• BIST 115.147
 • Altın 163,118
 • Dolar 3,8058
 • Euro 4,6547
 • Samsun 12 °C
 • Ankara 8 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Samsunspor Gaziantep’e uçtu
 • Ayite ve Samet Kılıç’a ödeme yapıldı
 • Futbol Şehitleri kabirleri başında anıldı
 • Samsunspor Gaziantep’e uçtu
 • Ayite ve Samet Kılıç’a ödeme yapıldı
 • Futbol Şehitleri kabirleri başında anıldı

O “HENDEĞE GÖMEN” ELLER VAR OLSUN!..

Ali Kayıkçı


*    “…yeryüzünde fesat çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları yahut ayak ve ellerinin çaprazlama kesilmesi, ya da bulundukları yerden başka bir yere sürgün edilmeleridir. Bu, dünyâda onlar için bir zillettir. Âhirette ise onlar için büyük bir azab vardır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Mâide Sûresi, âyet  33’den)
*   “Ey îmân edenler! Kasten öldürülenler için size kısâs yapmak farz kılındı.  (…) Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.” (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 178-179’dan)
  *  “Doğru yol gösterildikten sonra Peygamber aleyhisselâma uymayan ve îmânda ve      amelde mü’minlerden ayrılan kimseyi küfr ve irtidâdda bırakır ve Cehennem’e atarız. O Cehennem, çok kötü bir yerdir.” (Kur’ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi, âyet 104)
* “İçinizden kim irtidâd eder de kâfir olarak ölürse, yaptığı (iyi) işler dünyâda da âhirette de boşa gitmiştir. Onlar o ateşin (Cehennem’in) arkadaşlarıdır. Onlar orada (bir daha çıkmamak üzere) ebedî (sonsuz) kalıcıdırlar.” (Kur’ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 217)
*   “Ümmetim, kötü din adamlarından çok zarar görecektir.” “Hiçbir mü’min (…) mü’mine karşı kâfire yardım etmeyecektir.”,  “Mü’minler, birbirlerinin Allah yolunda dökülen kanlarının öcünü almakla mükelleftirler.”, “Bir kimsenin, bir mü’mini sebepsiz yere öldürdüğü kat’i delilerle sabit olunca, öldüren hakkında kısâs hükmü tatbik olunacaktır.” (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
* “İrtidâd: Müslüman iken, İslâm dînini terk etmek, başka bir dîne geçmek, ateist   (dinsiz) ve mürted olmak” (Sözlük)
*   “Devlete isyân etmemek, kanunlara karşı gelmemek vâcibdir.”   (Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye; 123. Baskı, İst. 2012, s. 438)
*   “Vâcib: Kur’ân-ı Kerîm’de  açık olmayarak bildirilmiş veya bir sahabenin açıkça bildirmesi ile anlaşılmış olan emirler. Kurban kesmek, fitre vermek, vitir namâzında kunut duâlarını okumak, (erkekler için) bayram namâzlarını kılmak… gibi.” (Dînî Terimler Sözlüğü; c. 2, s. 280)  
*   “IŞİD adlı organize İsrail-Anglo Sakson çetesi saldırıyor; onların güdümündeki uluslar arası medya, PKK, HDP, Cemaat, Doğan Medyası hep bir ağızdan ‘Türkiye yaptırdı yaygarası’ koparıyor.” (Fuat Uğur-Türkiye Gazetesi)
*   “Kandil dâhil, bütün temel belli odaklar cezalandırıldı. Bundan böyle, bir dakika bile görevdeysem, gereğini yaparım.”
(Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu-Başbakan)
*    “Açtığınız o hendeklerde yok alacaksınız!...” (Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan; Konya Mevlana Meydanı Konuşması-17.12.2015)  
*   “Vur pençe-i Ali’deki şemşir aşkına/Gülbangı, âsmânı tutan pir aşkına!..” (Y. Kemâl Beyatlı)

