA, “MARTAVAL”DA BİR TEKSİN!..

Ali Kayıkçı

“PALAVRA”DA, “MARTAVAL”DA BİR TEKSİN!..

*  “Sana ağaç altında ellerini uzatarak söz verenlerden Allah râzı oldu. Hepsini sevdi.” (Kur’ân-ı Kerîm; Fetih  Sûresi, âyet  18)
*    “Biriniz îmândan ayrılıp kâfir olarak ölürse, yapmış olduğu bütün iyi işler yok olur. Dünyâda ve âhirette faidesi olmaz.” 
 (Kur’ân-ı Kerîm; Mâide Sûresi, âyet  57)
*    “Allahü teâlâ beni seçti, benim için insanlar arasından en iyilerini Ashâb olarak seçti. Ashâbım arasından bana yardımcılar ve akraba ayırdı. Onlara sövene, Allahü teâlâ, melekler ve insanlar lânet etsin!”, “Benden sonra Râfizî denilen kimseler meydana çıkacak, onlara rastlarsanız öldürünüz, çünkü onlar müşriktir.”, “Bunlar; Ebûbekir ile Ömer’i kötülerler, bunlara söverler. Ashâbıma sövenlere Allahü teâlâ, melekler ve bütün insanlar lânet etsin!”, “Ebûbekir ile Ömer’i sevmek, îmândandır. Bunlara düşmanlık ise küfürdür.”, “Onlara düşmanlık bana düşmanlıktır. Onları incitmek beni incitmektir. Beni incitmek de Allahü teâlâya eziyet etmektir.”, “Fitneler, bid’âtler meydana çıkıp Ashâbıma dil uzatıldığı zaman, doğruyu bilen bildiğini herkese bildirsin. Eğer bildirmezse, Allahü teâlânın, meleklerin ve bütün insanların lâneti onun üzerine olsun! Allahü teâlâ böyle bir âlimin farzlarını ve diğer ibâdetlerini kabul etmez.”  (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
*   “Üç halifeye ve Ezvâc-ı tâhirattan birkaçına lânet etmek, sövmek küfürdür.”, “Peygamber aleyhisselâm üç halifeye çok kıymet verir, çok severdi. Her birini metheden sahih hadîsler çoktur. O’nun her sözü vahye dayanırdı. Nitekim Vennecmi Sûresi üçüncü âyetinde yalnız vahyedileni söylediği buyruldu. Şiîler bu üç halifeyi kötüledikleri için, vahye karşı gelmiş oluyor, vahye uymamak ise küfürdür.” (Îmâm-ı Rabbânî Ahmed Farûkî Serhendî-Reddi Revâfıd Risâlesi) 
*   “Sasanî devletini yıkan İran Fatihi Hz. Ömer (radiyallahü anh) için Râfizî lider Afetullah Humeyni şöyle demektedir (Radyoların söylediği bu beyanat, gazetelere de geçmiştir): “Şahın İran’daki zulmü, Ömer’in zulmünü geri bırakacak dereceye varmıştı.”
İran Şiîleriyle aramızdaki mühim ihtilâf akâiddedir. Meselâ Şiîlerin müt’â nikâhı diyerek üç beş günlüğüne avrat kiralayıp zinâ etmeleri, çıplak ayağa mesh ederek abdestsiz namâz kılmaya kalkmaları, komünistlerle Kızılbaşlara fiske vurdurulmayıp Şâh taraftarları ile Ehl-i sünnet mensuplarının kurşuna dizdirilmeleri ve hazırlanan Anayasaya göre Ehl-i sünnet olanların yüksek mevkilere geçilmemesi gibi fiiller büyük bir suç sayılmayabilir. Ancak, iki halifeyi dalâlette bilip sövmeleri küfürdür. Hanefî mezhebine göre tövbesi de kabul değildir.” (Başlangıcından Bugüne Mezhepsizler/2-M. Ali Demirbaş; Millî Fikir Yy. Çorum 1979, s. 258-259)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..                                                                                                         Bilindiği üzere geçen hafta yazılı ve görülü basın-yayın organlarında yer alan bir haberde; “İran”ın  “yer altı üssü” ilk defa görüntülenerek “füze ve rampa üniteleri” hakkında bâzı bilgiler verildi.  
İran’ın, dağların 500 metre altında ve yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki tünellerde sakladığı yüzlerce füze yer almakta, Devrim Muhafızları Komutanı Emir Ali Hacızâde’nin verdiği bilgiye göre de bunlar “Buzdağının yalnızca görünen kısmı” imiş ve “Ülkenin çok sayıda kentinde ve kasabasında böyle füze üstleri bulunmakta” imiş.
Bu satırları okuyunca bize İran’ın, “Saddam” zamanındaki “8 yıllık İran-Irak Savaşı”nda olduğu gibi yine “yağmadan gürlemeye” başladığını ve “Acem Palavraları”ndan bir yenisi ile karşı karşıya olduğumuzu hâtırlattı…
Diyoruz ve bu his ve düşünceler ile kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

    = = =* = = =

“Palavra”da, üstüne yok be “İran”;
“Atıp-tutma”, işte “İsrail” orda…
“Filistin”e “zulmediyor” görmezsin; 
Dün “Roma”ya, kafa tutup da vurman; 
“Pers” korkusu, oldu mu hiç gâvurda…

“Palavra”da, üstüne yok be “İran”;
“Saddam” seni, bir gün olsun takmadı…
İkide bir, “füze” gösterip durman; 
“Tel-Aviv”e, niçin roket akmadı?
“Ne bu Gazze?!” diye var mı bi sorman?..

“Palavra”da, “martaval”da bir “tek”sin;
“Gariban”a, çullanmada “erkek”(!)sin; 
“Ermeni”ye, arka çıkan “kötek”sin…
“Atıp-tutma”, işte “İsrail” orda;
 “Şiâ” çıban, “Humeyni”ye peteksin…

“Palavra”da, “martaval”da lidersin;
“Azerî”ye, ikide bir “Höt!” dersin; 
“Mut’a helâl”(!) imiş, “zinâ” eylersin…
“Ebûbekir-Ömer”e sen dil vur da; 
Sonra kalkıp “Müslüman”ım(!) söylersin…

KAYIKÇ’Ali, “Afetullah kimdir” sor;
Ne “herze”ler yemiş sanki birer kor;
“Acem” şimdi, aynı yolda zorluyor…
“Hümeyra”ya, küfürleri savurdu; 
“Tövbe” yoksa, cennetlere girmek zor…

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim