Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trafik kazaları nasıl azalır?
16 Ağustos 2011 / 14:38
Türkiye Fahri Trafik Müfettişleri Trafik ve Yol Güvenliği Derneği Samsun İl Temsilcisi Sedat Kır, Samsun'da meydana gelen trafik kazalarının nasıl azalacağını söyledi
Samsun'un en büyük sorunlarından birisinin trafikte yaşandığını belirten Türkiye Fahri Trafik Müfettişleri Trafik ve Yol Güvenliği Derneği Samsun İl Temsilcisi Sedat Kır, bu sorunun sonuçlarının bazen çok ağır olabildiğini kaydetti.

PEKİ SORUN NASIL ÇÖZÜLECEK?

"Sürücüler trafik kurallarına uyduktan sonra geriye kalan işlemler şunlardır" diyen Kır, "Gerek emniyetimize ait trafik ekipleri gerekse jandarmamıza ait trafik ekipleri görev alanlarında kendilerinin varlığını sıkça hissettirseler, onların ulaşamadığı alanlarda da Fahri Trafik Müfettişleri devreye girse sanıyorum trafik kazalarında hatırı sayılır azalmalar olacaktır" şeklinde konuştu.
şoför alımları
vefasız
Otobüs şoförlüğü (kaptanlık) bölümü mezunuyuz.Türkiye’de ilk kez 1996 yılında faaliyete geçen bu bölümün amacı; ülkemizin en önemli sorunlarını teşkil eden trafik sorununun çözümüne katkı sağlamayı amaçlamaktır.Bizler bu doğrultuda en iyi eğitimden geçip uygulamalı ve teorik çalışmalarımızla okulumuzdan mezun oluyoruz. Burada büyük bir sorunun altını çizmek istiyorum: bizler şoförlük hakkında her türlü eğitimi fazlasıyla alıyoruz fakat; kamuya şoför alımlarında bizleri tercih etmek yerine ortaöğretim mezunlarını tercih ediliyor.Bu konuda önemle maduriyetimizi bildiriyorum.Tüm kamu kurum ve kuruluşların bizler gibi tecrübeli ve eğitimli kalifiye elemanlarla atamalar yapılmasını istiyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ederiz.
02 Mayıs 2012 Çarşamba 09:47