Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cemaat “Metro Galip”ten haraç mı istedi?
12 Aralık 2012 / 10:58
Metro Turizm'e düzenlenen operasyonun altından Cemaat'in istediği haracı Galip Öztürk'ün kabul etmemesi mi yatıyor?
Cemaat'in finanse ettiği gazetenin yazarı H.G'nin, Metro Holding'in patronu Galip Öztürk'ten holdingin cirosunun yüzde 50'sini, Samsun'da ve İstanbul'da bina istediği iddia edildi. Öztürk kabul etmeyince 10 gün sonra operasyon yapıldı. Organize suç örgütü kurmak, tehdit, zorla senet imzalatmak ve cinayete azmettirmekten 145 yılla yargılanan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, gözaltına alıdığı sırada emniyette “Bu bir cemaat operasyonudur” diye bağırmıştı. Polislerin ağzını kapatarak müdahale ettiği Öztürk, bu iddiasını sürdürmüş ancak ne emniyetteki ifadesinde ne de savcılıkta kayıtlara geçmişti. Yurt gazetesinde yer alan habere göre Galip Öztürk'ün iddiası doğru…

OTELDE BULUŞTULAR
Holdinge yakın kaynaklar, Öztürk'ün tutuklanmasına neden olan operasyonun başlangıcını Cemaat'in verdiğini ileri sürdü. Kaynaklar, Öztürk'ün operasyondan 10 gün önce cemaat gazetesinin H.G. isimli yazarıyla yaklaşık 2 saat görüştüğünü anlattı.

“CİRODAN BİR KURUŞ VERMEM”
İddiaya göre; Öztürk'le H.G. holdingin iştiraklerinden İstanbul Beykoz'daki Legend Otel'de bir araya geldi. Yazar, Öztürk'ten holdingin yıllık cirosunun yüzde 50'sini Cemaat'e aktarmasını, ayrıca Samsun'a ve İstanbul İstinye'ye birer kız yurdu ve spor kompleksi yaptırmasını söyledi. Öztürk ise cirosan bir kuruş vermeyeceğini ancak Samsun'da yapılması planlanman binanın sadece kaba inşaatına para aktarabileceğini ifade etti.

“BİR HAFTA DÜŞÜN”
Öztürk'ün cevabından memnun olmayan yazar, “Samsun'daki kız yurdu ve kompleksin dekorasyonuyla birlikte tamamını üstlenmesini, holdingin cirosundan ise Cemaat'in bir miktar taviz verebileceğini” söyleyerek, işadamına “düşünmesi” için bir hafta “müsaade” etti.
ÖZTÜRK KARARINI VERDİ
İkili bir hafta sonra görüşme üzere masadan kalktı. Öztürk, bu görüşmeyi birkaç yakın kurmayına anlattı ve “Cemaat”e bir kuruş bile para aktarmamak için karar alındı.
KABUL ETMEYİNCE OPERASYON GELDİ
Bir haftalık sürenin ardından H.G., Öztürk'ü telefonla aradı. Öztürk, “Samsun'daki binanın tamamının masrafını üstleneceği hatta fizibilite çalışması bile yaptıklarını ancak holding cirosundan kesinlikle para vermeyeceğini tekrarladı. Cevaptan memnun olmayan H.G., bu kez “Okul parasını bize ver” dedi. Bu teklifi de kabul etmeyen Öztürk'e görüşmeden 10 gün sonra operasyon düzenlendi. Yurt Gazetesi
G...
hüseyin
simdi hersey daha iyi anlasılıyor demekki günümüzün sömürücüleri böyle aslanlarıda dize getirebileceklerini sandılar şimdide çamur atıp duruyolar elbet galip öztürk ün üzerindeki bu lekede silinecek keser döner sap döner gün gelir hesap döner ey insaf edin bu adam 25000 bin kişiye ekmek veriyo hangi hadle cironun yarısını istiyosun ÖZTÜRKÜN yaptıkları ortada zaten sunu unutmayınki bedbahlar sabaha en yakın olan an zifiri karanlıktır saygılarımla...
17 Şubat 2013 Pazar 13:11
müslümana yakışmaz
ölçü kaçtı
Gazetelerine obone yapmak için nerdeyse tehdit edenler,bunu da yapar
18 Aralık 2012 Salı 21:01
yuhh artik
ali demir
yeni moda yenildik cemaat, iflas ettik cemaat,bilmem ne halt ettik cemaat.. eskiden irtica bahanesi vardi simdi cemaat. ama yemez bu millet. kim ne hak etti ise onu alir..
17 Aralık 2012 Pazartesi 19:42
ellibeş
samsun
cemaate laf atmayın kardeşim bakın cemaatin tarafında olmayanlarin hali orta da.galip öztürk o kadar yatırım yaptı,binlerce kişiye ekmek veriyor şu cemaat in isteklerine bak.bunlardan korkulur kardeşim,şimdi bizi de bulurlar bizlerle de uğraşır bunlar.nasıl sa güç onlarda değil mi.atv kanalı,star tv ve star gazetesi gibi bazı tv ve gazeteleri kendilerine bağlamadi mi.yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum.yanlış hatırlıyorsam özür diliyorum.
14 Aralık 2012 Cuma 20:50
birde ahiret var
ömer
hucurat 49-ey insanlar buyruktan çıkmış biri size bir haber getirdimi dogru yahut yanlış veya yalan olup olmadıgını araştırıp iyice bir anlayın yoksa bir cemaate bilgisizlikle bir kötülükte bulunurda yaptıgınızdan nadim olursunuz.....sana ancak allahın kelamıyla cevap veriyorm
14 Aralık 2012 Cuma 20:08