Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ARKASINDA KİM VAR?
09 Nisan 2012 / 13:58
Geçtiğimiz hafta Varan 1 olarak yayımladığımız haberin ardından gazetemiz adeta evrak yağmuruna tutuldu.
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ NEDEN GEREKENİ YAPMADI?
Kamu hastanelerinden Özel Hastanelere sevkin mecburi olduğu dönemlerde Gazi Devlet Hastanesi doktoru Murat Yeni'nin hastalarını sürekli olarak Özel ROMATEM Hastanesi'ne sevk etmesini tespit eden Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), İl sağlık Müdürlüğüne yazı yazarak konuyla ilgili soruşturma yapılmasını talep etti. Ancak İl Sağlık Müdürlüğü'nün gereğini yapmadığı ortaya çıktı.
OLAY ÖRT BAS MI EDİLDİ?
Sosyal Güvenlik Kurumu müfettişlerinin Gazi devlet Hastanesinde görev yapan Dr. Murat Yeni'nin sürekli olarak kendisine gelen hastaları Özel ROMATEM Hastanesine sevk ettiğini tespit etmiş, olayla ilgili Sağlık İl Müdürlüğüne yazı yazılarak soruşturma açılması istenmiş. Ancak aradan dört yıl geçmiş olmasına rağmen İl Sağlık Müdürlüğü'nün SGK İl müdürlüğünün yazısına cevap yazmadığı ve olayı ört bas ettiği iddia edildi.
HASTANEYİ KİM KOLLUYOR?
Özel ROMATEM Hastanesi ortaklarının siyasetçilerle ve bazı bürokratlarla özel ilişkilere girerek yaptıkları usulsüz işlemleri ört bas ettirdikleri iddia ediliyor. Diğer özel hastanelerin denetimlerinde usulsuzluz olduğu görünlüdünde yüklü miktarlarda cezalar kesilimesi, fakat söz konusu ROMATEM olduğunda imtiyazlı davranılmasının sebebi, özel ilişkilerin ve bazı duygusal ilişkilerin olduğu da iddia edildi.
OLAYLARIN ÜZERİNE GİTMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Özel ROMATEM Hastanesi'ne yapılan haksız uygulamalar sadece bunlarla kalmayıp, Sağlık Bakanlığı'nın bazı üst düzey bürokratlarının da ROMATEM'e özel imtiyazlar sağladıkları, ROMATEM'in yönetim kurulu Başkanı'nın, Bakanlık üst düzey bürokratlarını ve bazı siyasetçileri kontrol altına aldığı iddia edildi. Zelfi Vural
Devamını bekliyoruz.
yeterr
Bu yazı dizisinin devamını ve sonunda atılacak resmi adımları sabırsızlıkla bekliyoruz. Basının açtığı bu yolda resmi makamlar üzerlerine düşeneni yapacaklar mı orası ise büyük bir soru işareti ?????
11 Nisan 2012 Çarşamba 19:05
yamuk eller kırılsın
aksakal
Butun hastaneler mercek altına alınsın.çok sıkı denetlensin. hatta bagımsız denetciler olusturulsun. bu denetimlere ünıversıte hastaneleride dahil edilsin. akceli ıslerde kımın elı varsa arastırılsın. Devletin parasını ıc eden Yamuk eller kırılsın. bak bı daha yolsuzluk oluyomu.
10 Nisan 2012 Salı 11:46