Adnan Bahadır
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU
Samsun 8 / 25 °C
Sinop 10 / 21 °C
Trabzon 12 / 21 °C
PİYASALAR
IMKB
73.562
DOLAR
2,1235
EURO
2,9385
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALİ KIRAN,BAŞ KESEN MİSİN?
11 Eylül 2012 / 14:00
Ellerinde avuçlarında ne varsa yıllardır biriktirdikleri paralarla ev alma hayali kuran aileleri mağdur eden Görkem İnşaat'ın marifetleri bunlarla da sınırlı kalmadı.
Yanında çalıştırdığı işçilerinin parasını ödemeyen Görkem İnşaat sahibi Mustafa Barlak,birde yanına parasını istemeye gelen işçileri tehdit ederek yanından kovdu.

İŞÇİNİN PARASINA KADAR DÜŞTÜ!

2010 yılında Görkem İnşaatın tüm badana ve sıva işlerini yapan 49 yaşındaki İlyas Yılmaz aradan iki yıl geçmesine rağmen yaptığı işin karşılığı olan 7 bin TL'yi alamadığını iddia etti. Yılmaz,''Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Hadis-i Şerif'inde söylediği''işçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz''hadisini bile hiçe sayarak işçilerin parasına göz dikti. Biz borç istemiyoruz. Hakkımız istiyoruz. 2 senedir paramızı ödemediği gibi yanına gittiğimizde bir de bizi tehditlerle sindirip korkutmaya çalışıyor.''diyerek Barlak'a ateş püskürdü. Yetkililerin böyle firma sahiplerine dur demesini istedi.


PARAYI PEŞİN ALDILAR ORTADA EV YOK

Samsun'a 2007 yılında 7.5 milyon TL'lik yatırım yapan ve 2008 yılında bu rakamı katlamayı hedefleyen Görkem İnşaat firması 2011 yılı içerisinde yapmış oldukları konutlarla vatandaşın ev alma hayalerini suya düşürmüş,firmanın 1 yıl önce kendilerine daire sattığını, parayı da peşin aldığını ifade eden vatandaşlar, firmanın başka borçları nedeniyle henüz tapularını alamadıkları dairelere ipotek konulduğunu, bu şekilde 65 ailenin mağdur edildiğini ileri sürmüşlerdi. Ev sahibi olmak isterken elerinde avuçlarında ne varsa hepsini art niyetli müteahhitlere kaptıran ailelerin mağduriyetini kamuoyu gündemine taşıyan gazetemizin haberlerinin ardından sadece mağdurların ev sahibi olmak isteyenler olmadığı ortaya çıktı. İnşaat firmasında çalışan işçilerin de parasının ödemediği iddia edilen firmanın işçilerin parasına dahi göz diktiği ortaya çıktı.


ALIN TERİMİZE DE GÖZ DİKTİ

Görkem İnşaat firmasında çalışan ve inşaatın tüm badana ve sıva işlerini yapan 49 yaşındaki İlyas Yılmaz,aradan geçen iki yıla rağmen 7 bin TL parasını alamadığını iddia etti. Üstelik parasını istemek için Mustafa Barlak'ın yanına giden Yılmaz tehdit edildiğini öne sürdü. Alın terimizin karşılığını dahi alamadık diyen Yılmaz,''Bu firmanın sahipleri kendisini 'Ali Kıran Baş Kesen'sanıyor. 2 yıldır paramızı alabilmek için her yolu deniyoruz. Ancak hem paramızı alamıyoruz. Hem de tehdit ediliyoruz.'' diye konuştu.


Bekir DURANali
sert
bu adam aldığı kaporalarıda ödemiyor, adamda surat birmilyon, ıster tukur ıster sov bıde kapısında mercedes ... seref ,haysitey hiçbirşer bilmez...
18 Eylül 2012 Salı 21:40
AKP OLDUĞUNDAN
samsun
Siz bu görkem inşaatın akp bir bağlatısı olmasın,eski akp ilkadım ilce başkanı bu bey efendi,Bunlar AKP İLE birlikte yol alan samsundaki akp yol verdiği insanlar.Samsun da 10 yıldır AKPiçinde cok köşeyi dönen müslüman adam görüntüsü vererek zengin olan aptessiz namaz kılan munafıklar.mudurlar sesleniyorum size az yapıyorlar
15 Eylül 2012 Cumartesi 11:29
oooooooooo
kadir şanlı
bu görkem inşaat denen şirketin sahibi zaten abdestli hırsızlar takımından bunlar birer akepeli ölü soyucular zaten.
14 Eylül 2012 Cuma 15:38
VURUN KAHPEYE
SAİT TANDOĞAN
YOK VATANDAŞ EVSİZ EYLEMSİZLİK İSMİNİZİ YAZIN KARDEŞİM.İLYAS KARDEŞ SEN BENİ TANIRSIN BİR ARAYA GELECEHİZ HAKKIMIZI ÖYLE ARAYACAHIZ EVİN ÜZERİNE KREDİ CEKTİ DİYORSUN DİHER ARKADAŞ DA BİMERDEN BAHS EDİYOR BEN BUNLARI YAPTIM TEK OLMUYOR BİR ARAYA GELELİM ARKADAŞLAR PARALARIMIZI BU LAVUKLARA YEDİRMİYELİM.
13 Eylül 2012 Perşembe 19:41
Allah'ı kulaktan öğrenenler....
vatandaş
Halkımız inançlı insanlar... "Allah" diyen kişiye hemen inanırlar. Bunu bilen bu tipler de bunu istismar ederek Halkı dolandırırlar. Sonra bu sahtekârların yüzünden "Allah" demek suç olur. Bu sahtekârların dilini koparmak ta suç... O suç, bu suç... Dürüst insanlar hep suç işler, bu sahtekârlar sa işlerini hep Kanunlara uygun yapar, temize çıkarlar. Sebebi??? Sebebi yine Hazreti Peygamberimizin tavsiyelerinin yeterince bilinmemesi... Bu tür konularla ilgili olarak Hazreti Peygamberimiz; "Baba Oğul arasında da bir ticaret yaparsanız, bunu da bir akde bağlayın." Yani, işinizi sağlama bağlayın. Kanunların kabuyl ettiği türden belgelere dayanarak iş yapın der. Allah tüm mağdurlara yardım etsin ve haklarını yedirmesin!...
12 Eylül 2012 Çarşamba 19:07