    S
aygıdeğer Okuyucularımız!..                                                                                              Bilindiği üzere, 28.07.2015 günlü Gazetemizin 9. sayfasında  “3 Kartal Uçurduk” başlıklı köşe yazımızda; 24 Temmuz 2015 Cuma günlü TV haberlerinde ve bir sonraki günde de yazılı basında okuduğumuz “terör olayları” hakkındaki gelişmeleri ve özellikle de  “Kod Adı: Şehit Yalçın” olan operasyonları konu edinmiş ve “Türk savaş uçakları IŞİD mevzilerini yerle bir etti. En az 35 militan öldürüldü.” müjdesi üzerine sevinç hislerimizi mısra-mısra dile getirmiştik. 
Bunu bir sonraki günün “Kandil’e Uyku Yok. Önceki gece Irak’ın kuzeyindeki PKK ve Suriye’deki IŞİD hedeflerine bomba yağdıran filoya 22 uçak daha katıldı. Pilotlara ‘Vur’ emri verildi. Askerî yetkililer, son 10 yılın en kapsamlı operasyonuna hazırlanıldığını bildirdi. Vurulan yerlerin ‘Avaşin, Metina, Basyan, Gara, Zaho’ kampları olduğu açıklandı.
Terör İnleri Didik Didik. 16 ilde başlatılan terör operasyonları dün itibariyle 25 şehre yayıldı. Toplam gözaltı sayısı 590. Aralarında üst düzey örgüt yöneticileri de var.” şeklindeki haberleri takip etti.
17 Aralık 2015 günlü görülü (TV), bir gün sonrasında ise yazılı basında yer alan şu haberler ise, sevinçlerimize sevinç, mutluluğumuza mutluluk kattı:
“Terör örgütü PKK’nın ve gençlik yapılanması YDG-H’nin kazdığı hendekler, kurduğu barikatlar ve gerçekleştirdiği terör eylemleri sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilân edilen ilçelerde kapsamlı operasyonlar sürüyor. Operasyonları devralan TSK, bölgeye âdeta yığınak yaptı. Sur, Dargeçit, Nusaybin, Cizre ve Silopi’de süren yasaklar çerçevesinde gerçekleştirilen operasyonları 3 korgeneral, 3 tümgeneral, 8 tuğgeneral ve 26 albayın yönettiği öğrenildi.”
“İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, terörle mücadele operasyonlarıyla ilgili soruları cevapladı. Terörle mücadele çerçevesinde 18 Belediye Başkanı hakkında işlem yapıldığını, 41 Meclis Üyesinin görevden alındığını söyleyen Âlâ, ‘İnsanları çağırıp haraç istiyorlardı, yol kesiyorlardı, TIRları yakıyorlardı, kırsal alana yönelik ciddi operasyonlar yapıldı; yurt dışına yönelik operasyonlar yapıldı. 3 binin üzerinde terörist etkisiz hâle getirildi. Bu süreç içerisinde 2 bin 240 adet silâh ele geçirildi. Bunun 862’si ağır, 10 bin adet, 10,5 ton molotof bulundu.’ dedi” 
Biz de bilcümle etkili ve yetkili görevlilerimize, her kademedeki Mehmetçik ve Ahmetçiklerimize (Türk Silâhlı Kuvvetleri) ve (Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Teşkilâtı Mensuplarına) şükranlarımızla birlikte duâlarımızı da sunmayı millî bir görev sayıyoruz…  Diyoruz ve bu haberlerin özeti olan yukarıdaki bilgileri de verdikten sonra bu konuda kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbi sevgi ve saygılarımızla…

    = = = *= = =

“Hendek kazanları”, “Pusu kuranı”;
O hendeğe gömen, eller var olsun!.. 
“Polis-askerimi”, orda vuranı;
Yollayın “Cahîm”e, ona yâr olsun!..
Bâzen de “Hoşt”layın şu “afkuranı”!..

“14 Paşamız” var, “hain” avında;
Demirler dövülür, ateş tavında;
“Âlâ”dan “müjdeler, bal dudağında…
O hendeğe gömen, eller var olsun;
Gezsinler cümlesi, Cennet bağında… 

“3 bin hain” varmış, uçmuşlar “nâr”a;
 “Böyyükbaşlar” kaçmış, pek uzaklara;
“Düşme Kürt kardeşim”, boş “tuzaklara”!..
O hendeğe gömen, eller var olsun!.. 
“HDP”nin yüzü, kömürden kara…

“Âlâ müjde verdi”, KAYIKÇI coştu; 
“Kalbimiz şenlendi”, kanatlı kuştu; 
Bir sevinç dalgası, ülkeye muştu…
O hendeğe gömen, eller var olsun!.. 
“HDP” yanıyor, dünden tutuştu…                                                                                                           
======================================
**
“Doğruluk timsali, yüce Peygamber”;
 “Sevenini” elbet, “yabana” atmaz…

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim